سبک زندگی

جواب درس نهم جامعه شناسی دهم انسانی ☄️ باز تولید هویت اجتماعی

پاسخ و حل پاسخ دهید ، گفت و گو کنید ، مفاهیم اساسی و خلاصه کنید درس 9 نهم کتاب جامعه شناسی 1 پایه دهم انسانی

جواب درس نهم جامعه شناسی دهم انسانی ؛ در این مطلب به پاسخ و جواب سوالات پاسخ دهید ، گفت و گو کنید ، مفاهیم اساسی و خلاصه کنید صفحه ۷۷ ، ۸۰ و ۸۱ درس ۹ نهم «باز تولید هویت اجتماعی» کتاب جامعه شناسی ۱ پایه دهم رشته انسانی پرداخته ایم. در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا ، همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: جواب درس هشتم جامعه شناسی دهم انسانی

جواب درس نهم جامعه شناسی دهم انسانی
پاسخ درس نهم جامعه شناسی دهم انسانی

جواب پاسخ دهید صفحه ۷۷ درس ۹ جامعه شناسی دهم

آیا جامعه پذیری در جوامع مختلف، شیوه واحد و ثابتی دارد؟ توضیح دهید.

پاسخ: با توجّه به تعریف جامعه پذیری (مسیری که برای شکل گیری هویت اجتماعی افراد طی می‌شود) و این واقعیت که افراد جامعه با پذیرش عقاید و ارزش‌ها و هنجاری خاص مسیر معیّنی را انتخاب می‌کنند، نتیجه می‌گیریم به دلیل تنوّع عقاید و ارزش‌ها حتماً باید مسیر‌های متفاوتی برای شکل‌گیری هویت اجتماعی و جامعه پذیری آن جامعه انتظار داشته باشیم؛ برای مثال جامعه پذیری در جهان‌های اجتماعی الهی نمی‌تواند با جامعه پذیری در جهان‌های سکولار هم مسیر باشد.

پاسخ گفت و گو کنید صفحه درس نهم جامعه شناسی دهم

همواره در برخی از مشاغل و اصناف، عده‌ای از افراد هستند که به‌ طور کامل و موفق جامعه‌ پذیر نمی‌شوند و برخلاف هنجارهای پذیرفته شده عمل می‌کنند. کژروی‌های ممکن در برخی از مشاغل و اصناف را نام ببرید و در مورد راه‌های پیشگیری و کنترل آنها با هم گفت‌وگو کنید.

پاسخ:

حل مفاهیم اساسی صفحه ۸۱ درس ۹ جامعه شناسی دهم

تداوم هویت اجتماعی، …..

پاسخ: جامعه پذیری، فرایند مشارکت در زندگی اجتماعی، منشور‌های شغلی، کژروی اجتماعی، روش تبلیغ و اقناع، کنترل اجتماعی و باز‌تولید هویت اجتماعی.

پاسخ خلاصه کنید صفحه ۸۱ درس ۹ جامعه شناسی دهم

بازتولید هویت اجتماعی از طریق جامعه پذیری و کنترل اجتماعی انجام می‌شود.

پاسخ: – انسان با شناخت موقعیت خود و فرا گرفتن حقوق و تکالیف خود و عمل به آنها می‌تواند شکل هویت اجتماعی خود را تعیین کند.
– خانواده، اوّلین و مهم‌ترین نهاد باز‌تولید هویت اجتماعی است.
– فرایند جامعه پذیری موجب شکل گیری هویت اجتماعی می‌شود.
– مهم‌ترین روش در درونی‌سازی فرهنگ، روش اقناع در کنترل اجتماعی است.
– ضعف در روش‌های کنترل اجتماعی موجب تهدیدِ دوام و بقای جهان اجتماعی می‌شود.
– امر به معروف و نهی از منکر می‌تواند همگانی یا حکومتی باشد.

همچنین بخوانید: جواب درس هفتم جامعه شناسی دهم انسانی

توجه: شما دانش آموز پایه دهم رشته علوم انسانی می توانید برای دسترسی سریع و آسان تر به جواب تمرینات و فعالیت های دروس کتاب جامعه شناسی دهم متوسطه دوم ، در انتهای عنوان خود عبارت «ماگرتا» را نیز در گوگل جستجو کنید.

✅ در انتها امیدواریم که مقاله جواب سوالات درس ۹ نهم کتاب جامعه شناسی پایه دهم متوسطه دوم ؛ برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد. شما می توانید سوالات خود را در بخش نظرات بیان کنید. 💕

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.