سبک زندگی

جواب فعالیت کلاسی و خودت را امتحان کن درس پنجم پیام هشتم

گام به گام پاسخ و حل پرسش های فعالیت های کلاسی و خودت را امتحان کن صفحه 47 درس 5 پنجم کتاب پیام و دینی هشتم

جواب درس 5 پنجم پیام های آسمانی هشتم ؛ در این نوشته از بخش آموزش و پرورش ماگرتا به پاسخ و جواب سوالات فعالیت کلاسی و خودت را امتحان کن صفحه ۴۷ درس ۵ پنجم روزی که اسلام کامل شد کتاب پیام های آسمان و دینی هشتم متوسطه اول پرداخته ایم. در ادامه با ما همراه باشید.

همچنین بخوانید: جواب سوالات و فعالیت های درس چهارم پیام های آسمانی هشتم

جواب فعالیت کلاسی و خودت را امتحان کن درس پنجم پیام هشتم
جواب فعالیت کلاسی و خودت را امتحان کن درس پنجم پیام هشتم

جواب فعالیت کلاسی صفحه 47 درس 5 پیام های آسمان هشتم

کمی به ماجرای غدیر و سخنان رسول خدا در این روز فکر کنید! اعمال حج تمام شده است و مسلمانان مشتاقانه در انتظار بازگشت به شهرها و دیدار خانواده های خود هستند. برخی از آنها که از مناطق دورتر به مکه آمده اند، ماه هاست که از خانه و خانواده هایشان بی خبرند. در چنین شرایطی رسول خدا ناگهان صد و بیست هزار نفر را در بین راه متوقف می کند. آنان که جلو رفته اند باید برگردند و آنان که عقب مانده اند باید برسند. در بیابانی سوزان برایشان سخن می گوید و از آنها می خواهد همۀ آنچه را شنیده اند برای بقیه مسلمانان بازگو کنند. به نظر شما این همه تأکید نشانه چیست؟ با کمک دبیر محترم، درباره این پرسش در کلاس گفت و گو کنید.

پاسخ: نشانه این است که پیامبر (ص) بعد از خود هرگز جامعه را بدون سرپرست نمی گذارد و به خواست خدا عمل کرد و امام علی (ع) را به جانشینی خود منصوب کرد تا کافران، مشرکان و منافقان را ناامید کند. رهبری حضرت علی (ع) و امامان بعد از او بیش از هر زمان دیگر در بین مردم درخشید.

جواب خودت را امتحان کن صفحه 47 درس پنجم پیام های آسمانی هشتم

1) پیامبر اکرم (ص)، در روز غدیر خم، درباره امیرالمؤمنین (ع) چه فرمود و ایشان را به چه مقامی منصوب کرد؟

پاسخ: (آگاه باشید، هر کس که من ولی و صاحب اختیار او بوده‌ام، هم اکنون این علی سرپرست و ولی اوست. خدایا، هر که ولایت علی را پذیرفت، تو نیز او را تحت سرپستی و ولایت خود قرار ده، خدایا یاران علی را یاری فرما و با دشمنان علی (ع) دشمن باش. پیامبر، حضرت علی را به عنوان ولی مردم و جانشین او منصوب کرد.

2) چرا در روز غدیر خم، کافران و منافقان از نابودی اسلام ناامید شدند؟

پاسخ: آنها تصور می کردند چون پیامبر خدا پسری ندارد، پس از او هیچ کس نمی تواند مردم را رهبری کند و با مرگ او دین اسلام فراموش می شود. اما جانشینی امیر مومنان به جای پیامبر اکرم (ص) در غدیر خم تمام آرزوهای پوچ آنان را بر باد داد.

3) چرا بعد از پیامبر خدا تنها امیر مؤمنان (ع) شایسته رهبری بر مسلمانان بودند؟

پاسخ: زیرا ایشان (امیر مؤمنان) آگاه ترین مردم به قرآن و احکام الهی بودند و همه احکام الهی را از رسول خدا آموخته بودند.

همچنین بخوانید: جواب فعالیت ها و سوالات درس سوم پیام های آسمانی هشتم

توجه: شما دانش آموزان عزیز پایه هشتم متوسطه اول می توانید برای دسترسی بهتر و سریع تر به جواب فعالیت های کتاب پیام های آسمان هشتم ، در انتهای جواب فعالیت درس مورد نظر خود، عبارت « ماگرتا » را نیز به همراه آن در گوگل جستجو کنید.

در انتها امیدواریم که مقاله جواب فعالیت کلاسی و خود را امتحان کن درس 5 پنجم کتاب پیام های آسمانی هشتم ، برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد و توانسته باشید تا از آن استفاده و بهره برده باشید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

6 دیدگاه

 1. هستی گفت:

  عالللللللللللیییییییییی

 2. ناشناس گفت:

  عالیه😊

  1. Mohamadamin گفت:

   خوب بود 🙂

 3. بیب بیب 2 گفت:

  خیلی بچه ای شما عزیزم

 4. ممد قلی گفت:

  افرین خوبه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *