سبک زندگی

نکات کلی که در هنگام خرید مبل باید به آن توجه داشته باشید

همه ی ما تجربه خرید مبل چه برای خود و چه برای اعضای خانواده خود تجربه کرده ایم و در هر بار خرید ویژگی هایی از مبل را به عنوان الویت در خرید قرار می دهید. اما باید بدانید که در خرید مبلمان باید نکاتی را الویت قرار دهید، که با گذشت زمان از انتخاب خود پشیمان نشوید. این نکات اصولی است که علاوه بر استاندارد بودن، راحتی کار شما را تضمین می کند.

زمانی که شما به مبل خود تکیه می دهید باید ارتفاع پشتی مبل به گونه ای باشد که شانه ها و قسمتی از گردن شما را حفظ کند و علاوه بر آن طبق استاندارهای ساخت، گودی کمر شما را پوشش دهد.

از دیگر نکاتی که هنگام نشستن بر روی مبل باید به آن توجه داشته باشید، ارتفاع مبل از سطح زمین است که باید به گونه ای باشد که پاهای شما نه کشیده شود و نه خم شود. بخش های مختلف مبل شما از جمله نشیمن و تکیه گاه های آن باید به طور استاندارد از کیفیت خوبی برخوردار باشد، در واقع نه آنچنان سفت که آزار دهنده و نه آنقدر نرم باشد که کلاف زیرین کار خود را حس کنید.

خرید مبل

مبل از آن دسته لوازمی است که خانم ها در دکوراسیون داخلی منزل خود علاقه خاصی دارند که در مدت زمان هایی از سال آن را جابجا کنند و تحولی در منزل خود بوجود می آورند. به همین علت وزن مبل از ویژگی هایی که درهنگام خرید باید به آن توجه کنید. بنابراین ازمزیت های مبلمان با وزن مناسب می توان به جابجایی و حمل آسان آن اشاره کرد.

نشیمن مبل ها از دیگرعواملی است، که بصورت لمس و حتی نشستن بر کار مورد نظر می توانید کیفیت آن را تشخیص بدهید. اسفنج و فوم از متریال هایی هستند که با توجه به کاربری در مبل ها مورد استفاده قرار می گیرد. نشیمن ها از آن جهت که بصورت دائمی مورد استفاده قرار می گیرند باید اسفنج یا فومی به کار رود که با مرور زمان خاصیت ارتجاعی خود را از دست ندهد و به اصلاح نشست پیدا نکند.

زیرا اگر کیفیت کار شما پایین باشد علاوه بر هزینه هنگفت خرید مبل باعث آسیب رساندن به کمرو گردن شما می شود.

در هنگام خرید مبل باید به کاربری مبل انتخابی خود توجه کنید یعنی کاناپه و تک ها با توجه به دکوراسیون داخلی و نیاز شما انتخاب شده باشد. برای مثال مبل های راحتی بیشتر برای تی وی روم ها و مبل های استیل و سلطنتی برای استفاده های روزانه و استراحت مناسب نیست.

دکوراسیون داخلی از مهم ترین مواردی هست که خود دارای اصولی است. دکوراسیون داخلی از آن جهت که نمای کلی منزل و لوازم را نشان می دهد نیز مورد اهمیت است. چیدمان منزل شما باید به گونه ای باشد که در کوچیکترین فضا هم ست مبلمان و هم سرویس ناهارخوری شما به نحو احسن جلوه خود را نشان دهد.

نکات خرید مبل

کلاف داخلی مبلمان ها از مهم ترین نکاتی است که هنگام خرید مبل حتما باید به آن توجه داشته باشید زیرا اگر کلاف مبلی مقاوم نباشد و آسیب پذیر باشد، هرچقدر هم جنس پارچه ، اسفنج و… به کار رفته در آن با کیفیت باشد، چون کلاف آن از کیفیت خوبی برخوردار نیست کل کار تحت تاثیر این موضوع قرار می گیرد. در واقع در مبلمان ها باید کلاف داخلی از چوب با کیفیت تهیه شود و اگر قرار است منبتی بر روی آن اجرا شود حتما باید چوب به کار رفته در آن جز مرغوب ترین ها باشد و چوب راش بهترین گزینه برای کلاف داخلی مبلمان هاست. زیرا این چوب به نسبت چوب های دیگر دارای گره کمتری بوده و به راحتی منبت های دلخواه شما روی آن اجرا می شود. از دیگر مزیت های این چوب رنگ پذیری عالی آن اشاره کرد که هر رنگی را به راحتی می توانید بر روی آن اجرا کنید. این نکته قابل ذکر است که کلاف مبلمان راحتی از چوب راش نیست.

رنگ پایه  مبل از نکاتی است که در هنگام انتخاب مبل مورد توجه قرار می گیرد. این رنگ با توجه به پارچه  و دکوراسیون داخلی شما انتخاب می شود. اگر قرار است فضایی دنج را در منزل خود القا کنید بهتر است که از رنگ های تیره و اگر قرار است  محیطی دلباز و گرم ایجاد کنید پیشنهاد می شود که از رنگ های خود رنگ در ست مبلمان خود انتخاب کنید.

رنگ پایه مبل

معمولا مبل هایی که بصورت تشک دوبل هستند بهتر از تشک های ثابت اند زیرا تشک های دوبل قابلیت شستشو و جدا شدن از کار را دارند و به راحتی شما می توانید تشک آن را تعویض کنید.

طرح و جنس پارچه مبلی از نکاتی است که برای خریداران مبل خیلی اهمیت دارد، زیرا علاوه بر کلاف تکمیل کننده زیبایی مبل شما است. از ویژگی های پارچه خوب می توانیم به تراکم آن اشاره کنیم و پارچه شما باید تراکمی متوسط داشته باشد تا به مرور زمان  تار و پود خود را از دست ندهد. از دیگر نکات قابلیت شستشو پارچه انتخابی شما است که به راحتی تمیز شود و کیفیت اولیه خود را همچنان حفظ کند.

 در هنگام خرید مبلمان حتما محل اتصال پایه های مبل به بدنه آن را بررسی کنید تا به خوبی به هم وصل شده باشد و همچنین با نشستن بر روی آن نباید بلغزد یا انحنایی داشته باشد.

بنابراین با رعایت این نکات کلی و استاندارد می توانید بهترین خرید مبلمان را داشته باشید و با خیالی آسوده از کیفیت مبل خود اطمینان حاصل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *