سبک زندگی

جواب فعالیت های درس ۲۲ مطالعات ششم ؛ مبارزه ی مردم ایران با استعمار

پاسخ سوالات و جواب فعالیت های درس بیست و دوم 22 مطالعات اجتماعی ششم ابتدایی درس مبارزه ی مردم ایران با استعمار در صفحه ۱۱۰

جواب فعالیت های درس ۲۲ مطالعات ششم ؛ درس مبارزه ی مردم ایران با استعمار : پاسخ تمامی سوالات درس بیست و دوم 22 مطالعات اجتماعی پایه ششم ابتدایی در صفحه ۱۱۰ تا ۱۱۲ را برای شما کلاس ششمی ها آماده کرده ایم. در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا کنار ما باشید.

همچنین بخوانید : جواب فعالیت های درس ۲۱ مطالعات ششم ؛ استعمار چیست؟

جواب فعالیت درس ۲۲ مطالعات ششم

جواب فعالیت های درس بیست و دوم 22 مطالعات اجتماعی ششم

در ادامه در پاسخ به فعالیت های درس ۲۲ مطالعات ششم داریم :

جواب فعالیت ۱ صفحه ۱۱۰ مطالعات اجتماعی کلاس ششم

شرح حال شخصیت های این درس را بخوانید. چه ویژگی های مشترکی در همه ی آنها وجود دارد؟ فهرست کنید. گفت و گو کنید.

پاسخ : 1- عشق به میهن و وطن 2- مخالفت آنها با نفوذ و دخالت بیگانگان در امور کشور 3- مبارزه با استعمارگران و استعمار ستیزی
4- شهادت در راه خدا و آرمانهای انسانی و شهادت طلبی 5- شجاعت و غیرت 6- دین داری

از مطالعه ی این سرگذشت ها چه نتیجه ای می گیرید؟

نتیجه می گیریم که نباید اجازه دهیم بیگانگان بر سرزمین ما حکومت کنند و باید مانند گذشته با دشمنان روبرو شویم.

اگر در آن زمان به دنیا می آمدید، دوست داشتید در کنار کدام یک از این شخصیت ها قرار می گرفتید و چطور او را یاری می کردید؟

جواب پیشنهادی: امیر کبیر ، سعی می کردم جلوی ترور او را بگیرم و به او کمک کنم دانشگاه و کارخانه تاسیس کند.

همچنین بخوانید : جواب فعالیت های درس ۲۰ مطالعات اجتماعی ششم

جواب فعالیت های ۲ تا ۵ صفحه ۱۱۲ مطالعات ششم

فعالیت دوم : به نظر شما چرا امیرکبیر چند کارخانه تأسیس کرد؟ 

با هدف توسعه اقتصادی و صنعتی کشور و همچنین رشد تجارت خارجی و تبدیل ایران به کشوری مستقل و مرفه.

فعالیت سوم : کاربرگه ی شمارهی ٢٧ را در کلاس تکمیل کنید.

📙 برای دیدن پاسخ کاربرگه شماره 27 مطالعات ششم بر روی لینک زیر کلیک کنید:

جواب مبارزه ی مردم ایران با استعمار درس ۲۲ مطالعات ششم

فعالیت ۴ صفحه ۱۱۲ : یکی از سه فعالیت زیر را انتخاب کنید و انجام دهید.
الف) پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام ‌خمینی (ره) دست بیگانگان را از کشور ما کوتاه کرد. پرس‌وجو کنید و یک جمله از امام (ره) درباره‌ٔ قدر‌ت‌های استعمارگر پیدا کنید و به کلاس بیاورید.

«باید بگوییم بالا‌ترین صدمه‌ای که از قدرت‌های بزرگ [قدرت‌های استعمارگر] خوردیم، صدمه‌ٔ شخصیت بوده است. آنها کوشش کردند که شخصیت ما را از ما بگیرند و به جای شخصیت ایرانی و اسلامی، یک شخصیت وابسته به اروپای شرقی و غربی به جایش بگذارد.»

امام خمینی (ره)

ب) به طور گروهی درباره‌ٔ یکی از قهرمانان مبارزه با استعمار (غیر از آنهایی که در این درس خواندید) تحقیق کنید و شرح حال مختصری از کارهای او را بنویسید. شما می‌توانید با راهنمایی معلّم از کتاب‌های مناسبی که برای کودکان و نوجوانان نوشته شده است یا دانشنامه‌ٔ شبکه‌ٔ رشد (daneshnameh.roshd.ir) استفاده کنید.

جواب پیشنهادی: ناصر دیوان کازرونی: متولد ۳ دی ماه ۱۲۵۳ در کازرون ، که رهبر قیام های کازرون و فارس علیه استعمار انگلیس بود. وی در کنار سردار عشایر، صولت الدوله قشقایی در جنگ جهانی اول علیه انگلیسی ‌ها جنگید و در آخر بعد از سال ها مبارزه در اردیبهشت ماه ۱۳۲۱ در گذشت.

ج) پرس ‌و جو کنید آیا در شهر یا مکان های نزدیک به محل زندگی شما، کوچه یا خیابان یا میدانی را می ‌شناسید که به نام شخصیت‌ های این درس نام گذاری شده باشد.

اگر اهل تهران ، مشهد ، اصفهان ، شیراز ، بجنورد ، انزلی هستید: خیابان میرزا کوچک خان یکی از خیابان هایی است که به نام قهرمانان این درس نامگذاری شده است.

اگر اهل شهرهای اراک ، کرمانشاه ، تبریز ، تهران هستید: خیابان مصدق یکی از خیابان هایی است که به نام شخصیت های این آموزش نامگذاری شده است.

اگر اهل کرج ، قزوین ، کیش ، بناب ، تهران ، شیراز هستید: میدان امیرکبیر یکی از میادین نامگذاری شده در این آموزش به نام شخصیت ها است.

اگر اهل قم ، کاشان ، یزد ، لاهیجان ، شهرکرد ، تهران ، اصفهان هستید: خیابان آیت الله کاشانی یکی از خیابان هایی است که به نام قهرمانان این آموزش نامگذاری شده است.

اگر اهل بوشهر ، تهران ، شیراز هستید: خیابان رئیس علی دلواری یکی از خیابان هایی است که به نام قهرمانان این آموزش نامگذاری شده است.

فعالیت ۵ صفحه ۱۱۲ : به تقویم مراجعه، و روز ملّی شدن صنعت نفت را در آن پیدا کنید. چرا این روز تعطیل رسمی است؟

۲۹ اسفند روز ملی شدن صنعت نفت ایران است. در این روز کلیه قراردادهای مربوط به نفت با کشورهای خارجی لغو و دست بیگانگان (به ویژه انگلیس) از نفت کشورمان قطع و نفت متعلق به ملت ایران شد.

همچنین بخوانید : جواب فعالیت های درس ۱۹ مطالعات اجتماعی ششم

پاسخ سوالات فعالیت های درس ۲۲ مطالعات اجتماعی ششم درس مبارزه ی مردم ایران با استعمار صفحه ۱۱۰ و ۱۱۲ را در این مقاله دیدید، امیدوارم از آن استفاده کرده باشید. برای پیدا کردن جواب های بیشتر در آخر عبارت جستجو شده خود در گوگل عبارت ماگرتا را قرار دهید مانند : « جواب درس ۲۲ مطالعات ششم ماگرتا » . اگر سوالی هم داشتید در قسمت پایین برای مان دیدگاه بگذارید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

7 دیدگاه

 1. SANA گفت:

  متاسفانه من اهل هیچ کدوم از شهرهایی که گفتید نیستم حالا چی کار کنم؟

  1. 💚💙💛Zenitsu Manami Thesima گفت:

   منم همینطور

  2. ناشناس گفت:

   خب الف یا ب را انجام بده

  3. و گفت:

   منم همینطور😑😶

 2. کوکی گفت:

  جواب هاتون خوبه ممنون از کمکتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *