سبک زندگی

جواب سوالات و فعالیت های درس چهارم پیام های آسمانی هشتم

گام به گام پاسخ و حل پرسش های فعالیت های کلاسی و خودت را امتحان کن صفحه 34 و 38 درس 4 چهارم کتاب دینی و پیام های آسمان هشتم

جواب سوالات و فعالیت های درس 4 چهارم پیام های آسمانی هشتم ؛ در این مطلب پاسخ و جواب سوالات فعالیت های صفحه ۳۴ و ۳۸ و سوال های خودت را امتحان کن صفحه ۳۸ درس ۴ چهارم پیوند جاودان کتاب پیام های آسمان کلاس هشتم متوسطه اول را فراهم کرده ایم. در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: جواب فعالیت ها و سوالات درس سوم پیام های آسمانی هشتم

جواب سوالات و فعالیت های درس چهارم پیام های آسمانی هشتم

پاسخ فعالیت کلاسی صفحه 34 درس چهارم پیام های آسمان هشتم

به نظر شما علت تأکید قرآن بر نعمت اهل بیت چیست؟

پاسخ: عمت اهل بیت بالاترین نعمتی است که خداوند از طریق پیامبر برای هدایت ما ارسال کرده است بنابراین قدر و درک این نعمت، ما را از گمراهی و سرگردانی در این دنیا و جهان آخرت نجات می دهد.

پاسخ دیگر: یکی از بهترین و بالاترین نعمت های خداوند که به انسان های ارزانی داشته است، نعمت اهل بیت است که از طریق پیامبران برای ما ارسال کرده است. بنابراین ما انسان ها هم باید قدر این نعمت را بدانیم و با استفاده از این نعمت از گمراهی و سرگردانی این دنیا خود را نجات دهیم.

جواب فعالیت کلاسی صفحه 38 درس 4 پیام هشتم

آیات زیر را با دقت بخوانید:

1- اِنَّهو لَقُرآنٌ کَریمٌ فِی کِتابٍ مَکنونٍ لا یَمَسُّهو اِلَّا المُطَهَّرونَ
این قرآن کریمی است که در کتاب محفوظی جای دارد جز پاکان نمی‌توانند به آن دست زنند (= دست یابند)

2 – اِنَّما یُریدُ اللّٰهُ لِیُذهِبَ عَنکُمُ الرِّجسَ اَهلَ البَیتِ وَ یُطَهِّرَکُم تَطهیرًا
خداوند فقط می‌خواهد پلیدی و گناه را از شما اهل بیت (پیامبر) دور کند و شما را کاملاً پاک سازد.

این آیات را کنار هم قرار دهید و درباره پیامی که از آنها در می یابید در کلاس گفت و گو کنید.

پاسخ: قرآن در یک کتاب محفوظ و امن قرار دارد و اهل بیت نیز از پلیدی و گناه محفوظ هستند، بنابراین تنها اهل بیت می توانند به معنای عمیق معانی آیات الهی برسند (دست یابند).

جواب خودت را امتحان کن صفحه 38 درس چهارم پیام های آسمانی هشتم

1) چرا خداوند پیامبر اکرم (ص) را اوّلین معلم قرار داد؟

پاسخ: چون پیامبر می دانست که هر آیه از قرآن چه زمانی و به چه دلیلی نازل شده است، و معنی و تفسیر واقعی آیات را می دانست و با تمام وجود به بیان معارف الهی قرآن و آموزش مردم زمان خود می پرداخت.

2) پیامبر اکرم (ص) برای هدایت مردم بعد از خود چه برنامه ای طراحی کرده بود؟

پاسخ: تربیت معلمان ویژه برای فهم و آموزش معارف عمیق قرآن

3) حدیث ثقلین را بنویسید.

پاسخ: انی تارک فیکم الثقلین کتاب الله وعترتی ما ان تمسکتم بهما لن تضلوا ابداً: کتاب الله فیه‌الهدی والنور حبل ممدود من السماء الی الارض وعترتی اهل بیتی وان اللطیف الخبیر قد اخبرنی‌انهما لن یفترقا حتی یردا علی الحوض وانظروا کیف تخلفونی فیهما

معنی: «من در میان شما دو امانت نفیس و گرانبها می‌گذارم، یکی کتاب خدا قرآن و دیگری عترت اهل بیتم. تا وقتی که از این دو تمسک جویید، هرگز گمراه نخواهید شد و این دو یادگار من هیچگاه از هم جدا نمی‌شوند. تا کنار حوض کوثر بر من وارد شوند.»

معنی دیگر: من در میان شما دو چیز باقی می‌گذارم که اگر آنها را دستاویز قرار دهید، هرگز گمراه نخواهید شد: کتاب خدا و عترتم که اهل بیتم هستند. ای مردم بشنوید! من به شما رساندم که شما در کنار حوض بر من وارد می‌شوید، پس من از شما درباره رفتارتان با این دو یادگار ارزشمند سؤال خواهم کرد، یعنی کتاب خدا و اهل بیتم.

همچنین بخوانید: جواب فعالیت های درس دوم پیام های آسمانی هشتم

توجه: شما دانش آموزان عزیز پایه هشتم متوسطه اول می توانید برای دسترسی بهتر و سریع تر به جواب فعالیت های کتاب پیام های آسمان هشتم ، در انتهای جواب فعالیت درس مورد نظر خود، عبارت « ماگرتا » را نیز به همراه آن در گوگل جستجو کنید.

در انتها امیدواریم که مقاله جواب سوالات و فعالیت های درس 4 چهارم کتاب پیام های آسمانی هشتم ، برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد و توانسته باشید تا از آن استفاده و بهره برده باشید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

7 دیدگاه

 1. Nafas گفت:

  عاااالی بود 😀💜

 2. ناشناس گفت:

  😍😍👌

 3. a.ch گفت:

  عالی بود🤩👏🏻🤟🏻

 4. ,𝓭𝓪𝓻𝓴 گفت:

  عالیییییییی :’)

  1. Ailin گفت:

   👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍💖💖💖💖💖💖💓💓💓💓💓

  2. ناشناس گفت:

   خوب بود 👌👌👌

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *