سبک زندگی

جواب صفحه ۵۷ هندسه دهم ؛ کاردرکلاس و فعالیت

توضیح و تدریس کاردرکلاس و فعالیت صفحه 57 هندسه دهم رشته ریاضی و فیزیک

جواب صفحه ۵۷ هندسه دهم رشته ریاضی و فیزیک از فصل ۳ «چند ضلعی ها» درس «چند ضلعی ها و ویژگی هایی از آنها»؛ برای مشاهده گام به گام این بخش در ادامه با آموزش و پرورش ماگرتا همراه باشید.

مطلب پیشنهادی: جواب صفحه ۵۶ هندسه دهم

جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۵۷ هندسه دهم

جواب کاردرکلاس صفحه 57 هندسه دهم

در فعالیت (۱) مشاهده کردیم که وقتی در هر متوازی الاضلاع ABCD یک قطر مثلا قطر BD را رسم می‌کنیم. دو مثلث هم‌نهشت ABD و CDB پدید می‌آیند. حال پرسش این است، اگر در یک چهارضلعی ABCD قطر BD را رسم کنیم و ΔABD و ΔCDB هم‌نهشت باشند، آیا چهارضلعی ABCD همواره متوازی الاضلاع است؟ اگر چنین است، آن را ثابت کنید و اگر نادرست است، مثال نقض بیاورید.

پاسخ فعالیت صفحه 57 هندسه دهم

چهارضلعی ABCD متوازی الاضلاع است. حال به سوالات پرسیده شده در این بخش پاسخ دهید.

توضیح فعالیت ۲ صفحه 57 هندسه دهم
توضیح فعالیت ۲ صفحه 57 هندسه دهم

⭕️ نکته: دانش آموز عزیز مطالب درسی قرار گرفته شده در این سایت فقط جنبه کمک آموزشی دارد و شما نباید از آن ها به شیوه نادرست استفاده نمایید، لذا قبل مشاهده جواب ها یکبار خودتان به سوالات پاسخ دهید سپس اگر مشکلی داشتید از این جواب ها کمک بگیرید.

همچنین بخوانید: جواب کاردرکلاس صفحه ۵۵ هندسه دهم

✅ به پایان جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۵۷ هندسه دهم رسیدیم، جهت مشاهده گام به گام سایر کتاب های درسی‌تان کافیست آن را به همراه عبارت «ماگرتا» در گوگل جست و جو فرمایید. همچنین اگر سوالی داشتید حتما آن را از بخش نظرات بپرسید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *