سبک زندگی

جواب کاربرگ ۲۳ مطالعات اجتماعی ششم ، بندرها و فعالیت ها

پاسخ کاربرگه ی 23 مطالعات اجتماعی ششم :‌ نام بندرها را روی نقشه مشخص کنید و در بندرها چه فعالیت هایی صورت می گیرد؟

جواب کاربرگ ۲۳ مطالعات اجتماعی ششم که مربوط به نام بندرها و فعالیت هایی که در آن ها صورت می گیرد را در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز عزیز فراهم کرده ایم.

مطلب پیشنهادی : جواب کاربرگ ۲۲ مطالعات ششم

پاسخ کاربرگه ی شماره 23 مطالعات اجتماعی ششم

پاسخ کاربرگ ۲۳ مطالعات اجتماعی ششم

الف) نام بندرهایی را که روی نقشه نوشته نشده است، بنویسید.✅ بندرهای قسمت بالا و کنار دریای خزر عبارتند از : بندر ترکمن، امیر آباد، فریدون کنار، نوشهر، بندر انزلی و آستارا.

✅ بدرهای قسمت پایین نقشه و کنار دریای عمان و خلیج فارس عبارتند از :‌ بندر چابهار، بندر عباس، بندر بوشهر، گناوه، امام خمینی و خرمشهر.

ب) در بندرها چه فعالیت هایی صورت می گیرد؟ سه مورد بنویسید.

۱- صیادی و یا همان شغل ماهیگیری ۲- انجام فعالیت های مسافربری و حمل و نقل با کشتی ۳- گردشگری ۴- انتقال نفت ۵- ورود و خروج کالاهای صادراتی و وارداتی.صرفا جهت کسب اطلاعات بیشتر در کاربرگ ۲۳ مطالعات ششم : لازم نیست این قسمت را یادداشت کنید! بندر انزلی از مهم ترین بندرهای ایران می باشد. این محل به واسطه جذب توریسم و گردشگر زیاد باعث شده است که از مهم ترین بنادر کشور باشد.

شهر و بندر انزلی در فاصله کمی نسبت به یکدیگر قرار دارند و این فاصله در حدود ۴۰ کیلومتر است. انزلی در بیشتر روز های سال آب و هوای بارانی دارد.

در صورت وجود هرگونه مشکل یا سوال در جواب کاربرگ شماره ۲۳ مطالعات اجتماعی ششم، می توانید از طریق بخش نظرات با کارشناسان ما در ارتباط باشید.موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.