سبک زندگی

جواب تمرین صفحه ۱۳۴ ریاضی نهم با راه حل

حل تمرینات صفحه 134 ریاضی پایه نهم متوسطه ، فصل 8 حجم و مساحت با راه حل و تدریس کامل

جواب تمرین های صفحه ۱۳۴ ریاضی نهم متوسطه از فصل ۸ حجم و مساحت را در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز عزیز فراهم کرده ایم.

مطلب پیشنهادی: جواب فعالیت و کاردرکلاس صفحه ‍۱۳۳ ریاضی نهم

جواب تمرین صفحه ۱۳۴ ریاضی نهم

حل تمرین های صفحه ۱۳۴ ریاضی نهم متوسطه

۱- قطر تقریبی کره زمین حدود ۱۲۸۰۰ کیلومتر است.

الف) قطر و شعاع کره زمین را بر حسب کیلومتر با نماد علمی بنویسید.
ب) مساحت تقریبی رویه (سطح) کره زمین را بر حسب کیلومتر مربع با نماد علمی بنویسید.
ج) مساحت کشور جمهوری اسلامی ایران حدود ۱/۶۴۸/۰۰۰ کیلومترمربع است. مساحت ایران چه کسری از مساحت کره زمین است؟ این نسبت را با درصد نشان دهید.

حل تمرینات صفحه 134 ریاضی نهم با توضیح کامل
حل تمرینات صفحه 134 ریاضی نهم با توضیح کامل

۲- یک استوانک (کپسول) گاز از قرار گرفتن یک نیمکره روی یک استوانه به صورت مقابل درست شده است. اگر قطر دایره قاعده استوانک ۶۰ سانتی متر و ارتفاع آن یک متر باشد، حجم استوانک را بر حسب متر مکعب به دست آورید. اگر بخواهیم سطح کل این استوانک را رنگ کنیم، چند کیلوگرم رنگ لازم است، به شرط اینکه رنگ آمیزی هر متر مربع به ۱۰۰ گرم رنگ نیاز داشته باشد؟

پاسخ کامل تمرین صفحه 134 ریاضی نهم با توضیحات کامل
پاسخ کامل تمرین صفحه 134 ریاضی نهم با توضیحات کامل

۳- پیمانه‌ای به شکل نیمکره و به قطر دهانه ۲۴ سانتی متر را از آب پر و آب آن را در لیوانی استوانه‌ای شکل با همان قطر خالی می‌کنیم؛ آب در لیوان تا چه ارتفاعی بالا می‌آید؟

تدریس تمرین صفحه 135 ریاضی کلاس نهم فصل حجم و مساحت
تدریس تمرین صفحه 135 ریاضی کلاس نهم فصل حجم و مساحت

دانش آموز عزیز اگر سوالی درباره تمرین های حل شده و یا هر قسمت از فصل هشتم «حجم و مساحت» دارید آن را از قسمت نظرات بپرسید تا کارشناسان ما پاسخگوی شما باشند.

همچنین بخوانید: جواب کاردرکلاس صفحه ۱۳۲ ریاضی نهم

🟦 در این نوشته جواب تمرین صفحه ۱۳۴ ریاضی نهم متوسطه را بررسی کردیم، جهت مشاهده گام به گام سایر صفحات کتاب کافیست شماره صفحه آن را به همراه عبارت «ماگرتا» در گوگل جست و جو نمایید. همچنین این کار برای بقیه کتاب هایتان نیز می توانید انجام دهید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

2 دیدگاه

  1. Sama گفت:

    سلام چرا در اخر سوال دو ضربدر 0/1کردین

  2. ☣︎Nima☣︎ گفت:

    باسلام بهترین سایت درسی هست که تو عمرم دیدم خسته نباشید میگم تیم خیلی خب ما گرتا و همچنین آقای موسوی پوران که زحمت کشیدن واقعا متشکرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *