سبک زندگی

جواب فعالیت صفحه ۶۵ ریاضی نهم

پاسخ سوال های فعالیت صفحه 65 ریاضی نهم با توضیح کامل نماد علمی

پاسخ سوالات فعالیت صفحه ۶۵ ریاضی نهم از قسمت درس نماد علمی فصل چهارم «توان و ریشه» را می توانید در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز عزیز قرار داده ایم.

پاسخ فعالیت صفحه ۶۵ ریاضی پایه نهم

۱- در جدول زیر تعدادی عدد داده شده و حاصل ضرب آنها در توان های ١٠ یا حاصل تقسیم آنها بر توان های ۱۰ خواسته شده است. جاهای خالی را پر کنید و توضیح دهید که هنگام ضرب یا تقسیم، مکان ممیز چگونه تغییر می کند؟

حل فعالیت صفحه 65 ریاضی نهم متوسطه
حل فعالیت صفحه 65 ریاضی نهم متوسطه

در ضرب بر مضرب های عدد ۱۰، ممیز به تعداد صفرهای عدد مضرب ۱۰، جلو می آید. در تقسیم بر مضرب های عدد ۱۰، ممیز به تعداد صفرهای عدد مضرب ۱۰، عقب می آید.

مطلب پیشنهادی:‌ جواب کاردرکلاس و تمرین صفحه ۶۳ و ۶۴ ریاضی نهم

۲- سرعت نور ۳۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ متر بر ثانیه است. فاصله ای که نور در ۱۰۰ ساعت می پیماید، چند متر است؟ راه حل این مسئله در ادامه داده شده است. توضیح دهید که پاسخ چگونه به دست آمده است.

گام به گام فعالیت های صفحه 65 ریاضی کلاس نهم متوسطه
گام به گام فعالیت های صفحه 65 ریاضی کلاس نهم متوسطه

دانش آموز عزیز مطالب درسی قرار گرفته شده در این سایت فقط جنبه کمک آموزشی دارد، حتما قبل از مطالعه آن ها خودتان به سوالات پرسیده شده پاسخ دهید سپس اگر مشکلی داشتید آن را برطرف کنید.

همچنین بخوانید: جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ۶۲ ریاضی نهم

✅ در این نوشته جواب فعالیت صفحه ۶۵ ریاضی نهم را مرور کردیم، اگر سوالی درباره نمادهای علمی دارید آن را از بخش نظرات بپرسید. همچنین جهت مشاهده گام به گام سایر تمرین های کتاب کافیست شماره صفحه آن را به همراه عبارت ماگرتا در گوگل جست و جو نمایید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

‫4 دیدگاه ها

 1. امیرحسین گفت:

  عالی
  ❤❤

 2. مردح متحرک گفت:

  سلام حالتون خوبح!؟
  واقعا خیلی خوب تدریس میکنین ممنونم

 3. آرال گفت:

  ممنون ♥️

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.