سبک زندگیسلامت

سریع ترین راه های درمان تبخال در 120 ثانیه

آشنایی با روش های خانگی با سرعت اثر بالا

تبخال بیماری ویروسی می باشد که توسط ویروس تب خال ساده یا هرپس سیمپلکس (herpes simplex virus) ایجاد می شود و موضع درگیر را به حالت التهاب و مجموعه تاول های ریز در می‌آورد. به طور کلی دو نوع HSV وجود دارد که اغلب تبخال‌ها به واسطه نوع یک ایجاد می‌شوند. نوع یک از طریق بازتولید خود باعث آسیب به پوست شده و تبخالی که ایجاد می‌شود تا یک هفته روی پوست می‌ماند. بین فواصل عود کردن تبخال، ویروس نوع یک در لا‌به‌لای سلول‌های عصبی پنهان می‌شود، بنابراین هیچ‌وقت به‌طور کامل درمان نخواهد شد.

پیشگیری از انتشار ویروس تبخال
زمانی که دچار تبخال می‌شوید، سعی کنید مسائل بهداشتی را بسیار بیشتر از قبل رعایت کنید و از روبوسی با دیگران یا استفاده مشترک از وسایلی مثل قاشق و چنگال یا لیوان عمیقا اجتناب کنید. مطمئن باشید رعایت این نکات تا حد زیادی از انتشار بیشتر ویروس تبخال پیشگیری می‌کند.

 تب خال ها به خودی خود برطرف می شوند اما شما می توانید با استفاده از چند ماده ی خانگی خیلی زوتر از شر تبخال هایتان راحت شوید.سیر ، بهترین داروی خانگی

سیر بخاطر دارا بودن خواص ضد میکروبی و ضد التهابی به مقابله با شیوع تب خال کمک می کند. تحقیقات منتشر شده در سال 1992 نشان دادند که ماده شیمیایی بنام آلیسین موجود در سیر ممکن است دارای اثرات ضد ویروسی باشد.روغن سیر همچنین شامل ترکیب ضد ویروسی آژونه است.

درمان سریع تبخال با سیر
درمان سریع تبخال با سیر

برای درمان با سیر کافیست یک حبه سیر خرد شده را به مدت ده الی پانزده دقیقه در ناحیه آسیب دیده بگذارید و این کار را چند بار در روز تا زمانی که اثراتی از بهبود دیدید نمایان شد، انجام دهید.
اگر احساس سوزش در ناحیه آسیب دیده داشتید متناوبا شما می توانید هر روز دو یا سه بار از روغن سیر در مناطق متاثر استفاده کنید. برای تهیه روغن سیر، یک حبه سیر تازه در روغن زیتون بپزید تا آن ها قهوه ای شوند و سپس روغنش را فشار دهید.

روغن درخت چای

روغن درخت چای شامل ترپنس و فنیلپروپانویید می باشد که روی فعالیت ضد ویروسی کار می کنند. برای رقیق کردن روغن درخت چای می توان یک – نیم اونس روغن گیاهی و یا پنج قطره روغن اسانس گل شمعدانی و دو قطره روغن نعناع به 10 قطره روغن درخت چای اضافه کرد. محلول را 5-3 بار در روز به مدت چند روز ادامه دهید.روغن درخت چای
روغن درخت چای

آلوئه ورا – گیاهی با صدها خواص

آلوئه ورا به علت دارا بودن خاصیت التیام جراحات برای مقابله با شیوع تب خال بسیار مفید می باشد. مطمئن باشید که زخم ها را التیام خواهد بخشید و درد و التهاب را تسکین خواهد داد.

برای درمان با روش ابتداز ژل آلوئه ورا را در ناحیه متاثر بمالید سپس صبر کنید تا خشک شود و آن را با دستمال خیس و گرم پاک کنید. این کار را چندین بار در روز به مدت سه تا چهار روز انجام دهید. اگر زخم و علائم شما در عرض 7تا 10 روز بهتر نشد، یا اگر سیستم ایمنی ضعیف دارید، با پزشک خود مشورت کنید.

داروهای رایج و بدون نسخهآسیکلوویر مهمترین داروی درمان تبخال می باشد که برای درمان تبخال و زونا استفاده می‌شود. برای مصرف این پماد ابتدا محل تبخال را شسته و خشک کرده سپس مقدار کمی از پماد آسیکلوویر را بر روی موضع تبخال گذاشته به نحوی که تمامی آن را بپوشاند. این کار را هر سه ساعت یکبار انجام دهید.

پماد آسیکلوویر
پماد آسیکلوویر

این پماد باعث می شود که طول دوره درمان تبخال کاهش یافته و اصطلاحا سریعتر خشک شود. دقت کنید که این پماد را در دمای محیط نگهداری نمایید و از تماس آن با چشم جلوگیری کنید.

سایر روش های درمانی

آیا شما هم تجربه استفاده از روش های دیگری را دارید ؟

لطفا آن را با ما در میان بگذارید

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

یک دیدگاه

  1. ناشناس گفت:

    شما روی سایت نوشتید در 120 ثانیه
    فقط میخوان تبلیغ کنن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.