سبک زندگی

جواب فعالیت صفحه ۹۰ ریاضی نهم

گام به گام و حل سوالات فعالیت صفحه 90 ریاضی نهم فصل عبارت های جبری

جواب فعالیت صفحه ۹۰ ریاضی نهم متوسطه از فصل ۵ «عبارت های جبری» را در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا با توضیحات کامل برای شما دانش آموزان عزیز فراهم کرده ایم.

مطلب پیشنهادی: جواب تمرین صفحه ۸۹ ریاضی نهم

جواب فعالیت صفحه ۹۰ ریاضی نهم

پاسخ فعالیت صفحه ۹۰ ریاضی نهم متوسطه

برای پاسخ به صفحه 90 ریاضی نهم به صورت زیر عمل کنید:

روی کفه های ترازو دو وزنه a و b کیلوگرمی قرار دارد. با توجه به شکل، وزنه a از وزنه b سنگین‌تر است. با توجه به وضعیت ترازو، هر یک از نمادهای ≠،> ،<‌ را در جاهای خالی فقط یک بار استفاده و وزنه‌های a و b را با هم مقایسه کنید.

a > b , a ≠ b , b < a

در شکل بالا اگر وزنه‌ای p کیلوگرمی باشد، به طوری که a=b+p، در این صورت برای اینکه کفه های ترازو مقابل هم بایستند، باید وزنه p کیلوگرمی را روی کدام کفه قرار داد؟ روی کفه ای که وزنه b قرار دارد.

با توجه به برابری های زیر مانند نمونه، یک نابرابری برای هر کدام بنویسید.

حل فعالیت صفحه 90 ریاضی نهم فصل 5
حل فعالیت صفحه 90 ریاضی نهم فصل 5

هرگاه a و b دو عدد حقیقی باشند، فقط یکی از حالت‌های «a بزرگ‌تر از b» یا «a کوچک‌تر از b» یا «a برابر با b» را خواهیم داشت.

همچنین بخوانید: جواب فعالیت صفحه ۸۸ ریاضی نهم

🔰 در این نوشته به سوالات جواب فعالیت صفحه ۹۰ ریاضی نهم متوسطه را مرور کردیم، جهت مشاهده گام به گام سایر تمرین های کتاب شماره صفحه آن را به همراه عبارت «ماگرتا» در گوگل جست و جو نمایید. همچنین این کار را می توانید برای سایر کتاب های درسی‌تان نیز انجام دهید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.