سبک زندگی

جواب درس ۱۲ دوازدهم جامعه شناسی دهم انسانی

پاسخ و حل تبیین کنید ، تحلیل کنید ، مفاهیم اساسی و خلاصه کنید درس 12 دوازده کتاب جامعه شناسی 1 پایه دهم انسانی

جواب درس دوازدهم جامعه شناسی دهم انسانی ؛ در این مطلب به پاسخ و جواب سوالات تبیین کنید ، تحلیل کنید ، مفاهیم اساسی و خلاصه کنید صفحه ۹۹ ، ۱۰۱ و ۱۰۲ درس ۱۲ دوازدهم «تحولات هویتی جهان اجتماعی» کتاب جامعه شناسی ۱ پایه دهم رشته انسانی پرداخته ایم. در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا ، همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: جواب درس یازدهم جامعه شناسی دهم انسانی

جواب درس ۱۲ دوازدهم جامعه شناسی دهم انسانی
پاسخ درس ۱۲ دوازدهم جامعه شناسی دهم انسانی

جواب تبیین کنید صفحه ۹۹ درس ۱۲ جامعه شناسی دهم

غرب‌زدگی جوامع غیر غربی مهم‌ترین مانع تعامل آنها با جهان غرب است. به نظر شما این جوامع برای دستیابی به تعامل با جهان غرب باید چه مسیری را بپیمایند؟

پاسخ: آگاهی، اعمال انسان را به کنش تبدیل می کند و ناآگاهی، کارهای انسان را در حد رفتارهایی در بعد حیوانی نگه می دارد که فقط به محرک های محیطی واکنش نشان می دهند. جوامع غیر عربی، باید از فرهنگ و گذشته و از توانایی های خود به طور کامل آگاهی داشته باشند، هر چه سطح آگاهی افراد یک جامعه از خود و داشته هایشان بیشتر باشد، تعامل سالمتری با غرب خواهند داشت و کمتر دچار غرب زدگی و خودباختگی می شوند.

پاسخ دیگر: در واقع مسیری که باعث میراث فرهنگی خودمان گردد تنها راه جلوگیری از غرب زدگی تقویت فرهنگ داخلی است.

پاسخ تحلیل کنید صفحه ۱۰۱ درس دوازدهم جامعه شناسی دهم

از خود بیگانگی تاریخی و حقیقی چه ارتباطی با هم دارند؟ آیا اگر جهان اجتماعی به یکی از معانی از خود بیگانگی دچار شود، ناگزیر به دیگری هم مبتلا می‌شود؟ یا ممکن است جامعه‌ای در یک معنا از خود بیگانه نباشد، ولی در معنای دیگر، از خود بیگانه باشد؟

پاسخ: خود بیگانگی تاریخی مقدمه خود بیگانگی حقیقی است. در واقع انسان با شناخت تاریخ خود می تواند مستندهایی بر فرهنگ خود ارائه دهد، در غیر این صورت در مقابل فرهنگ بیگانه سلاحی برای پاسخگویی ندارد.

حل مفاهیم اساسی صفحه درس ۱۲ جامعه شناسی دهم

از خود بیگانگی فرهنگی، …..

پاسخ: خودباختگی فرهنگی، غرب زدگی، از خود بیگانگی تاریخی، از خود بیگانگی حقیقی و ….

جواب خلاصه کنید صفحه درس دوازده جامعه شناسی دهم

از خود بیگانگی تاریخی و از خود بیگانگی حقیقی دو نوع متفاوت از خود بیگانگی فرهنگی هستند.

پاسخ: – تعامل و کنش های اجتماعی در سطح عقاید می تواند موجب خودباختگی فرهنگی شود.
– از خودباختگی تاریخی به دلیل فراموش شدن فرهنگ تاریخی حاصل می شود.

همچنین بخوانید: جواب درس دهم جامعه شناسی دهم انسانی

توجه: شما دانش آموز پایه دهم رشته علوم انسانی می توانید برای دسترسی سریع و آسان تر به جواب تمرینات و فعالیت های دروس کتاب جامعه شناسی دهم متوسطه دوم ، در انتهای عنوان خود عبارت «ماگرتا» را نیز در گوگل جستجو کنید.

✅ در انتها امیدواریم که مقاله جواب سوالات درس ۱۲ دوازدهم کتاب جامعه شناسی پایه دهم متوسطه دوم ؛ برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد. شما می توانید سوالات خود را در بخش نظرات بیان کنید. 🌹

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.