سبک زندگی

جواب فعالیت صفحه ۴۸ ریاضی یازدهم تجربی

گام به گام فعالیت های صفحه 48 ریاضی یازدهم تجربی ، درس آشنایی با برخی از انواع توابع فصل سوم

جواب فعالیت های صفحه ۴۸ ریاضی یازدهم تجربی از فصل ۳ درس آشنایی با برخی از انواع توابع ؛ برای مشاهده گام به گام صفحه 48 ریاضی پایه یازدهم در ادامه با آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: جواب صفحه ۴۵ و ۴۶ ریاضی یازدهم تجربی

جواب فعالیت صفحه ۴۸ ریاضی یازدهم تجربی

پاسخ فعالیت صفحه ۴۸ ریاضی یازدهم تجربی

حسین در پایه یازدهم درس می‌خواند. او در روستای کوچکی زندگی می‌کند که در چند کیلومتری یکی از جاده‌های پر تردد ایران قرار دارد. مردم این روستا تا چند سال پیش به کشاورزی و باغداری مشغول بودند، اما چند سالی است که به دلیل کم آبی، کشاورزی رونقی ندارد و در نتیجه مردم این روستا درآمد کافی ندارند. حسین تصمیم گرفت این وضع را تغییر دهد.

برای این منظور با خود اندیشید که باید فضای روستا را زیباتر کند و با تبلیغاتی مناسب، بخشی از افرادی که قصد گردشگری دارند و معمولا از جاده اصلی کنار روستا می‌گذرند را به روستای خود جلب کند. او با خود فکر کرد این گردشگران بابت پذیرایی محلی و تجربه خوشایند یک زندگی روستایی، هزینه خواهند پرداخت و به این ترتیب چرخه اقتصادی مردم روستا پر رونق خواهد شد.

پس از چند هفته تحقیق و پرس‌وجو، حسین به این نتیجه رسید که برای شروع کار به حدودا ده میلیون تومان نیاز دارد که البته او به تنهایی این پول را نداشت. برای همین، تصمیم گرفت ابتکار خود را با دیگران مطرح کند و از آنها هم برای این کار مفید یاری بخواهد. به این ترتیب افراد روستا می‌توانستند با سرمایه‌گذاری به نسبت مساوی در راه‌اندازی این کار اقتصادی سهیم شوند.

۱- الف) اگر حسین تنها شخص شرکت کننده در این طرح بود، او به تنهایی می‌بایست ۱/۱ از ده میلیون تومان را بپردازد، اما اگر یک داوطلب دیگر هم پیدا می‌شد، هر کدام باید ۱/۲ از ده میلیون تومان را بپردازند. جدول زیر را کامل کنید.

حل سوالات فعالیت صفحه ۴۸ ریاضی یازدهم تجربی
حل سوالات فعالیت صفحه ۴۸ ریاضی یازدهم تجربی

ب) اگر تعداد داوطلبانی که می‌خواهند در این کار اقتصادی شرکت، n نفر باشد، سهم مشارکت هر نفر چقدر خواهد شد؟
پ) رابطه بین تعداد افراد داوطلب و سهم مشارکت آنها یک تابع است. ضابطه این تابع چیست؟

گام به گام فصل ۳ ریاضی یازدهم صفحه 48
گام به گام فصل ۳ ریاضی یازدهم صفحه 48

۲- در شکل زیر، بخشی از نمودار تابع سهم مشارکت رسم شده است. با انتخاب گزینه مناسب در عبارت زیر، تعیین کنید که این نمودار چه چیزی را نشان می‌دهد؟ «با افزایش تعداد داوطلبان، سهم مشارکت هر داوطلب کاهش ◻ افزایش ◻ می‌یابد».

پاسخ کامل فعالیت صفحه 48 ریاضی پایه یازدهم

⭕️ نکته : دانش آموز عزیز مطالب درسی قرار گرفته شده در این سایت فقط جنبه کمک آموزشی دارد و شما نباید از آن ها به شیوه نادرست استفاده نمایید، لذا قبل مشاهده جواب ها یکبار خودتان به سوالات پاسخ دهید سپس اگر مشکلی داشتید از این جواب ها کمک بگیرید.

همچنین بخوانید:
جواب فعالیت صفحه ۴۴ ریاضی یازدهم تجربی
و
جواب کاردرکلاس صفحه ۴۳ ریاضی یازدهم تجربی

☑️ به پایان پاسخ فعالیت صفحه ۴۸ ریاضی یازدهم تجربی رسیدیم، برای مشاهده حل تمرین های سایر صفحات کتاب کافیست آن را در گوگل به همراه عبارت «ماگرتا» جست و جو کنید. همچنین می توانید از بخش نظرات نیز با ما در ارتباط باشید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.