سبک زندگی

جواب صفحه 72 ریاضی دهم انسانی ⭕️ فعالیت

گام به گام صفحه 72 ریاضی و آمار (1) کلاس دهم انسانی از درس گردآوری داده ها فصل 3

جواب فعالیت صفحه ۷۲ ریاضی و آمار دهم انسانی از فصل سوم کار با داده های آماری و درس «گردآوری داده ها» را در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز عزیز فراهم کرده‌ایم.

جواب فعالیت صفحه 72 ریاضی دهم انسانی

می‌خواهیم وزن ماهی‌های یک حوضچه پرورش ماهی را به منظور فروش آنها تخمین بزنیم. نخست از قسمت عمیق و در مرحله بعد، از قسمت کم‌عمق ۵ ماهی صید می‌کنیم.

حل فعالیت صفحه ۷۲ ریاضی دهم انسانی
حل فعالیت صفحه ۷۲ ریاضی دهم انسانی

۱- آیا انتخاب ۵ ماهی از قسمت عمیق، تخمین خوبی از وزن ماهی‌های حوضچه به ما می‌دهد؟ یعنی آیا می‌توان برای فروش آنها اعلام آمادگی کرد؟

✅ جواب سوال ۱ : خیر زیرا با توجه به شکل در عمق های مختلف وزن ماهی ها متفاوت هستند.

۲- به نظر شما کدام تخمین بیش از مقدار واقعی است و کدام یک کمتر از مقدار واقعی؟

✅ جواب سوال ۲ : تخمین از قسمت عمیق بیشتر و از قسمت کم عمق بیشتر از مقدار واقعی است.

۳- اگر شما امکان صید ۵ ماهی داشتید، آنها را چگونه انتخاب می‌کردید تا منجر به تخمین بهتری از وزن ماهی‌های حوضچه می‌شد؟ (فرض کنید ماهی‌ها، همانند شکل در حوضچه پخش شده‌اند و تحرک زیادی ندارند).

✅ جواب سوال ۳ : از قسمت های مختلف مناسب تر است.

۴- اگر از نحوه پخش شدن ماهی‌ها اطلاعی نداشتیم، بهتر بود ۵ ماهی را چگونه انتخاب می‌کردیم؟ آیا انتخاب تصادفی چند بخش از حوضچه (مثلاً زمانی که آن را شطرنجی کرده‌ایم) به ما کمک می‌کند ماهی‌های انتخابی معرف بهتری از کل ماهی‌ها باشند؟

✅ جواب سوال ۴ : انتخاب تصادفی مناسب تر است.

⭕️ نکته: دانش آموز عزیز مطالب درسی قرار گرفته شده در این سایت فقط جنبه کمک آموزشی دارد و شما نباید از آن ها به شیوه نادرست استفاده نمایید، لذا قبل مشاهده جواب ها یکبار خودتان به سوالات پاسخ دهید سپس اگر مشکلی داشتید از این جواب ها کمک بگیرید.

همچنین بخوانید: جواب صفحه 70 ریاضی دهم انسانی
و
جواب صفحه 69 ریاضی دهم انسانی
و
جواب صفحه 68 ریاضی دهم انسانی

☑️ به پایان پاسخ فعالیت صفحه 72 ریاضی دهم انسانی رسیدیم، برای مشاهده حل تمرین سایر صفحات کتاب کافیست آن را در گوگل به همراه عبارت «ماگرتا» جست و جو کنید. همچنین می توانید از بخش نظرات نیز با ما در ارتباط باشید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =