سبک زندگی

جواب تمرین صفحه ۹۴ هندسه دهم ❤️ با توضیح کامل

توضیح و تدریس تمرین های صفحه 94 هندسه دهم رشته ریاضی و فیزیک

جواب صفحه ۹۴ هندسه دهم رشته ریاضی و فیزیک از فصل ۴ «تجسم فضایی» درس ۲ «تفکر تجسمی»؛ برای مشاهده گام به گام این بخش در ادامه با آموزش و پرورش ماگرتا همراه باشید.

مطلب پیشنهادی: جواب فعالیت صفحه ۹۲ هندسه دهم

جواب تمرین صفحه ۹۴ هندسه دهم

جواب تمرین صفحه 94 هندسه دهم

۱- فرض کنید منشور زیر، یک قطعه چوبی توپر باشد. این قطعه چوبی را طوری اره می‌کنیم که از سه نقطه مشخص عبور کند. در هر حالت مشخص کنید سطح مقطع به چه شکل است و منشور به چه شکل‌های فضایی تجزیه می‌شود؟

گام به گام تمرین صفحه 94 هندسه پایه دهم
گام به گام تمرین صفحه 94 هندسه پایه دهم

۲- قاعده هرمی، مستطیل ABCD است. راس این هرم را O نامیده‌ایم. سطح مقطع حاصل از برخورد صفحه P را با این هرم در حالت مشخص کنید.

حل تمرینات صفحه 94 هندسه کلاس دهم
حل تمرینات صفحه 94 هندسه کلاس دهم

۳- صفحه P کره‌ای به مرکز O و شعاع ۵ سانتی‌متر را قطع کرده است. اگر فاصله نقطه O از صفحه ۳ سانتی‌متر باشد، مساحت این سطح مقطع چقدر است؟

توضیح تمرین های صفحه 94 هندسه دهم
توضیح تمرین های صفحه 94 هندسه دهم

۴- دو کره با شعاع‌های r و ‘r یکدیگر را قطع کرده‌اند. نقاط مشترک واقع بر روی هر دو کره روی چه شکلی قرار دارند؟ دایره اگر همه این نقاط را به مرکز یکی از دو کره وصل کنیم، چه شکلی به دست می‌آید؟

جواب و راه حل تمرینات صفحه 94 هندسه دهم
جواب و راه حل تمرینات صفحه 94 هندسه دهم

⭕️ نکته: دانش آموز عزیز مطالب درسی قرار گرفته شده در این سایت فقط جنبه کمک آموزشی دارد و شما نباید از آن ها به شیوه نادرست استفاده نمایید، لذا قبل مشاهده جواب ها یکبار خودتان به سوالات پاسخ دهید سپس اگر مشکلی داشتید از این جواب ها کمک بگیرید.

همچنین بخوانید:
جواب تمرین صفحه ۹۰ و ۹۱ هندسه دهم
و
جواب کاردرکلاس صفحه ۸۹ هندسه دهم

✅ به پایان جواب تمرین صفحه ۹۴ هندسه دهم رسیدیم، جهت مشاهده گام به گام سایر کتاب های درسی‌تان کافیست آن را به همراه عبارت «ماگرتا» در گوگل جست و جو فرمایید. همچنین اگر سوالی داشتید حتما آن را از بخش نظرات بپرسید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

1 دیدگاه

  1. زهرا گفت:

    خیلی خوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *