سبک زندگی

جواب صفحه ۷۴ هندسه یازدهم ⚜️ کاردرکلاس و فعالیت

توضیح و تدریس کاردرکلاس و فعالیت صفحه 74 هندسه یازدهم رشته ریاضی و فیزیک

جواب صفحه ۷۴ هندسه پایه یازدهم رشته ریاضی و فیزیک از فصل ۳ «روابط طولی در مثلث» درس ۴ «قضیه هرون (محاسبه ارتفاع‌ها و مساحت مثلث)»؛ برای مشاهده گام به گام این بخش در ادامه با آموزش و پرورش ماگرتا همراه باشید.

مطلب پیشنهادی: جواب تمرین صفحه ۷۲ هندسه یازدهم

جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۷۴ هندسه یازدهم

جواب کاردرکلاس صفحه 74 هندسه یازدهم

چهار ضلعی ABCD یک مزرعه کشاورزی را نشان می‌دهد که تنها دو ضلع آن بر هم عمودند. طول‌های اضلاع زمین به سادگی قابل اندازه گیری، و اندازه‌های آنها در شکل مشخص شده است. با انجام دادن مراحل زیر مساحت این زمین را به‌دست آورید:

حل سوالات صفحه 74 هندسه پایه یازدهم
حل سوالات صفحه 74 هندسه پایه یازدهم

پاسخ فعالیت صفحه 74 هندسه یازدهم

می‌خواهیم دستور دیگری برای محاسبه مساحت مثلث به کمک نسبت‌های مثلثاتی به‌دست آوریم.

گام به گام صفحه 74 هندسه پایه یازدهم
گام به گام صفحه 74 هندسه پایه یازدهم

⭕️ نکته: دانش آموز عزیز مطالب درسی قرار گرفته شده در این سایت فقط جنبه کمک آموزشی دارد و شما نباید از آن ها به شیوه نادرست استفاده نمایید، لذا قبل مشاهده جواب ها یکبار خودتان به سوالات پاسخ دهید سپس اگر مشکلی داشتید از این جواب ها کمک بگیرید.

همچنین بخوانید:
جواب کاردرکلاس صفحه ۷۱ هندسه یازدهم
و
جواب تمرین صفحه ۶۸ و ۶۹ هندسه یازدهم

✅ به پایان جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۷۴ هندسه پایه یازدهم رسیدیم، جهت مشاهده گام به گام سایر کتاب های درسی‌تان کافیست آن را به همراه عبارت «ماگرتا» در گوگل جست و جو فرمایید. همچنین اگر سوالی داشتید حتما آن را از بخش نظرات بپرسید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *