سبک زندگی

جواب فعالیت های صفحه ۲۲ و ۲۵ درس پنجم مطالعات اجتماعی هفتم

پاسخ فعالیت های 1 - 2 - 3 - 4 و 5 صفحه 22 و 25 درس 5 مطالعات اجتماعی پایه هفتم بخش همدلی و همیاری در حوادث

پاسخ فعالیت درس همدلی و همیاری در حوادث مطالعات اجتماعی هفتم و پرسش های ۲۲ و ۲۵ درس پنجم مطالعات اجتماعی هفتم را در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز عزیز فراهم کرده ایم.

مطلب پیشنهادی : جواب فعالیت های درس ۴ مطالعات هفتم

پاسخ فعالیت های درس 5 مطالعات اجتماعی هفتم
پاسخ فعالیت های درس 5 مطالعات اجتماعی هفتم

جواب فعالیت صفحه ۲۲ مطالعات اجتماعی هفتم

۱- به چند گروه تقسیم شوید. به اخبار روزنامه ها در بالای صفحه توجه کنید. با وقوع این حوادث چه مشکلاتی برای مردم این مناطق به وجود می آید؟ روی یک کاغذ تعدادی از مشکلات و نیازهای مردم آسیب دیده را بنویسید و در کلاس بیان کنید.

پاسخ : مشکلاتی از قبیل مجروح شدن و کشتن افراد در در صوانح، خرابی خانه ها و امکانات، به وجود آمدن مشکلات شدید در زمینه آب، غذا و دارو.

پاسخ فعالیت های صفحه ۲۵ درس پنجم مطالعات هفتم

۲- خاطره ای از همدلی و یاری رساندن به یکدیگر در کلاس تعریف کنید.

پاسخ این سوال به عهده دانش آموز می باشد.

۳- فرض کنید از شما خواسته اند دو گروه جهادی برای کمک به آسیب دیدگان زلزله تشکیل دهید. یک گروه به منطقه اعزام می شوند و گروه دیگر باید از همان محل زندگی خود به زلزله زدگان کمک کنند. گروه اول بگویند قبل از رفتن چه آموزش هایی باید ببینند. گروه دوم بگویند برای یاری آسیب دیدگان چه کارهایی می توانند انجام دهند.

گروه اول:
۱- نحوه رساندن کمک های اولیه
۲- شرایط و وسایل موردنیاز برای رساندن مصدومان به بیمارستان
۳- نحوه برخورد با کودک ها
۴- نحوه توزیع دارو و غذا بین آسیب دیدگان

گروه دوم:
۱- ایجاد یک ایستگاه یا غرفه برای جمع آوری لوازم و مواد موردنیاز مثل غذا، لباس، پتو و دارو
۲- افتتاح یک حساب و دادن شماره حساب آن به مردم برای جمع آوری کمک های نقدی

۴- آیا شما یا دوستانتان عضو جمعیت هلال جوانان هلال احمر هستید؟ از مسئولین مدرسه درباره شرایط همکاری با طرح «دادرس دانش آموز آماده در روز های سخت» پرس و جو کنید و با این طرح هلال احمر همکاری کنید.

پاسخ این سوال به عهده دانش آموز می باشد.

همچنین بخوانید : جواب فعالیت های درس ۳ مطالعات هفتم

۵- این شعر از کیست؟ معنای شهر را توضیح دهید.

بنی آدم اعضای یکدیگرند
که در آفرینش ز یک گوهرند

چو عضوی به درد آورد روزگار
دگر عضوها را نماند قرار

تو کز محنت دیگران بی غمی
نشاید که نامت نهند آدمی

پاسخ : این شعر از سعدی است و معنای آن این است که :

انسان ها درست مثل بدن یک انسان می باشند. خداوند همه انسان ها را آفریده است و سر نوشت مشابه ای نیز دارند و مثل یک پیکر واحد می باشند. همان طور که در بدن انسان اگر یک عضو دچار مشکل شود بقیه اعضا نیز نمی توانند به درستی وظایف خود را انجام دهند در جامعه انسانی نیز اگر عده ای از انسان ها درگیر مشکلات باشند باقی افراد نمی توانند ساکت بنشینند و اگر تو از رنج دیگران فارغی، سرشت انسانی خودت را گم کرده ای.

✅ به پایان جواب فعالیت های صفحه ۲۲ و ۲۵ درس پنجم مطالعات اجتماعی هفتم که در رابطه همدلی در حوادث ها می باشد رسیدیم، برای دیدن جواب فعالیت های باقی صفحات آن را به همراه عبارت «ماگرتا» در گوگل سرچ کنید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.