سبک زندگی

جواب درس رسانه ها و تاثیرات آنها بر زندگی ما تفکر هشتم

پاسخ و حل سوال های فعالیت های درس رسانه ها و تاثیرات آنها بر زندگی ما تفکر هشتم صفحه ۴۹ ، ۵۰ ، ۵۲ و ۵۴

جواب سوالات صفحه ۴۹ ، ۵۰ ، ۵۲ و ۵۴ درس رسانه ها و تاثیرات آنها بر زندگی ما تفکر هشتم ؛ برای آشنایی با پاسخ و جواب سوال های فعالیت 1 بحث کلاسی صفحه 49 ، فعالیت 2 بحث کلاسی صفحه 50 ، فعالیت 3 بحث کلاسی صفحه 52 ، برداشت ضرب المثل های صفحه 54 تفکر و سبک زندگی پایه هشتم متوسطه اول ، در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: جواب فعالیت در منزل صفحه 44 و 48 تفکر هشتم
و
جواب فعالیت های درس آداب معاشرت و گفت و گو تفکر هشتم

جواب سوالات صفحه ۴۹ ، ۵۰ ، ۵۲ و ۵۴ درس رسانه ها و تاثیرات آنها بر زندگی ما تفکر هشتم
جواب سوالات صفحه ۴۹ ، ۵۰ ، ۵۲ و ۵۴ درس رسانه ها و تاثیرات آنها بر زندگی ما تفکر هشتم

جواب فعالیت 1 بحث کلاسی صفحه 49 تفکر هشتم

در فعالیت ۱ بحث کلاسی صفحه ۴۹ درس رسانه ها و تاثیرات آنها بر زندگی ما تفکر هشتم سوالاتی مطرح شده است که در زیر به پاسخ آنها پرداخته ایم.شما حتما نام رسانه یا رسانه های جمعی را بسیار شنیده اید. این واژه ها چه چیزی را در ذهن شما به یاد می آورد؟

پاسخ: این واژه ها من را یاد تلویزیون که یک ابزار مهم و کلیدی در رسانه جمعی هست می اندازد.

فرق رسانه با پیام چیست؟

پاسخ: رسانه وسیله ای است که از طریق آن انسان پیام خود را به فرد دیگر یا تعداد زیادی از مردم منتقل می کند، اما پیام شامل گفته ها، حرکات، اطلاعات اخبار و تصاویری است که از یک فرد به فرد دیگر یا افراد دیگر منتقل می شود.

آیا می توانید چند رسانه مختلف را نام ببرید؟

پاسخ: کتاب، مجلات، تلویزیون، رادیو، فضای مجازی و …

در زمان های قدیم انسان چگونه پیام خود را به دیگران منتقل می کرد؟

پاسخ: استفاده از دود، پرندگان نامه بر

جواب فعالیت ۲ بحث کلاسی صفحه ۵۰ درس رسانه ها و تاثیرات آنها بر زندگی ما تفکر هشتم

در فعالیت 2 بحث کلاسی صفحه 50 درس رسانه ها و تاثیرات آنها بر زندگی ما تفکر هشتم گفته شده ” روزنامه ها بهتر می توانند پیامی را به مردم منتقل کنند، یا کتاب ها؟ دلایل خود را برای هر مورد بیان کنید. ” که در زیر به پاسخ آنها پرداخته ایم.پاسخ: به نظر من روزنامه ها، چون چاپ هر روز روزنامه ها و تعداد تکثیر بالای آن به همراه ارزان تر بودن روزنامه، همه دلایلی هستند که پیام ها را زودتر از کتاب ها منتقل می کند.

پاسخ فعالیت 3 بحث کلاسی صفحه 52 تفکر هشتم

در فعالیت ۳ بحث کلاسی صفحه ۵۲ درس رسانه ها و تاثیرات آنها بر زندگی ما تفکر هشتم سوالاتی مطرح شده است که در زیر به پاسخ آنها پرداخته ایم.

مزایای رادیو در مقایسه با تلویزیون چیست؟

پاسخ: امکان استفاده عموم مردم از رادیو، قابل حمل بودن، استفاده همزمان با انجام فعالیت ها، امکان گزینش مناسب مخاطبین از نظر جغرافیایی و جمعیت شناسی (رادیو محلی)، هزینه نسبتا پایین در مقایسه با تلویزیون، به کار گیری تخیل در ذهن مخاطب برای تصویرسازی آنچه می شنود.

مزایای تلویزیون در مقایسه با رادیو چیست؟

پاسخ: امکان استفاده از ۳ عامل تأثیرگذار صدا، تصویر، حرکت، برخورداری از جاذبه های زیاد برای مخاطب از نظر گرافیکی، پوشش و دسترسی زیاد در منازل و محل کارها

چه کسانی به رادیو بیشتر گوش می کنند؟

پاسخ: افراد اهل رادیو به چند دسته تقسیم می شوند. مخاطبان خاص و مخاطبان عام، مخاطبان خاص افرادی هستند که با قصد و نیت حرفه ای به رادیو گوش فرا می دهند، و مخاطبین عام عموم افرادی هستند که به دلایلی شخصی به رادیو گوش می دهند، مثل بیشتر راننده ها و مسافرین و یا کارگران کارگاه ها یا بنگاه های اقتصادی که صدای رادیو آنها به صورت پس زمینه پخش می شود.چرا استقبال مردم از تلویزیون بیشتر از رادیو است؟

پاسخ: تلویزیون به دلایلی که مزایای آن نیز محسوب می شود بیشتر مورد استقبال است، که از آن جمله می توان همراه بودن صدا، تصویر و حرکت و جذابیت های گرافیکی و تصویری را دلایل اصلی آن دانست.

تلویزیون چگونه می تواند بر طرز تفکر و زندگی مردم تأثیر بگذارد؟

پاسخ: با استفاده از داستان و تخیل بر ذهن و روان تفکر و سبک زندگی مخاطب تاثیر فراوان می گذارد. و با ارائه برنامه های آموزشی می تواند روش صحیح سبک زندگی را نمایش دهد.

جواب برداشت از معنی و مفهوم ضرب المثل های صفحه 54 تفکر هشتم

در بخش ضرب المثل صفحه ۵۴ درس رسانه ها و تاثیرات آنها بر زندگی ما تفکر هشتم گفته شده است ” برداشت خود را از این ضرب المثل ها بیان کنید. ” که در زیر به پاسخ آنها پرداخته ایم.

برداشت از ضرب المثل نعره هیچ شیری خانه چوبی را خراب نمیکند من از رفتار بی سر و صدای موریانه ها می ترسم :

پاسخ: یعنی یک شیر هر چقدر فریاد بزند خونه چوبی خراب نمی شود، اما موریانه ها بدون هیچ فریادی چوب های خانه را تغذیه می کنند و باعث خرابی خانه می شوند. مفهوم این ضرب المثل این است که با داد و فریاد زدن به جایی نمی رسیم، تا عمل در کار نباشد فایده ای ندارد. مثل موریانه که فریاد نمیزند اما عمل می کند و چوب ها را تغذیه می کند.

برداشت از ضرب المثل دشمنی که کلام شیرین دارد شمشیرش بسیار تیزتر است :

پاسخ: یعنی دشمنی که در ظاهر ابراز دوستی می کند و از پشت خنجر می زند، ضربه و آسیبی که به انسان وارد می کند به مراتب بیشتر از دشمنی است که ابراز دشمنی می کند و ظاهر و باطن یکسانی دارد.

همچنین بخوانید: جواب فعالیت های درس مهارت های زندگی موفق کدامند تفکر هشتم

توجه: شما دانش آموز پایه هشتم متوسطه اول می توانید برای دسترسی سریع و آسان تر به جواب سوالات فعالیت های کتاب تفکر و سبک زندگی پایه هشتم متوسطه اول ، در انتهای عنوان خود عبارت «ماگرتا» را نیز در گوگل سرچ کنید.

در انتها امیدواریم که مقاله جواب سوالات فعالیت های صفحه ۴۹ ، ۵۰ ، ۵۲ و ۵۴ درس رسانه ها و تاثیرات آنها بر زندگی ما کتاب تفکر و سبک زندگی هشتم متوسطه اول ؛ برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.