سبک زندگی

نحوه خرید نهال آلبالو و گیلاس از فروشگاه های اینترنتی

مراجعه ی حضوری به مراکز فروش نهال همواره محدودیت­ها و دردسرهای خاصی برای باغداران ایجاد کرده و همین امر سبب می­شود که باغداران در برخی از موارد خود را مجبور به خرید از نهالستان­های غیر معتبر و غیر مجاز تنها به دلیل در دسترس­تر بودن کنند، اما با پیشرفت تکنولوژی بستر خرید و فروش اینترنتی نهال نیز فراهم شده و دسترسی همه ی باغداران از سراسر ایران به نهالستان­های معتبر و پر فروش به راحتی فراهم شده است، در این خبر نامه به شما آموزش می­دهیم که چگونه می­توانید به یک سایت خرید و فروش اینترنتی نهال اطمینان کرده و چگونه باید خرید خود را انجام دهید.

خرید اینترنتی از سایت نهالستان

پیدا کردن سایت معتبر برای خرید اینترنتی نهال

خرید کردن اینترنتی همواره دلهره ای خاص در دل خریداران ایجاد می­کند و در صورتی که خریدار تا به حال اقدام به این کار نکرده باشد ممکن است از ترس کلاهبرداری و یا پایین بودن کیفیت از این کار منصرف شود، بنابراین اولین مرحله در خرید اینترنتی نهال برای باغداران این است که در درجه ی اول بتوانند در بین تمام سایت­های اینترنتی که برای خرید و فروش نهال آلبالو و یا گیلاس وجود دارد یک سایت معتبر را انتخاب کنند.

 • گواهی ها و مجوزها

اعتبار سایت نهالستان تنها با وجود مجوزها، گواهی­ها و اعتبارنامه­هایی تعیین می­شود که به آن اعطا شده باشد و آن نهالستان این مجوزها را در معرض دید مخاطبان در صفحه ی اول سایت خود قرار داده باشد.

 • ضمانتنامه فروش

راه دیگری که شما می­توانید به یک سایت برای خرید نهال آلبالو و گیلاس به صورت اینترنتی اعتماد کنید صدور ضمانتنامه برای خرید نهال است، قطعا نهالستانی که به شما ضمانتنامه ارائه می­کند به اندازه ی کافی به کار خود اعتماد دارد که اقدام به این کار می­کند.

مطالب مهم: https://paliznahal.ir/care-after-purchase/

 • گواهی سلامت نهال

سومین نکته برای انتخاب نهالستان و سایت اینترنتی صدور گواهی سلامت است، تنها از سایتی خریداری کنید که برای نهال خود گواهی سلامت ارائه کند، گواهی سلامت تضمینی برای سلامت نهال خریداری شده بوده و ضمانتنامه نیز این گواهی را تایید خواهد کرد.

گواهی سلامت نهال
 • پیشینه ی کار طولانی مدت

راه چهارم برای حصول اطمینان به اعتبار یک سایت پیشینه ی آن است، قطعا نهالستانی که سالیان سال پیشینه ی تولید و فروش نهال داشته باشد و اقدام به راه اندازی سایت کرده باشد و محل مشخصی برای فروش حضوری نهال داشته باشد می­تواند اطمینان بیشتری از مشتریان را به خود جلب کند.

 • دریافت مشاوره

راه پنجم برای حصول اطمینان برقراری تمای با مشاوران آنها است، نهالستان­های معتبری که اقدام به فروش اینترنتی نهال می­کنند در کادر خود دارای کارشناسان و متخصصان ماهر در زمینه ی کشاورزی هستند که می­توانند شما را به خوبی و البته به درستی در زمینه­های مختلف خرید نهال و مراحل مختلف احداث باغ راهنمایی کنند، اما سایت­های با پیشینه ی کار محدود ممکن است مشاوران ماهری در کادر خود نداشته باشند.

اطلاعات بیشتر:

https://websiteseochecker.com/domain-authority-checker/#arearesult

 • مطالعه مقالات درج شده در سایت

راه ششم برای حصول اطمینان از اعتبار سایت مراجعه به قسمت­های مختلف وبسایت است، نهالستان­های معتبر که سایت فروش اینترنتی داشته باشند مانند پالیز نهال مدام در حال تولید محتواهای علمی و معتبر بوده و این مطالب را به صورت مقالات علمی در سایت قرار می­دهند، علاوه بر قرار دادن قیمت نهال آلبالو و گیلاس شما می­توانید تمام اطلاعات لازم در مورد کاشت نهال، آبیاری و کود دهی نهال و همینطور خصوصیات و ویژگی­های ارقام مختلف نهال آلبالو و گیلاس از قبیل شرایط کاشت، نگهداری، اصول کنترل آفات و بیماری­های مهم آلبالو و گیلاس و همینطور میزان باردهی هر رقم در واحد هکتار را در اختیار مشتریان قرار می­دهند.

نحوه ی خرید اینترنتی از سایت نهالستان

پس از اینکه سایت معتبر و قابل اطمینان را با توجه به موارد مهم ذکر شده در بالا پیدا کردید می­توانید اقدام به خرید نهال از سایت کنید، برای انجام خریدی درست باید مراحل زیر را انجام دهید:

 1. مراجعه به دسته بندی مربوط به ارقام مختلف نهال آلبالو و گیلاس

با مراجعه به دسته بندی مربوط به ارقام مختلف نهال آلبالو و گیلاس می­توانید ویژگی­های مهم مربوط به هر رقم را مطالعه کرده و مناسب­ترین رقم را با توجه به شرایط آب و هوا و اقلیم منطقه ی خود انتخاب کنید، در صورتی که زمان کافی برای مطالعه ی این مطالب را نداشته و یا نمی­توانید مناسب ترین رقم را انتخاب کنید می­توانید با مشاوران آنها ارتباط برقرار کنید تا ایشان شما را در انتخاب درست راهنمایی کنند.

 • پیش خرید نهال

پس از انتخاب رقم مورد نظر خود و دریافت مشاوره برای انتخاب رقم باید اقدام به پیش خرید نهال کنید، البته باغدارانی هستند که در همین مرحله خرید را نهایی کرده و کل وجه را واریز می­کنند اما می­توانید با تفاهمی که با فروشنده حاصل می­کنید پیش خرید را انجام دهید و بخشی از مبلغ را واریز کرده و تسویه را به صورت توافقی تا زمان نهایی کردن خرید انجام دهید.

 • آماده سازی زمین

پس از انجام پیش خرید و یا نهایی کردن خرید باید اقدام به آماده سازی زمین و حفر چاله برای کاشت کنید، دقت داشته باشید که آماده سازی زمین و خصوصا حفر چاله نباید پیش از انتخاب رقم باشد چرا که شما باید با توجه به شرایط زمین و نوع رقم چاله­ها را با فاصله ی مناسب حفر کنید.

در زمینه ی آماده سازی زمین نیز می­توانید مشاوره و راهنمای­های لازم را از مشاوران سایت به صورت تلفنی و یا مجازی دریافت کنید، مشاوران می­توانند با دریافت نتیجه ی آزمایش آب و خاک منطقه ی شما راهنمایی­های لازم را برای انجام اصلاحات لازم و آماده سازی زمین پیش از کاشت به شما ارائه کنند و در صورتی که شما آماده سازی زمین را با دریافت راهنمایی از این کارشناسان انجام دهید کاشت و رشد نهال با موفقیت بیشتری همراه خواهد بود.

 • نهایی کردن خرید و تعیین تاریخ ارسال نهال

تعیین تاریخ ارسال نهال یکی از مهمترین مراحل در خرید اینترنتی نهال است، در تعیین تاریخ ارسال نهال فاکتورهای زیادی از جمله شرایط آب و هوایی منطقه، نوع نهال و همینطور گلدانی یا ریشه لخت بودن نهال موثر است، این تاریخ با در نظر گرفتن فاکتورهای ذکر شده تعیین شده و نهالستان موظف به ارسال نهال درست در تاریخ مقرر است.

 • دریافت نهال در زمان مشخص شده و کاشت آن

با توجه به اینکه تاریخ ارسال نهال تعیین شده است زمین باید قبل از رسیدن نهال به منطقه آماده شده و چاله­ها حفر شده باشند تا در زمان دریافت نهال معطلی قبل از کاشت وجود نداشته باشد، معطل شدن نهال سر زمین پیش از کاشت می­تواند به نهال­ها آسیب برساند.

دریافت نهال در زمان مشخص شده

کلام آخر

خرید اینترنتی نهال مزایای بسیاری دارد اما شاخص­ترین و بارزترین مزیت خرید اینترنتی نهال آن است که امکان خرید ارقام پربار و تجاری که تنها در نهالستان­های معتبر کشور تولید می شوند برای همه ی باغداران از سراسر کشور فراهم می­شود اما قبل از انجام خرید باید با استفاده از راهکارهای ذکر شده از معتبر بودن سایت فروش نهال اطمینان حاصل شود.

تماس با پالیز نهال:
09144501007
09144501008

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + دو =