سبک زندگی

جواب فعالیت های درس ۱ مطالعات اجتماعی ششم ❤️ دوستی

پاسخ تمامی فعالیت های درس یکم 1 مطالعات ششم ابتدایی درس دوستی

جواب فعالیت های درس ۱ مطالعات ششم ؛ درس دوستی : در ادامه به پاسخ تمامی فعالیت درس یکم 1 مطالعات اجتماعی پایه ششم ابتدایی در صفحه ۱۳ و ۱۴ را برای شما کلاس ششمی ها آماده کرده ایم. در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا کنار ما باشید.

جواب فعالیت های درس ۱ مطالعات ششم

در ادامه به پاسخ تمامی فعالیت های درس یک مطالعات ششم داریم :

جواب فعالیت ۱ صفحه ۱۳ مطالعات اجتماعی ششم

● نام یک یا چند نفر از بهترین دوستانی را که تا به حال داشته‌اید، روی یک ورق کاغذ بنویسید؛ بعد در مقابل نام هر کدام بنویسید که چرا دوستی با این افراد برای شما مهم بوده است یا چرا می‌خواستید با آنها دوست باشید؟ نتیجه را در کلاس بخوانید.

پاسخ پیشنهادی: (نام بهترین دوست) صمیمی ترین دوست من است. چون من و او نقاط مشترک زیادی داریم. به عنوان مثال ، کتاب هایی که می خوانیم یکسان هستند و فیلم هایی که تماشا می کنیم به یک سبک هستند. او مرا خوب می فهمد و به من احترام می گذارد و من نیز همینطور ، وقتی با هم صحبت می کنیم و چت می کنیم آرام می شویم. ما با هم تفریح ​​می کنیم ، مشکلات یکدیگر را حل می کنیم و به طور کلی از دوست بودن لذت می بریم.

● درباره یک یا دو نفر از صمیمی‌ترین دوستانتان خوب فکر کنید. در چند جمله بنویسید که دوستی با آنها چه تأثیرات مثبت یا منفی روی شما گذاشته است (برای مثال روی لباس پوشیدن، علاقه‌مندی‌ها، هدف‌ها، وضعیت تحصیلی و …). لازم نیست نام دوستتان را بگویید.

پاسخ کوتاه:
تأثیرات مثبت: من کتاب خوان تر شدم ، شیک پوش تر شدم ، مودب تر شدم
اثرات منفی: افت شدید تحصیلی پیدا کردم ، کمتر ورزش می کنم

پاسخ بلند:
۱- لذت بردن از همنشینی و همفکری با یک دوست
۲- گفتگو با یک دوست عاقل و صبور و به اشتراک گذاشتن لحظات شاد و غمگین
۳- حمایت کردن دوست ما در مواقع دشوار
۴- افزایش آگاهی و به دست آوردن دانش‌های جدید

جواب فعالیت ۲ و ۳ و ۴ و ۵ صفحه ۱۴ کتاب مطالعات کلاس ششم

جواب فعالیت ۲ صفحه ۱۴ مطالعات اجتماعی ششم

استفاده‌‌ی نادرست از اینترنت باعث شده است که عدهای از آن برای دوستیابی استفاده کنند. به نظر شما میتوان به افراد ناشناس در اینترنت اعتماد کرد؟

در دنیای آنلاین، قادر نیستیم هویت واقعی افرادی که با آنها در ارتباط هستیم را مشاهده کنیم. افرادی با نیت سودجو ممکن است تلاش کنند تا اطلاعات شخصی ما را دزدیده، ما را تهدید کنند یا ما را به فریب ببرند تا به آنها هزینه یا اطلاعاتی را ارائه دهیم.

جواب فعالیت ۳ صفحه ۱۴ مطالعات اجتماعی ششم

به طور گروهی، خصوصیات دوست خوب را فهرست کنید و روی یک مقوّا بنویسید و به دیوار کلاس بزنید.

  1. مهربان و خوش اخلاق باشید.
  2. خدا را در کارهایش فراموش نکند.
  3. به دوستان ضعیف کمک کند.
  4. حق دوستان را رعایت کند.
  5. دروغ نگوید و با دیگران صادق باشد.
  6. خوب درس بخواند.
  7. ویژگی‌های مثبت ما را تشویق کند اگر نقطه ضعف ما را دید، با دلسوزی و بدون تمسخر، گوشزد کند.

جواب فعالیت ۴ صفحه ۱۴ مطالعات اجتماعی ششم

معنی این ابیات چیست؟ گفت‌وگو کنید و معنی آنها را توضیح دهید.

تو اول بگو با کیان زیستی من آن گه بگومی که تو کیستی

معنی بیت اول : تو در ابتدا بگو که با چه کسانی نشست و برخاست کرده‌ای، تا من هم بگویم که تو چگونه انسانی هستی.

همنشنین تو از تو به باید تا تو را عقل و دین بیفزاید
(سعدی)

بیت دوم: دوست و همنشین تو باید از خود تو بهتر باشد تا باعث افزایش عقل و دانایی و دین و ایمان تو شود.

(هر دو بیت به تأثیر بسیار دوست بر روی رفتار و اخلاق انسان اشاره می کند.)

جواب فعالیت ۵ صفحه ۱۴ مطالعات اجتماعی ششم

در گروه خود بخوان و بیندیش «دوستان همدل» و درس «دوستی» کتاب فارسی ششم را بررسی کنید و درباره ی ویژگی های دوست با یکدیگر گفت و گو کنید.

کتاب فارسی ششم دارای درسی به نام “دوستی” است که در گروه “دوستان همدل” بررسی و گفتگو می‌کنیم. در این درس، ویژگی‌های دوست برایمان اهمیت دارد. بیایید ببینیم چه ویژگی‌هایی یک دوست ایده‌آل دارد و درباره آنها صحبت کنیم.

دوست یک شخص است که ما را به خوبی می‌فهمد و قبول می‌کند. او با ما در تمام مراحل زندگی همراهی می‌کند و در سختی‌ها و لحظات خاص، حمایت می‌کند. یک دوست ایده‌آل صادق و راستگو است و هیچ وقت به ما دروغ نمی‌گوید. او بر مبنای احترام و درک مشترک روابط را برقرار می‌کند.

یک دوست وفادار است. او همیشه در کنارمان است و ما را در سختی‌ها تنها نمی‌گذارد. دوست به ما می‌اندیشد و در لحظات خوشحالی‌مان بهمان خوشحالی می‌بخشد. او همراهیمان می‌کند و در صحنه یا در نزدیکیمان بهمان حمایت می‌کند.

یک دوست به ما اهمیت می‌دهد و زمان لازم را برای ما صرف می‌کند. او ما را مورد احترام و توجه قرار می‌دهد و نظرمان را به عنوان یک انسان جدی می‌پذیرد. او درک کننده است و همیشه به مشکلات و مسائلمان گوش می دهد.

یک دوست در قضاوت ما صاحب دیدگاه است و در بحث های ما آرامش و پایداری را حفظ می‌کند. او نه تنها ما را مورد حمایت قرار می‌دهد، بلکه به ما کمک می‌کند تا بهترین نسخه از خودمان را پیدا کنیم.

با توجه به این ویژگی‌ها، من معتقدم یک دوست واقعی و ایده‌آل نیازمند صداقت، وفاداری، احترام، حمایت و درک است. با این نوع دوستان، می‌توانیم رابطه‌ای تعادل‌دهنده و همدلانه داشته باشیم و به عنوان یک تیم متمایز از دیگران رشد کنیم.

پاسخ سوالات فعالیت درس ۱ مطالعات اجتماعی ششم ابتدایی درس دوستی صفحه ۱۳ و ۱۴ را در این نوشتار دیدید، امیدوارم از آن استفاده کرده باشید. برای پیدا کردن جواب های بیشتر در آخر عبارت جستجو شده خود در گوگل عبارت ماگرتا را قرار دهید. اگر سوالی هم داشتید در قسمت پایین برای مان دیدگاه بگذارید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

‫37 دیدگاه ها

    1. عاللللللللللللللللللللللی💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💕💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💘💘💘💘💘💘💘💘💘💘💘💘💘💘💘💘💘💘💘💘💘💘💘

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 10 =