سبک زندگی

جواب کاربرگ شماره ۲۳ مطالعات اجتماعی ششم، بندرها

پاسخ کاربرگه‌ی شماره بیست و سه 23 مطالعات اجتماعی ششم و حل سوالات مربوط به بندرها

جواب کاربرگه 23 مطالعات اجتماعی ششم که مربوط به نام بندرها و فعالیت های صورت گرفته در آن می باشد را در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما دانش آموز عزیز فراهم کرده‌ایم.

جواب کاربرگه 23 مطالعات اجتماعی ششم

پاسخ کاربرگ بیست و سه مطالعات اجتماعی ششم
پاسخ کاربرگ بیست و سه مطالعات اجتماعی ششم

الف) نام بندرهایی را که روی نقشه نوشته نشده است، بنویسید.

✅ بندرهای قسمت بالا و کنار دریای خزر عبارتند از : بندر ترکمن، امیر آباد، فریدون کنار، نوشهر، بندر انزلی و آستارا.

✅ بدرهای قسمت پایین نقشه و کنار دریای عمان و خلیج فارس عبارتند از :‌ بندر چابهار، بندر عباس، بندر بوشهر، گناوه، امام خمینی و خرمشهر.

ب) در بندرها چه فعالیت هایی صورت می گیرد؟ سه مورد بنویسید.

۱- صیادی و یا همان شغل ماهیگیری ۲- انجام فعالیت های مسافربری و حمل و نقل با کشتی ۳- گردشگری ۴- انتقال نفت ۵- ورود و خروج کالاهای صادراتی و وارداتی.

صرفا جهت کسب اطلاعات بیشتر در کاربرگ ۲۳ مطالعات ششم: لازم نیست این قسمت را یادداشت کنید! بندر انزلی از مهم ترین بندرهای ایران می باشد. این محل به واسطه جذب توریسم و گردشگر زیاد باعث شده است که از مهم ترین بنادر کشور باشد. شهر و بندر انزلی در فاصله کمی نسبت به یکدیگر قرار دارند و این فاصله در حدود ۴۰ کیلومتر است. انزلی در بیشتر روز های سال آب و هوای بارانی دارد.

در صورت وجود هرگونه مشکل یا سوال در جواب کاربرگ شماره ۲۳ مطالعات اجتماعی ششم، می توانید از طریق بخش نظرات با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

مطالب پیشنهادی
جواب کاربرگ ۲۴ مطالعات ششم
جواب کاربرگ ۲۵ مطالعات ششم
جواب کاربرگ ۲۶ مطالعات ششم
جواب کاربرگ ۲۷ مطالعات ششم
جواب کاربرگ ۲۸ مطالعات ششم

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.