سبک زندگی

جواب فعالیت درس ۱۹ مطالعات پنجم ❤️ ایرانیان مسلمان حکومت تشکیل می ‌دهند

جواب سوالات و پاسخ فعالیت های درس نوزدهم 19 مطالعات اجتماعی پنجم ابتدایی درس ایرانیان مسلمان حکومت تشکیل می ‌دهند در صفحه ۱۰۱

جواب فعالیت های درس ۱۹ مطالعات پنجم ؛ درس ایرانیان مسلمان حکومت تشکیل می ‌دهند : پاسخ فعالیت های درس نوزدهم 19 مطالعات اجتماعی پایه پنجم دبستان در صفحه 101 را برای تان آماده کرده ایم. در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا کنار ما باشید.

همچنین بخوانید : جواب فعالیت های درس ۱۵ مطالعات اجتماعی پنجم

فعالیت درس ۱۹ مطالعات پنجم

جواب فعالیت صفحه ۱۰۱ مطالعات اجتماعی پنجم

در پاسخ سه سوال فعالیت صفحه 101 مطالعات اجتماعی سال پنجم ابتدایی داریم:

1- چرا ایرانیان بنی ‌عباس را به قدرت رساندند؟ چرا مردم از حکومت بنی ‌عباس ناراضی شدند؟

زیرا در ابتدا گفتند که می خواهند با ظلم بجنگند و انتقام خون امام حسین (ع) و یارانش را بگیرند ، اما پس از مدتی خاندان بنی عباس مانند سایر حکومت ها شروع به ظلم کردند.

2- چرا هنر و زبان فارسی در دوره حکومت‌ های ایرانی رونق پیدا کرد؟

زیرا برخی از دولتهای ایران مانند سامانیان و صفاریان اهمیت زیادی برای زبان فارسی قائل بودند و شاعران و دانشمندان را تشویق می کردند. همچنین حاکمان آل بویه و طاهریان علاقه زیادی به توسعه کشور و آبادانی داشتند.

3- با توجه به آنچه در کتاب فارسی امسال خوانده‌ اید، یک نمونه از هوشمندی ‌های ابوعلی سینا را تعریف کنید.

ابوعلی سینا سوال کننده بود و تا زمانی که جواب آن را نمی گرفت ، آرام نمی شد.

پاسخ سوالات فعالیت های درس نوزدهم ۱۹ مطالعات اجتماعی پنجم درس ایرانیان مسلمان حکومت تشکیل می ‌دهند را در این نوشتار دیدید، امیدوارم از آن استفاده کرده باشید و از صفحات دیگر ماگرتا دیدن نمایید. برای بهتر پیدا کردن جواب ها در آخر کلمات جستجو شده داخل گوگل کلمه ماگرتا را قرار دهید مانند : «جواب درس ۱۹ مطالعات پنجم ماگرتا»

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.