سبک زندگی

جواب گفت و گو کنید و فعالیت تکمیلی صفحه ۱۳ و ۱۴ تفکر هشتم

پاسخ و حل سوالات گفت و گو کنید و فعالیت تکمیلی در کلاس صفحه 13 و 14 درس نقاشی شاهزاده خانم تفکر و سبک زندگی پایه هشتم

جواب گفت و گو کنید و فعالیت تکمیلی در کلاس صفحه ۱۳ و ۱۴ تفکر هشتم ؛ در این مطلب به جواب و پاسخ سوال های گفت و گو کنید صفحه 13 و 14 و فعالیت تکمیلی در کلاس صفحه 14 درس نقاشی شاهزاده خانم تفکر و سبک زندگی هشتم متوسطه اول پرداخته ایم. در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: جواب سوال های صفحه ۱۰ ، ۱۱ و ۱۲ درس زیبایی تفکر هشتم
و
جواب فعالیت در منزل صفحه ۱۵ تفکر هشتم

جواب گفت و گو کنید و فعالیت تکمیلی صفحه ۱۳ و ۱۴ تفکر هشتم
جواب گفت و گو کنید و فعالیت تکمیلی صفحه ۱۳ و ۱۴ تفکر هشتم

پاسخ سوال های گفت و گو کنید صفحه ۱۳ و ۱۴ درس نقاشی شاهزاده خانم تفکر هشتم

در گفت و گو کنید صفحه 13 و 14 درس نقاشی شاهزاده خانم تفکر و سبک زندگی هشتم سوالاتی مطرح شده است که در زیر به پاسخ آن پرداخته ایم.وقایع فیلم را به ترتیب بیان کنید. دریافت شما از فیلم چیست؟

پاسخ: در یکی از سرزمین های دوردست، شاهزاده خانمی زندگی می کرد که به نقاشی بسیار علاقه داشت. یک روز شاهزاده خانم نقاشی یک گاو را کشید و به خدمتکاران نشان داد و همه با اینکه نمی دانستند که این نقاشی چه حیوانی است، می گفتند که نقاشی او بسیار زیبا است. شاهزاده نقاشی را به باغبان هم نشان می دهد اما باغبان گفت که نقاشی او بسیار زشت است. شاهزاده خانم بسیار عصبانی می شود و به پدرش می گوید او را به زندان بیندازد.

پدرش هم دستور می دهد تا باغبان بیچاره را به زندان بیندازند. شاهزاده خانم از حرف های باغبان بسیار عصبانی بود؛ او با خود فکری و کرد و نزد باغبان رفت. شاهزاده به او یک شانش دوباره داد تا باغبان بگوید که نقاشی او زیبا است، اما باز هم باغبان این کار را نکرد و او را راهنمایی کرد که از اول شروع کند.

شاهزاده خانم بعد از مدتی تصمیم می گیرد به حرف باغبان گوش کند و به پشت قصر می رود تا با دیدن گاو های آنجا نقاشی خود را دوباره بکشد. شاهزاده خانم بالاخره موفق می شود یک نقاشی زیبا بکشد و تصمیم می گیرد باغبان را آزاد کند. شاهزاده نقاشی را به باغبان نشان می دهد و او را آزاد می کند بی آنکه بداند که او نابینا است!

دریافت من از این فیلم: باغبان واقعیت رو بیان کرد در حالی که واکنش دیگران خلاف واقع بود، شاهزاده خانم بخاطر مقامش دوست داشت همه بگن نقاشیش قشنگه ،در حالی که اینطور نبود اما باغبان نابینا با چشم دل گفت نقاشی بده و از حرف خود منصرف نشد، این یعنی حقیقت و شاهزاده خانم تحت تاثیر قرار گرفت و نقاشیش بهتر شد، این داستان به ما یاد داد که به نظرات بقیه احترام بزاریم و خودخواه و خودبین نباشیم.

واکنش باغبان به نقاشی شاهزاده خانم چه تفاوتی با واکنش دیگران نسبت به آن داشت؟

پاسخ: باغبان واقعیت را گفت، در حالی که واکنش دیگران برخلاف واقعیت بود.کدام واکنش با واقعیت نقاشی شاهزاده خانم مطابقت داشت؟

پاسخ: اینکه بعضی ها به خاطره پول و ثروت یک فرد به او احترام می گذارند و کارهای او را تایید می کنند و حتی اگر کارهای او زشت یا بد باشد، میگن که زیبا است.

باغبان نابینا واقعیت نقاشی را چگونه متوجه شد؟ نابینایی باغبان را در این داستان چگونه تعبیر می کنید؟

پاسخ: باغبان نابینا دید که همه نظرات بدون اینکه تغییراتی داشته باشد یکی می باشد و فهمید که نقاشی زشت است، اما آنها به دروغ می گویند که نقاشی زیبا است.

واکنش شاهزاده خانم به پاسخ باغبان چه بود؟ چرا؟

پاسخ: شاهزاده خانم تعجب کرد، چون می دید که فقط باغبان نظرش مخالف بقیه افراد بود.

با این همه تعریف و تمجید دیگران، چرا نظر باغبان نابینا برای شاهزاده خانم تا این حد اهمیت داشت؟

پاسخ: شاهزاده خانم می دانست که نقاشی خودش زیبا نیست اما به خاطره غروری که داشت همه ازش تعریف و تمجید میکردند و دروغ می گفتند، چون باغبان نابینا واقعیت را گفته بود، برای همین نظر باغبان نابینا برای شاهزاده خانم اهمیت داشت، شاهزاده خانم یکبار دیگر نقاشی کر و این با باغبان نابینا گفت که زیباست با اینکه نابینا بود اما بازم حقیقت را گفت.

چگونه رفتار شاهزاده خانم تغییر کرد؟ مراحل این تغییر را با توجه به فیلم توضیح دهید. این تغییر تحت تأثیر چه عواملی بود؟

پاسخ: شاهزاده خانم وقتی که حقیقت را درک کرد، تغییر کرد. او تحت تاثیر نظر باغبان قرار گرفت، درک کرد که نقاشی او نا مفهوم است، برای بهتر نقاشی کشیدن تلاش و کوشش کرد، نقاشی او خوب شد و از آقای باغبان معذرت خواهی کرد.راه های دستیابی به حقیقت چیست؟

پاسخ: 1) هراس نداشتن از نظر منفی دیگران، 2) درک کردن نظر منفی و مثبت راجع به خودمان، 3) برنامه ریزی مشاهده دقیق و داشتن هدف، 4) مغرور و خودخواه نبودن، 5) مشورت با افرادی که در آن زمینه مهارت دارند، 6) همیشه با دیگران و خودمان صادق باشیم، 7) استفاده نکردن از قدرت و جایگاه برای تهدید کردن، 8) با شنیدن نظر دیگران ناامید نشویم و سعی کنیم بهتر شویم.

جواب فعالیت تکمیلی در کلاس صفحه ۱۴ تفکر هشتم

در فعالیت تکمیلی در کلاس صفحه 14 درس نقاشی شاهزاده خانم تفکر و سبک زندگی هشتم سوال ” درستی و نادرستی جمله های زیر را مشخص کنید؛ پاسخ های خود را با پاسخ های همکلاسی هایتان مقایسه کنید و درباره دلایل انتخاب خود گفت و گو کنید. ” که در زیر به پاسخ آن پرداخته ایم.

ردیفجملهدرستنادرستنمی دانم
1موجودات و پدیده ها، با حواس انسان قابل شناخت هستند.
2گاهی انسان ها در شناخت به وسیله حواس پنجگانه، دچار اشتباه می شوند.
3موجوداتی وجود دارند که آنها را با حواس پنجگانه نمی توان شناخت.
4انسان برخی از پدیده ها را به وسیله فکر و عقل می شناسد.
5عقل برای شناخت امور و پدیده ها کافی است.
6انسان چه از طریق حواس پنجگانه و چه از طریق عقل نمیتواند تمام اسرار جهان را بشناسد.
7گاهی انسان حقایق عالم غیب را بدون دیدن با چشم، به روشنی و وضوح درک می کند.

همچنین بخوانید: جواب گفت و گو کنید صفحه ۲۹ تفکر هشتم

توجه: شما دانش آموز پایه هشتم متوسطه اول می توانید برای دسترسی سریع و آسان تر به جواب سوالات فعالیت های کتاب تفکر و سبک زندگی پایه هشتم متوسطه اول ، در انتهای عنوان خود عبارت «ماگرتا» را نیز در گوگل سرچ کنید.

در انتها امیدواریم که مقاله جواب سوالات گفت و گو کنید و فعالیت تکمیلی در کلاس صفحه ۱۳ و ۱۴ درس نقاشی شاهزاده خانم تفکر و سبک زندگی هشتم ؛ برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.