سبک زندگی

جواب فعالیت ها و سوالات درس سوم پیام های آسمانی هشتم

گام به گام پاسخ و حل پرسش های فعالیت های کلاسی و خودت را امتحان کن صفحه 27 ، 28 ، 29 و 21 درس 3 سوم کتاب پیام و دینی هشتم

جواب فعالیت ها و سوالات درس 3 سوم پیام های آسمانی هشتم ؛ برای آشنایی با پاسخ و جواب سوالات فعالیت های کلاسی صفحه ۲۷ ، ۲۸ و ۲۹ و سوال های خودت را امتحان کن صفحه ۳۱ درس ۳ سوم همه چیز در دست تو کتاب پیام های آسمان پایه هشتم متوسطه اول ، در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: جواب فعالیت های درس دوم پیام های آسمانی هشتم

جواب فعالیت ها و سوالات درس سوم پیام های آسمانی هشتم
جواب فعالیت ها و سوالات درس سوم پیام های آسمانی هشتم

پاسخ فعالیت کلاسی صفحه 27 درس سوم پیام های آسمان هشتم

آنچه خواندیم، بخشی از توصیف های قرآن کریم و احادیث معصومین (ع) درباره بهشت است. علاوه بر نعمت هایی که گفته شد، دوست دارید خداوند در بهشت چه نعمت های دیگری به شما بدهد؟

پاسخ: دوست دارم خداوند جایگاهم را در بهشت در جوار و نزدیکی پیامبر اسلام و شهدا کربلا قرار دهد. دوست دارم پدر و مادرم در کنار من از نعمت های بهشتی بهرمند شوند. دوست دارم با فرشتگان دیدار کنم و …

جواب فعالیت کلاسی صفحه 28 درس سوم پیام هشتم

به نظر شما چرا جهنمیان در جهنم عذاب می شوند؟

پاسخ: زیرا آن ها در دنیا به خدا و پیامبران او ایمان نداشتند و م مومنان را مورد آزار و اذیت قرار دادند و از انجام هیچ گناهی روی گردان نبودند و برای سفر آخرت خود هیچ توشه ای جمع نکردند.

جواب فعالیت کلاسی صفحه 29 درس 3 پیام های آسمانی هشتم

در قرآن کریم می خوانیم: عده ای در روز قیامت می گویند: «اگر ما به پندهای پیامبران عمل می کردیم یا به نتیجه کارهای خودمان می اندیشیدیم، اکنون در جهنم نبودیم» به نظر شما این افراد از کدام یک از نعمت هایی که داشته اند به درستی استفاده نکرده اند؟

پاسخ: 1) وجود پیامبران 2) قدرت تفکر

جواب سوالات خودت را امتحان کن صفحه 31 درس سوم پیام های آسمانی هشتم

1) عذاب های جهنم را چه کسی به وجود آورده است؟ توضیح دهید.

پاسخ: این عذاب ها همان اعمال زشتی هستند که جهنمیان از دنیا برای خودشان پیش فرستادند، به عنوان مثال، کسی که همیشه در دنیا با زبان خود به دیگران آزار می رساند، همیشه در جهنم مارها و عقرب های گزنده او را احاطه کرده اند، بنابراین جهنم را نیز خود جهنمیان با اعمال خود به وجود می آورند.

2) وقتی گناهکاران اشتباهات خود را به گردن شیطان می اندازند، او چه پاسخی به آنها می دهد؟

پاسخ: خدا به شما وعده های راست داد و من وعده های دروغین. شما خود را از وعده های راست (صالح) خدا دور کرده اید و وسوسه های کاذب (دروغ) من را باور کرده اید. بنابراین به جای اینکه من را سرزنش کنید، خودتان را سرزنش کنید.

3) آیا نعمت ها و پاداش های همه بهشتیان مانند یکدیگر است؟ چرا؟

پاسخ: خیر ، با توجه به اعمال صالح (کارهای درست)، رفتار و کردار هر انسانی و میزان نزدیکی هر انسانی به خدا در این دنیا، وضعیت ما در بهشت ​​متفاوت است.

جواب سوال پیشنهاد صفحه 31 درس سوم پیام های آسمان هشتم

در قرآن کریم می خوانیم: در روز قیامت، بهشتیان از دوزخیان می پرسند: چه چیزی این گونه شما را به سوی جهنم کشانید؟ جهنمیان در پاسخ، چهار کار خود را برمی شمارند که به سبب آنها گرفتار عذاب شده اند. شما می توانید با مراجعه به سوره مدثّر (آیات ۴۳ تا ۴۶) این سؤال و جواب را یادداشت کرده و برای دوستانتان در کلاس بازگو کنید.

پاسخ: 1) ما از نمازگزاران نبودیم.
2) مسکینیان را طعام نمی‌‌دادیم.
3) با اهل باطل به بطالت می‌‌پرداختیم.
4) روز جزا را تکذیب می‌‌کردیم.

همچنین بخوانید: جواب فعالیت و خود را امتحان کن درس اول پیام های آسمانی هشتم

توجه: شما دانش آموزان عزیز پایه هشتم متوسطه اول می توانید برای دسترسی بهتر و سریع تر به جواب فعالیت های کتاب پیام های آسمان هشتم ، در انتهای جواب فعالیت درس مورد نظر خود، عبارت « ماگرتا » را نیز به همراه آن در گوگل جستجو کنید.

در انتها امیدواریم که مقاله جواب فعالیت ها و سوالات درس 3 سوم کتاب پیام های آسمانی هشتم ، برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد و توانسته باشید تا از آن استفاده و بهره برده باشید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

17 دیدگاه

 1. Mahbod king گفت:

  مرام معرفت

 2. سید ابوالفضل عرب گفت:

  خسته نباشید …..

 3. Zahra گفت:

  عالی بود مرسی

 4. Hasti گفت:

  خیلی خوب بود ممنون♥️

 5. محسن هکر گفت:

  عالی

 6. sita گفت:

  خیلی خوب بود؛ دستتون درد نکنه!

 7. زهره🌚🐞 گفت:

  عالی بود واقعا💫✌🫣🥺🫧🍃

  1. fati گفت:

   اره خوب هستش

 8. Army گفت:

  واقعا ممنون

 9. پریسا گفت:

  عالی بود 👌👌

 10. مینا گفت:

  عــــــــــــــــــــــــالــــــــــــــــــــــی!!!

 11. Sara گفت:

  عالی و کاربردی👌🏻

 12. امیرمحمد گفت:

  خیلی خیلی خوب و عالیه مرسی از زحماتتون

 13. Y گفت:

  مرسی خیلی کاربردیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *