سبک زندگی

جواب تحقیق کنید و کار کلاسی پودمان ترسیم با رایانه کاروفناوری نهم

گام به گام پاسخ و حل تحقیق کنید و کار در کلاس های صفحه 14 و 15 پودمان 2 ترسیم با رایانه کتاب کار و فناوری نهم

جواب تحقیق کنید و کار کلاسی پودمان ترسیم با رایانه کاروفناوری نهم ؛ در این نوشته از بخش آموزش و پرورش ماگرتا به پاسخ و جواب سوال های تحقیق کنید و کار کلاسی های صفحه ۱۴ و ۱۵ پودمان 2 ترسیم با رایانه کتاب کار و فناوری نهم متوسطه اول پرداخته ایم. در ادامه با ما همراه باشید.

همچنین بخوانید: جواب تحقیق کنید و کار کلاسی پودمان الگوریتم کار و فناوری نهم

پاسخ تحقیق کنید و کاردرکلاس پودمان ترسیم با رایانه کاروفناوری نهم
پاسخ تحقیق کنید و کاردرکلاس پودمان ترسیم با رایانه کاروفناوری نهم

جواب کار کلاسی صفحه ۱۴ پودمان ترسیم با رایانه کاروفناوری نهم

در‌ گروه‌ خود‌ بحث‌ کنید‌ که‌ آینده‌ فناوری‌ ترسیم‌ و‌ طراحی‌ با‌ رایانه‌ چگونه‌ خواهد‌ شد؟‌ نتایج را در کلاس ارائه دهید.

پاسخ: در جهان پیچیده و پیشرفته امروزی بیشتر طراحی ها و ترسیمات فنی مهندسی و سایر رشته ها ناگزیر باید با رایانه ها و نرم افزار های مختلف و تحت تخصص متخصصین مربوطه انجام شود تا دقت و سرعت و ظرافت ساخت و ساز رعایت شود.

طراحی و ترسیم با رایانه به علت مزایای بسیاری که دارد در آینده زیر بنا و شالوده ساخت و ساز و تولید تمام صنایع و هنرها را شامل خواهد شد، به طوری که طراحی و ترسیم بدون رایانه بی معنا و نشدنی خواهد بود. در آینده طراحی ها با ماشین ها و رایانه های هوشمند و تحت کنترل هوش مصنوعی به صورت سه بعدی و فضایی انجام خواهد شد و پیشرفت بسیار زیادی می کنند.

جواب تحقیق کنید صفحه 14 پودمان ترسیم با رایانه کار و فناوری نهم

در‌ گروه‌ خود‌ با‌ جست‌ و‌ جو‌ در‌ اینترنت‌،‌ کتاب‌ها‌ و‌ منابع‌ دیگر‌ در‌ مورد‌ اینکه‌ ترسیم با‌ رایانه‌ در‌ چه‌ مشاغل‌ و‌ حرفه‌های‌ دیگری‌ می تواند‌ کاربرد‌ داشته‌ باشد‌،‌ تحقیق‌ کنید.

پاسخ: ترسیم با دست یکی از مهم ترین مهارت ها در آموزش نقشه کشی است. در نقشه کشی و طراحی، ترسیم با دست نه به عنوان یک هدف، بلکه وسیله ای شناخته می شود که او را در عینیت بخشیدن به تصورات خود یاری می کند. از طرفی، ورود رایانه به دنیای علم، آموزش و حرفه، امکانات متنوع و جالب توجهی فراهم کرده است.

استفاده از رایانه در ترسیمات و نقشه های فنی در جوامع صنعتی به طور چشم گیری پیشرفت نموده است. و می توان گفت رایانه، به عنوان یک ابزار قدرتمند، در نقشه کشی جا باز کرده و گسترشی روز افزون دارد. گسترش کمی و کیفی نرم افزارهای رایانه ای، علاوه بر فراهم آوردن امکان ترسیم تصاویر دوبعدی، به ما کمک می کنند تا با پدیدآوردن تصاویر سه بعدی، به خلق مجازی تصورات و طرح های خود بپردازیم.

رایانه ها به عنوان ابزاری کمکی در امر ترسیم وارد عمل شده اند. فضای مجازیِ این نرم افزارها، مبتنی بر نظام هندسی دکارتی است که هر نقطه با اعداد سه گانه مختصات آن تعریف می شود. بر همین اساس، خط، صفحه و حجم در فضا تعریف و امکان ترسیم دوبعدی و سه بعدی نقشه ها در فضای مجازی فراهم می شود. امکان تکثیر، تصحیح و تبادل اطلاعات از دیگر مزایای مهم استفاده از این نرم افزارهاست.

کاربرد رایانه در حوزهٔ نقشه کشی، امروزه به یکی از چالش های این حوزه تبدیل شده است. گاه به نظر می رسد که باوجود امکان ترسیم با رایانه و امکانات متنوع آن، دیگر نیازی به کسب مهارت ترسیم با دست، به ویژه در حوزهٔ نقشه کشی نیست.

اما در حقیقت دست و رایانه دو چیز برابر و مقابل هم نیستند و رایانه به تنهایی نمی تواند جانشین دست و ابزاری در دست طراح و نقشه کش است که می توانمندی های آن باشد. رایانه به مثابه تواند بر توانمندی های دست در فرآیند ترسیم بیفزاید.

کاربرد رایانه در نقشه کشی، با نرم افزارهای ترسیم به کمک رایانه یا CAD آغاز شد. اساس کار در این نرم افزارها، ویرایش خطوط و نقاط است. نوع دیگری از نرم افزارها که در طراحی کاربرد دارند با ایجاد محیطی شبیه سازی شده، طراح را قادر می سازند تا طرح خود را مدل سازی کند و عملکرد آن را در محیطی شبه واقعی مشاهده نماید.

اساس کار در این نرم افزارها، مدل سازی سه بعدی پارامتریک است که از قطعات مدل ساز ی شده، در مونتاژ، تهیه نقشه های دوبعدی و تحلیل تنش ها و محاسباتِ طراحی استفاده می شود.

جواب کار کلاسی صفحه 15 پودمان ترسیم با رایانه کار و فناوری نهم

با هم اندیشی در گروه مزایای دیگری برای استفاده از فناوری ترسیم با رایانه را بررسی کنید و در جدول 1-2 بنویسید. همچنین برای ترسیم با رایانه بایستی چه چیزهایی فراهم باشد و چه نکاتی را رعایت نمایید؟ جدول 2-2 را تکمیل کنید.

جدول 1-2 _ مزایای دیگر استفاده از فناوری ترسیم با رایانه

ردیفمزیتتوضیح
1جذاب بودنترسیم با رایانه کاری جذاب، متنوع، جالب و خلاقیت زا است.
2بازار مارامروزه بازار کار فراوانی برای ترسیم با رایانه یافت می شود.
3تمیز بودنکار ترسیم با رایانه، کاری تمیز، پاک و طبیعت دوستی است، چون زباله ایجاد نمی کند.
4مشتری بیشترداشتن مهارت و تخصص در ترسیم با رایانه مشتری زیادی را جذب خواهد کرد.

جدول 2-2 _ امکانات مورد نیاز ترسیم با رایانه و نکاتی که باید رعایت شود

ردیفامکانات مورد نیازنکاتی که باید رعایت شود
1رایانهداشتن رایانه با سیستم متوسط تا بالا جهت ترسیم بهینه
2امکانات جانبیموس، کیبورد، اسپیکر، چاپگر، رسام یا پلاتر (چاپگر نقشه) و …
3نرم افزار ترسیمنصب برنامه یا نرم افزارهای ترسیم با رایانه در سیستم
4تخصص و مهارتیادگیری و کسب مهارت در کار با ترسیم با رایانه

همچنین بخوانید: جواب تحقیق و پرسش های پودمان عمران و خودرو کاروفناوری نهم

توجه: شما دانش آموز پایه نهم متوسطه اول می توانید برای دسترسی سریع و آسان تر به جواب پودمان هایی کتاب کار و فناوری پایه نهم متوسطه اول ، در انتهای عنوان خود عبارت «ماگرتا» را نیز در گوگل جستجو کنید.

در انتها امیدواریم که مقاله جواب تحقیق کنید و کاردرکلاس های پودمان ترسیم با رایانه کتاب کاروفناوری نهم ، برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد و توانسته باشید از آن استفاده و بهره برده باشید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

5 دیدگاه

 1. AILAR گفت:

  سایت ماگرتا با در اختیار قرار دادن جواب تمامی دروس،کمک زیادی ب رشد تحصیلی هر دانش آموزی رو کرده.مرسی

 2. ناشناس گفت:

  ازتون مچکرم

 3. عاشق لواشک گفت:

  ممنونم

 4. ناشناس گفت:

  ممنون خیلی خوب بود ✨

 5. پارسا گفت:

  عالی بود خیلی کمکم کرد
  ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *