سبک زندگی

جواب سوال های صفحه ۱۰ ، ۱۱ و ۱۲ درس زیبایی تفکر هشتم

پاسخ و حل سوالات گفت و گو کنید ، فعالیت تکمیلی در کلاس و فعالیت در منزل صفحه 10 ، 11 و 12 درس زیبایی تفکر و سبک زندگی کلاس هشتم متوسطه اول

جواب سوال های صفحه ۱۰ ، ۱۱ و ۱۲ درس زیبایی تفکر و سبک زندگی هشتم ؛ در این نوشته از بخش آموزش و پرورش ماگرتا می توانید با پاسخ و جواب سوالات متن و گفت و گو کنید صفحه 10 ، 11 و 12 ، فعالیت تکمیلی در کلاس و فعالیت در منزل صفحه 12 درس زیبایی کتاب تفکر و سبک زندگی پایه هشتم متوسطه اول آشنا شوید. در ادامه با ما همراه باشید.

همچنین بخوانید: جواب فعالیت در منزل صفحه ۱۵ تفکر هشتم
و
جواب فعالیت در منزل صفحه ۶۳ تفکر هشتم

جواب گفت و گو کنید و سوال های متن صفحه 10 ، 11 و 12 درس زیبایی تفکر هشتم
جواب گفت و گو کنید و سوال های متن صفحه 10 ، 11 و 12 درس زیبایی تفکر هشتم

جواب گفت و گو کنید و سوال های متن صفحه 10 ، 11 و 12 درس زیبایی تفکر هشتم

در گفت و گو کنید و سوال های متن درسی صفحه ۱۰ ، ۱۱ و ۱۲ درس زیبایی تفکر و سبک زندگی هشتم سوالاتی مطرح شده است که در زیر به پاسخ آن پرداخته ایم.به تصاویر صفحه قبل نگاه کنید. به نظر شما کدامیک از این پوشش ها بهتر است؟ چرا؟

پاسخ: به نظر من تمام پوشش های موجود در این تصویر در زمان و موقعیت خودشان خوب و زیبا هستند، اما من پوشش های امروزی را بیشتر می پسندم و بهتر هستند. اما بصورت کلی به دلیل پوشش های متفاوت، جواب هر شخصی می تواند متفاوت باشد. پس به این نتیجه می رسیم که مفهوم زیبایی نسبی است و مطلق نیست.

آیا آنچه را که شما زیبا می دانید، دیگران هم زیبا می دانند؟ چرا آری؟ چرا خیر؟

پاسخ: معیارهای زیبایی برای هر شخص متفاوت است، یا به عبارتی آنچه که در نظر ما زیبا جلوه می کند، برای اشخاص دیگر ممکنه اینگونه نباشد و برعکس، که دلیل آن می تواند ریشه در فرهنگ و نوع نگاه ما باشد.

نظر شما درباره زیبایی هر یک از تصاویر زیر چیست؟

پاسخ: به عنوان مثال من از تصویر سوسک خوشم نمی آید و باعث چندش من می شود، هم چنین تصویر آشغال ریختن در یک منطقه نیز باعث زشت شدن آن شده است و زیبایی ندارد، اما از تصویر کمک کردن پلیس راهنمایی رانندگی به آن پیرمرد برای عبور کردن از خیابان خوشم می آید و بسیار زیباست. سایر تصاویر هم جانوران، پرندگان و … طبیعت هستند که هر کدام زیبایی و جلوه خودش دارد.

پاسخ گفت و گو کنید و سوالات متن صفحه 10 ، 11 و 12 درس زیبایی تفکر هشتم
پاسخ گفت و گو کنید و سوالات متن صفحه 10 ، 11 و 12 درس زیبایی تفکر هشتم

چرا شما با دیگران درباره زیبایی برخی از موجودات اتفاق نظر دارید ؛ اما درباره زیبایی برخی دیگر از موجودات اتفاق نظر ندارید؟

پاسخ: این موضوع بر می گردد به نظر، فرهنگ، سلیقه و حتی خانواده من می تواند در این امر دخیل باشد، یا نوع نگاه به مسائل چگونه باشد، مثلا نوع دید ظاهری و عمیقی داشته باشم یا نه، این موارد در هر فردی می تواند متفاوت باشد که باعث اتفاق نظر در زیبایی هر چیزی می شود.

به نظر شما زیبایی چیست ؟

پاسخ: زیبایی می تواند یکی از ویژگی های موجود در انسان، حیوان، مکان، شئ یا ایده باشد که یک تجربه ی ادراکی از لذت یا رضایت را در وجود دیگران ایجاد می کند.چه پدیده ها، وقایع و رفتارهایی زیبا هستند؟ چرا؟ با ارائه مثال، نظر خود را توضیح دهید.

پاسخ: هر پدیده ای که مشخصه های زیبایی داشته باشد، زیبا است. یعنی اینکه به جا و متعادل باشد. خندیدن و شاد بودن کار زیبایی هست، اما خندیدن در هر جایی زیبا نیست و باید آن متعادل نگه داشت، یعنی در مواقعی مانند مراسم های مذهبی و خاکسپاری کسی بخندد، زیبایی ندارد.

زیبایی انسان ها به چه چیزهایی بستگی دارد؟ چرا؟

پاسخ: زیبایی انسان به نوع رفتار، نگرش و منش افراد بستگی دارد، چون با رفتار خوب افراد جذب انسان می گردند.

آیا درباره زیبایی اعمال و رفتار هم اختلاف نظر وجود دارد؟

پاسخ: بله می تواند در برخی از موارد اختلاف نظر وجود داشته باشد. اما به صورت کلی در اکثر نقاط دنیا تعریف کار خوب و بد مشخص است، مگر بعضی کارها که مخالف با عرف و قوانین آن جامعه باشد.

جواب سوالات فعالیت تکمیلی در کلاس صفحه ۱۲ درس زیبایی تفکر هشتم

در فعالیت تکمیلی در کلاس صفحه ۱۲ درس زیبایی تفکر و سبک زندگی هشتم سوالاتی مطرح شده است که در زیر به پاسخ آن پرداخته ایم.

معیارهای زیبا بودن موجودات چیست؟

پاسخ: همه موجودات خداوند زیبا هستند، در واقع خداوند بد و زشت خلق نمی کند، اگر درک آن زیبایی را نداریم، دلیل آن کبود دانش و درک انسان است، وگرنه در تمام موجودات زیبایی وجود دارد.در روایت آمده است که «خداوند زیباست و زیبایی را دوست دارد.» خداوند چه نوع از زیبایی را در انسان ها دوست دارد؟

پاسخ: زیبایی درونی، زیبایی در نیت ها و اعمال

نمونه هایی از امور و پدیده های زیبا را نام ببرید (در هستی، اجتماع، زندگی انسان ها).

پاسخ: در هستی: طلوع و غروب خورشید، بارش باران و برف

در اجتماع: گردهمایی مردم برای مناسبت ها و جشن های مختلف مانند مراسم های مذهبی و باستانی

در زندگی: تولد، ازدواج، کمک به دیگران

جواب فعالیت در منزل صفحه 12 درس زیبایی تفکر و سبک زندگی هشتم

در فعالیت در منزل صفحه ۱۲ درس زیبایی تفکر و سبک زندگی هشتم سوال ” آلبومی از تصاویر زیبایی ها و زشتی ها درست کنید و در نمایشگاه کلاس یا مدرسه آن را به نمایش بگذارید. ” که در زیر به پاسخ آن پرداخته ایم.

پاسخ: این فعالیت عملی است و به عهده دانش آموزان می باشد.

همچنین بخوانید: جواب گفت و گو کنید صفحه ۲۹ تفکر هشتم

توجه: شما دانش آموز پایه هشتم متوسطه اول می توانید برای دسترسی سریع و آسان تر به جواب سوالات فعالیت های کتاب تفکر و سبک زندگی پایه هشتم متوسطه اول ، در انتهای عنوان خود عبارت «ماگرتا» را نیز در گوگل سرچ کنید.

در انتها امیدواریم که مقاله پاسخ و جواب سوال های متن ، گفت و گو کنید ، فعالیت تکمیلی در کلاس و فعالیت در منزل صفحه ۱۰ ، ۱۱ و ۱۲ درس زیبایی تفکر و سبک زندگی هشتم ؛ برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.