سبک زندگی

جواب فعالیت های درس ۷ هفتم کار و فناوری ششم ؛ کار با چوب و فلز

پاسخ و حل سوالات فعالیت های کاروفناوری ششم در 7 هفتم صفحه 57 ، 58 ، 59 ، 61 ، 66 و 68 با جواب کامل

جواب فعالیت های درس ۷ هفتم کار و فناوری ششم ؛ در این نوشته به جواب و پاسخ سوالات گفت و گوی کلاسی صفحه ۵۷ و ۵۸ ، فعالیت کلاسی صفحه ۵۹ ، فعالیت غیر کلاسی صفحه ۶۱ ، گفت و گوی کلاسی صفحه ۶۶ ، فعالیت کلاسی و گفت و گوی کلاسی صفحه ۶۸ کتاب کار و فناوری ششم درس ۷ هفتم کار با چوب و فلز (ساخت آویز) پرداخته ایم. در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: پاسخ فعالیت های کاروفناوری ششم درس 8 هشتم

پاسخ فعالیت های کاروفناوری ششم درس ۷ هفتم

جواب فعالیت های درس ۷ هفتم کار و فناوری ششم
جواب فعالیت های درس ۷ هفتم کار و فناوری ششم

جواب گفت و گوی کلاسی صفحه 57 درس هفتم کار و فناوری ششم

در گفت و گوی کلاسی صفحه ۵۷ درس هفتم کتاب کار و فناوری ششم دبستان سوالاتی مطرح شده است که در زیر به پاسخ آنها پرداخته ایم.

الف) به نظر شما با استفاده از چوب چه وسایل دیگری می توان ساخت؟

پاسخ: قاب عکس، ظرف های چوبی، وسایل تزئینی، کمد و جالباسی و …

ب) برای ساخت یک وسیله ی چوبی مثل میز، چه فعالیت هایی باید انجام شود؟

پاسخ: 1) طراحی میز، 2) اندازه گیری چوب، 3) برش چوب، 4) وصل کردن پایه ها به روی میز با میخ و چسب، 5) سمباده کشی، 6) رنگ کردن.

پاسخ گفت و گوی کلاسی صفحه ۵۸ درس هفتم کار و فناوری ششم

در گفت و گوی کلاسی صفحه 58 کتاب کار و فناوری ششم درس هفتم گفته شده “ به نظر شما آویز چه کاربردهای دیگری دارد؟ ” که در زیر به پاسخ آن پرداخته ایم.

پاسخ: وصل کردن به گوشی (تلفن همراه)، جامدادی، کیف پول، ساعت مچی و …

جواب فعالیت کلاسی صفحه 59 درس هفتم کار و فناوری ششم

در فعالیت کلاسی صفحه 59 درس هفتم کتاب کار و فناوری ششم ابتدایی سوالاتی مطرح شده است که در زیر به پاسخ آنها پرداخته ایم.

الف) با توجه به مطالبی که از طریق مشاهده ی فیلم فرا گرفتید، با دوستان خود در گروه مشورت کنید و در ارتباط با تصاویر زیر، نام هر یک از مهارت های کار با چوب را بنویسید. (جواب آن را در تصویر زیر نوشته ایم).

پاسخ فعالیت های کاروفناوری ششم درس ۷ هفتم
پاسخ فعالیت های کاروفناوری ششم درس ۷ هفتم

ب) با مشورت با هم گروهی های خود، چند نمونه طرح ساده برای آویز، بر روی کاغذ رسم کنید.

پاسخ: این مورد به عهده خود دانش آموزان می باشد.

حل فعالیت غیر کلاسی صفحه ۶۱ درس هفتم کار و فناوری ششم

در فعالیت غیر کلاسی صفحه 61 کتاب کار و فناوری ششم درس هفتم گفته شده “در مورد مهارت های کار با چوب، تحقیق کنید و اطلاعاتی گردآوری نمایید. سپس مطالب خود را در برنامه ی واژه پرداز تایپ کنید و جلسه ی بعد با خود به کلاس بیاورید. ” که در زیر به پاسخ آن پرداخته ایم.

پاسخ:

1) برش چوب (کار با اره): در هر پروژهی کار با چوب مطمئناّ با برش چوب سروکار داریم. راه های مختلف و ابزارهای گوناگون برای برش چوب وجود دارد؛ مانند: 1) اره دستی: نیاز به صرف انرژی زیادی برای برش دارد. 2) اره عمودبر: کاربرد گسترده ای در نجاری دارد، مثلا می توان از آن برای برش های لبه ی کار استفاده کرد. 3) اره گردبر: برای کاربردهای سنگین و برش های مستقیم و … به کار می رود.

2) سنباده زدن: در کار با چوب، سنباده کاری محصول نهایی یک کار ضروری است. تقریبا بعد از هر برش در چوب باید آن را سنباده بزنیم؛ در غیر این صورت احتمالا محصول نهایی زبر و سخت خواهد شد.

3) متصل کردن: معمولا برای ساخت وسایل چوبی باید چوب ها را در کنار هم قرار دهیم و آن هار را به هم وصل کنیم که برای اینکار می توان از چکش و میخ و یا چسب استفاده کرد.

جواب گفت و گوی کلاسی صفحه ۶۶ درس هفتم کار و فناوری ششم

در گفت و گوی کلاسی صفحه 66 درس هفتم کتاب کار و فناوری ششم دبستان گفته شده “با توجه به تصاویر مهارت های کار با چوب (صفحه ی 59) راجع به اینکه کدام یک از مهارت های کار با چوب را در کارهای عملی انجام دادید، در کلاس گفت و گو کنید. ” که در زیر به پاسخ آن پرداخته ایم.

پاسخ: تصاویر مهارت های کار با چوب که در صفحه 59 کتاب درسی آمده است، مراحل اصلی یک کار عملی با چوب را نشان می دهد. ما نیز در انجام کارهای عملی هر 3 مرحله برش زدن، سنباده زدن و وصل کردن را انجام داده ایم.

جواب فعالیت کلاسی صفحه ۶۸ درس هفتم کار و فناوری ششم

در فعالیت کلاسی صفحه 68 درس هفتم کتاب کار و فناوری ششم دبستان گفته شده “با توجه به مطالبی که از طریق مشاهده ی فیلم فرا گرفتید، با دوستان خود در گروه مشورت کنید و در ارتباط با تصاویر زیر، نام هر یک از مهارت های کار با فلز را بنویسید. ” که در تصویر زیر به پاسخ آن پرداخته ایم.

پاسخ: در عکس زیر به جواب این فعالیت کلاسی پرداختیم:

پاسخ فعالیت های کاروفناوری ششم درس ۷ هفتم
پاسخ فعالیت های کاروفناوری ششم درس ۷ هفتم

پاسخ گفت و گوی کلاسی صفحه ۶۸ درس هفتم کار و فناوری ششم

در گفت و گوی کلاسی صفحه ۶۸ کتاب کار و فناوری ششم درس هفتم گفته شده “با توجه به تصویر رو به رو (که در زیر گذاشته ایم)، در مورد روش تغییر شکل حلقه های زنجیر در کلاس گفت و گو کنید. ” که در زیر به پاسخ آن پرداخته ایم.

جواب فعالیت های درس ۷ هفتم کار و فناوری ششم
جواب فعالیت های درس ۷ هفتم کار و فناوری ششم

پاسخ: برای تغییر شکل حلقه ها از وسایل مختلف با سطح مقطع های مختلف مانند دایره، مربع، مثلث و … استفاده می کنیم. برای انجام این کار سیم حلقه را دور وسیله ی مورد نظر می پیچیم تا سیم به شکل دلخواه دربیاید.

همچنین بخوانید: جواب سوالات کار و فناوری ششم درس نهم

توجه: شما دانش آموز پایه ششم ابتدایی می توانید برای دسترسی سریع و آسان تر به پاسخ فعالیت درس های کار و فناوری ششم ، در انتهای عنوان خود ، عبارت «ماگرتا» را نیز در گوگل جستجو کنید.

در انتها امیدواریم که مقاله پاسخ و جواب سوالات فعالیت های درس ۷ هفتم کتاب کار و فناوری ششم ابتدایی ، برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد و توانسته باشید تا از آن استفاده و بهره برده باشید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

5 دیدگاه

 1. پردیس گفت:

  عالی بود ممنون

 2. ستایش گفت:

  بقیه سوالات چی

 3. ستایش گفت:

  بقیه سوالات رو هم بدین لطفا

 4. ستایش گفت:

  عالی خوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *