سبک زندگی

جواب فعالیت در منزل صفحه 92 تفکر هشتم در مورد عزت نفس

پاسخ فعالیت در منزل صفحه ۹۲ تفکر و سبک زندگی کلاس هشتم متوسطه اول در مورد عزت نفس پایین و مشلات آن

جواب فعالیت در منزل صفحه 92 کتاب تفکر و سبک زندگی هشتم ؛ امروز قصد داریم تا در این مقاله از بخش آموزش و پرورش ماگرتا به جواب و پاسخ های فعالیت در منزل صفحه 92 تفکر و سبک زندگی پایه هشتم که در مورد افرادی که عزت نفس پایینی دارند است، بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

همچنین بخوانید: جواب فعالیت در منزل صفحه 86 تفکر هشتم

جواب فعالیت در منزل صفحه ۹۲ کتاب تفکر و سبک زندگی هشتم
جواب فعالیت در منزل صفحه ۹۲ کتاب تفکر و سبک زندگی هشتم

پاسخ فعالیت در منزل صفحه 92 تفکر هشتم

در فعالیت در منزل صفحه ۹۲ کتاب تفکر و سبک زندگی پایه هشتم متوسطه اول آمده است که جاهای خالی متن زیر را تکمیل کنید. در این بخش کلمات جای خالی را با رنگ آبی مشخص کرده ایم.

افرادی که عزت نفس پایینی دارند، خودشان را قبول ندارند همیشه خود را با دیگران مقایسه می کنند. در تصمیم گیری ها خیلی مردد (نامطمئن یا دودل) هستند. نمی توانند با دیگران ارتباط برقرار کنند. اگر کسی به آنها انتقاد کند ناراحت (غمگین) می شوند. متکی (به خودشون اعتماد ندارند) به خود نیستند و همه چیز را در حد عالی (کامل و بدون نقص) می خواهند.

عزت نفس پایین و مشکلات آن چیست؟

در تعریف عزت نفس، ارزیابی‌های هر کس نسبت به خودش و احساساتی که نسبت به خودش دارد، اهمیت می‌یابد. و عزت نفس با مفهوم اعتماد به نفس ارتباط نزدیکی دارد. زمانی را تصور کنید که با دوستان و همکارانتان دور هم جمع شده‌اید و هرکس از توانمندی‌های خودش تعریف می‌کند.

در این شرایط شما نیز به ارزیابی و قضاوت خود می‌پردازید تا بفهمید دقیقا در چه حیطه‌ای تخصص دارید و چه توانمندی خاصی دارید. اگر این قضاوت در شما، احساس خوبی ایجاد کند عزت نفس بالایی خواهید داشت. در غیر این صورت، دچار ناامیدی می‌شوید.

عزت نفس پایین می‌تواند مشکلات جسمی و روحی برای فرد ایجاد کند. برخی اختلالات روانی مثل افسردگی، اضطراب، اختلال خوردن و اعتیاد از جمله مسائلی است که افراد با عزت نفس پایین با آن درگیر هستند. بهتر است بدانید طبق تحقیقات اخیر، نوجوانانی که عزت نفس پایینی دارند، بیشتر از بقیه هم سالان خود به مشکلات روحی و جسمی دچار می‌شوند و احتمال بزهکاری در آن‌ها بالا می‌رود.

افرادی با عزت نفس پایین از لحاظ اجتماعی و درآمد اقتصادی ناراضی‌اند و خودشان را بی کفایت و ناکارآمد می‌دانند و ممکن است پرخاشگری از خودشان نشان دهند. احساس عزت نفس به افراد کمک می‌کند تا سلامت و رفاه بیشتری را تجربه کنند و موفقیت بیشتری داشته باشند.

همچنین بخوانید: جواب گفت و گو کنید صفحه ۶۵ تفکر هشتم

در انتها امیدواریم که مقاله پاسخ و جواب های فعالیت در منزل صفحه 92 تفکر و سبک زندگی پایه هشتم متوسطه اول در مورد افرادی که عزت نفس پایینی دارند، برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد و توانسته باشید تا از آن استفاده و بهره برده باشید. در آخر شما هم میتوانید جواب های دیگر خود را نیز در بخش دیدگاه با ما و دیگر دوستان به اشتراک بگذارید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *