سبک زندگی

جواب فعالیت صفحه ۱۶ ریاضی ششم ، معرفی اعداد صحیح

گام به گام فعالیت صفحه 16 ریاضی ششم فصل یک عدد و الگوهای عددی با جواب کامل

حل سوالات صفحه 16 ریاضی ششم دبستان و جواب فعالیت صفحه صفحه ۱۶ ریاضی ششم دبستان بخش معرفی اعداد را در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز ریاضی دوست آماده کرده ایم.

مطلب پیشنهادی : جواب کاردرکلاس و تمرین صفحه ۱۵ ریاضی ششم

فعالیت های صفحه ۱۶ ریاضی ششم با جواب

با توجه به شکل های زیر، جاهای خالی را پر کنید. معلم از دانش آموزان خواست دمای هر یک از اجسام بالا را بدون نوشتن عبارت بالای صفر یا زیر صفر نمایش دهند. پاسخ های چند دانش را در زیر می بینید، شما نیز پاسخ خود را بنویسید.

حل سوال 1 فعالیت صفحه 16 ریاضی ششم دبستان
حل سوال 1 فعالیت صفحه 16 ریاضی ششم دبستان

در ریاضی برای نمایش اعدادی که در دو موقعیت مختلف مانند بالای صفر و زیر صفر به کار می روند از علامت های + و – استفاده می کنیم. جهت های مثبت و منفی را قرارداد کنید. سپس دمای هر یک از اجسام زیر را با علامت + و – بنویسید. پاسخ خود را با پاسخ هم کلاسی هایتان مقایسه کنید.

جواب سوال 2 فعالیت صفحه 16 ریاضی ششم
جواب سوال 2 فعالیت صفحه 16 ریاضی ششم

همچنین بخوانید : جواب فعالیت صفحه ۱۳ و ۱۴ ریاضی ششم

برای تعیین علامت عددها نیاز داریم محل مبدا و واحد اندازه گیری و همچنین جهت های مثبت و منفی را قرارداد کنیم و براساس آن، عددها را علامت دار کنیم. به طور معمول دمای بالای صفر را با علامت + و دمای پایین صفر را با علامت – نشان می دهند.

✅ به پایان سوالات فعالیت صفحه ۱۶ ریاضی ششم رسیدیم، جهت مشاهده کام به گام سایر صفحات کتاب ریاضی کافیست آن را به همراه عبارت «ماگرتا» در گوگل سرچ کنید. همچنین اگر سوالی دارید آن را از قسمت دیدگاه از کارشناسان ما بپرسید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.