سبک زندگیمهارت های زندگی

۱۴ اصل مهمی که آینده شما را در رشته طراحی لباس تضمین می کند

اصول مهم برای پیشرفت در صنعت طراحی لباس چیست؟ آموزش طراحی لباس، یادگیری صفر تا صد مهارت های خیاطی

دنیای مد و فشن بسیار جذاب است و روز به روز به علاقه مندان آن اضافه می‌شود، حتی شاهد هستیم که خیلی از دانش آموزان و دانشجویان این رشته را بطور جدی در مقطع دانشگاهی دنبال می‌کنند. در واقع پوشش و لباس یک کشورنشان دهنده فرهنگ آن است و برای از بین نرفتن این فرهنگ، باید چنین رشته‌هایی بصورت تخصصی مطالعه شود. دراین میان رشته طراحی لباس، میان رشته‌ای است و رشته‌های دیگر ائم از مدیریت، عکاسی، تبلیغات، برندینگ را هم در برمی‌گیرد.

میان رشته‌ای یعنی شما می‌توانید از هر رشته ای که در مدرسه و دانشگاه می‌خوانید در آزمون‌های وروردی دانشگاه‌ها در این رشته شرکت کرده و ادامه تحصیل دهید.

کلاس طراحی لباس

اصول مهم برای پیشرفت در صنعت طراحی لباس

طراحی لباس بی‌شک یکی از شغل‌های استثنایی با آینده‌ای درخشان است که درآمد قابل توجهی دارد، بهترین قسمت آن این است که به پوشاک محدود نمی‌شود و شامل طراحی لوازم جانبی، جواهرات، کفش و مواردی از این دست می‌شود. البته اصول زیادی وجود دارد، کارهای زیادی برای پیشرفت در این زمینه باید انجام دهیم و تجربیات متنوع و جدید باید کسب کنیم، اگر هنوز قانع نشده‌اید و به دنبال دلایل بیشتری هستید توصیه می‌کنم موارد زیر را حتماً مطالعه کنید.

یادگیری خیاطی

اگر خیاطی یاد بگیرید کمک زیادی به حرفه طراحی لباس خود کرده‌اید. طراحان لباس با یادگیری طراحی و شناخت الگو یاد می‌گیرند که چطور پازل طراحی لباس را به بهترین شکل کنار هم درست کنند. کلاس آموزشی که به این منظور انتخاب می‌کنید، باید معتبر باشد و از ایده تا اجرا شما را همراهی کند، در صورتیکه با انتخاب اشتباه آموزش‌های نادرستی را دریافت کنید، علاوه بر اینکه زمان خود را هدر داده‌اید انگیزه‌تان را هم در ادامه مسیر از دست خواهید داد، برای همین پیشنهاد ما کلاس طراحی لباس حضوری و آنلاین است. اگر به سراغ آموزشگاهی با سابقه و معتبر بروید نوید می‌دهیم که از طریق این رشته که امروزه جز مشاغل پولساز دنیا محسوب می‌شود می‌توانید به خوبی کسب درآمد کنید.

دوره طراحی لباس آنلاین

آموزش دیدن تحت نظر اساتید مجرب

آموزش طراحی لباس، همانند ساختمانی است که باید پی‌های آن محکم و به‌روز باشد، اما چطور؟ تنها با یادگیری زیرنظر اساتید مجرب و استفاده از تجارب چندین ساله آنها، به این صورت می‌توانید طراحی لباس را اصولی یاد بگیرید. اصطلاحاً می‌توانید خیلی زود فوت کوزه‌گری را یاد بگیرید و کارهایتان را به آنها ارائه دهید و به همه اشکالاتش پی ببرید.

مطالعه و به روز بودن

حتی اگر خلاق‌ترین هم باشید نباید مطالعه را فراموش کنید، در این وادی یادگیری مستمر، تلاش و سخت‌کوشی اهمیت ویژه‌ای دارد و بدانید که با به‌روز بودن، از ترندهای جدید باخبر می‌شوید و حتی می‌توانید ترندهای آینده را هم پیش بینی کنید و با این کار موفقیتتان را در آینده تا حد زیادی بالا ببرید. همانطور که قبلاً گفتیم، طراحی مد و لباس هنری است که شامل ایده و خلاقیت زیادی برای ابداع چیزای جدید یا بهبود روند فعلی هنری شماست. این امر نه تنها حس رضایت شما را ارضا می‌کند که کار مورد علاقه‌تان را پیدا کرده‌اید، بلکه اشتیاقتان را هم افزایش می‌دهد، زیرا بسیاری افراد از لباسی که طراحی کرده‌اند را استفاده می‌کنند و از پوشیدن آن ابراز رضایت می‌کنند.

آشنایی با تکنولوژی

در این زمینه باید از تکنولوژی کمک بگیرید، نرم افزارهای متعددی برای تسهیل در امر طراحی لباس وجود دارند که می‌توانید از آنها کمک بگیرید و کارتان را بهتر مدیریت کنید و ایرادات کارتان را همان اول برطرف کنید. دنیای مد، هواداران بسیاری دارد. بخشی از زندگی دیجیتالی امروز ما با مد و لباس عجین شده‌است، و خواسته یا ناخواسته زیر هجوم برندها و طرح‌های مختلف شرقی و غربی هستیم. در روزگار امروز بسیاری از طراحان دنیای مد و لباس بر این عقیده هستند که در طراحی لباس‌های خود لباس را متاثر از دیگر هنرها و علوم و فنون خلق می‌کنند. این شغل برای افرادی که به دنبال شهرت هستند بسیار مناسب می‌باشد، این رشته مهارت‌های هنریتان را تقویت می‌کند و به شما در جهت چشم‌انداز خوش‌بینانه کاری، کمک فراوانی می‌کند.

تقویت مهارت طراحی

باید مهارت طراحی‌تان را حسابی تقویت کنید تا بتوانید طرح ذهنی‌تان را روی کاغذ یا تبلت پیاده کنید. برای این منظور روزی یکی دو ساعت را صرف تمرین طراحی کنید. صنعت پوشاک همواره جایگاه خاصی داشته و هیچ‌گاه نیاز بازار به طراحان لباس برای خلق مدل‌های متنوع اشباع نمی‌شود. در رشته طراحی لباس که امروزه هنری کاربردی است یادگیری و آموزش از صفر تا صد را پیشنهاد می‌کنیم. ویژگی مهمی که یک کلاس خوب طراحی لباس باید داشته‌باشد این است که تا اجرای ایده‌هایتان با شما همراه باشد و خلاقیت شما را به خوبی پرورش دهد. خوشبختانه دوره آنلاین طراحی لباس در هنر آموزی از این ویژگی برخوردار است، درواقع ما اعتقادمان بر این است که اگر اجرای ایده‌ها و خلاقیتتان را بلد نباشید به این حرفه تسلط کافی ندارید.

آموزش طراحی لباس هنرآموزی

شناخت رنگ‌ها

باید همه رنگ‌ها را کامل بشناسید، علم شناخت رنگ‌ها و حرفه ای شدن در این زمینه به شما کمک می‌کند تا بدانید کدام رنگ‌ها را در کنار هم قرار دهید و با هم ست کنید، همچنین می‌توان به اهمیت رنگ در چاق و لاغر نشان دادن افراد، اهمیت رنگ در خلق و خوی فردی، اهمیت رنگ در مجالس مختلف و.. اشاره داشت.

شناخت پارچه‌ها هنگام شروع طراحی لباس

به دلیل تنوع بسیار زیاد پارچه‌ها و اینکه هر پارچه کاربرد مختص به خودش را دارد، ما به عنوان طراح لباس زودتر از همه باید پارچه‌ها را بهتر بشناسیم تا به مراتب نتیجه کارمان مطلوب‌تر و بهتر شود.

برند خودتان را بسازید

درواقع شما باید هویت کارتان را به عنوان طراح نمایان کنید، برند شما نشانگر تمایزتان با دیگر طراحان است و باید همه تلاشتان را در راستای برندتان باشد. دراین زمینه می‌توانید وب سایت و در اینستاگرام پیج مخصوص به خود را داشته باشید، هر چقدر در فضای مجازی حضور پررنگ‌تری داشته باشید جامعه مد بیشتر شما را به عنوان یک طراح حرفه‌ای می‌شناسند.

حوزه کاری خودتان را بشناسید و مشخص کنید

باید حوزه کاریتان را مشخص کنید و مسیری خاص را در پیش بگیرید، مثلاً قرار است لباس شب طراحی کنید یا لباس عروس یا مانتو و…، این کار باعث می‌شود روی کارتان تمرکز بیشتری داشته باشید.

کسب تجربه‌های بیشتر

تا دست به تجربه و کار نزنید کسی شما را در این زمینه نمی‌شناسد. باید دانش و اندوخته‌هایتان را پیاده کنید و در ابتدا به دستمزدهای کم راضی باشید تا تجربه‌تان بیشتر شود و بتوانید به عنوان طراحی با دستمزد بالا فعالیت کنید. فردی که این رشته را دنبال می‌کند دائماً درحال به‌روزرسانی ذهن خلاق خود است و به مد با دید متفاوتی نسبت به همه آدم‌ها نگاه می‌کند، علاوه براین درآمد رضایت‌بخشی نسبت به توانایی‌هایش می‌رسد.

با دیگران ارتباط برقرار کنید

باید دایره دوستان و آشنایانتان را به مراتب گسترده‌تر کنید، سعی کنید در ایونت‌های مربوط به حوزه مد و طراحی شرکت کنید. در این ایونت‌ها با افراد مختلف با سابقه کاری‌های بالا آشنا خواهید شد که به کسب و کار شما کمک ویژه ای می‌کند. یادگیری طراحی مد و لباس در موسساتی که فقط روی تصویرسازی لباس و نقاشی تمرکز دارند، نمی‌تواند شما را برای این رشته آماده کند.

همیشه باید در این زمینه تکاپو داشته‌باشید و رو‌به جلو حرکت کنید

رقابت در این حوزه کاملاً شدید، هیجان‌انگیز و استرس‌زا است. اگر نتوانید به خوبی این هیجانات و استرس‌ها را مدیریت کنید به زودی خسته می‌شوید و رقبای شما به راحتی می‌توانند شما را از میدان به در کنند. شما همیشه لذت خلق و ایجاد یک نمونه جدید را به همراه دارید، باید استعدادها و توانایی‌هایتان را هم راستا با علاقه‌تان در این راه بکار گیرید، خبر خوب اینکه در این راه تکرار و روزمرگی اصلاً به سراغتان نمی‌آید و هرپروژه‌ای که می‌گیرید شما را وارد دنیای جدیدی می‌کند، دنیایی که می‌تواند برای شما با یادگیری و کسب تجارب جدید همراه باشد، همه اینها پله به پله شما را به آینده درخشان و اهداف بلند مدتی که در سر دارید کمک می‌کند. بدانید که در این زمینه شما همیشه باید رو به جلو حرکت کنید، باید انرژی زیادی بگذارید و مدام در تکاپو باشید، با آدم‌های زیادی در ارتباط باشید تا آنها شما را بشناسند.

زمان خود را می‌توانید به خوبی برنامه‌ریزی و مدیریت کنید

شما به راحتی می‌توانید بیزنس خود را داشته باشید و مانند یک کارمند خودکفا مزون و بوتیکتان را تاسیس کنید، خودتان برای زمان برنامه ریزی کنید، چون این شغل انعطاف‌پذیری بالایی دارد. 25% از طراحان مد مشاغل آزاد دارند، شما می‌توانید قراردادهای خود را با شیوه زندگی‌تان تنظیم کنید و درگیر واسطه‌ها نشوید، همچنین مشتریان مخصوص به خود را خواهیدداشت و درآمدتان به فعالیت و زمان گذاشتن دراین زمینه بستگی دارد و هر روز بیشتر می‌شود. شاید فکر کنید که مدیریت زمان موضوع ساده‌ای است ولی واقعاً اینطور نیست، تکنیک‌های مدیریت زمان مانند اهرمی است که به ما کمک می‌کند تا بتوانیم حجم زیادی از کارها و فعالیت‌هایمان را در کار و زندگی به خوبی مدیریت کنیم، حتماً این تکنیک‌ها را در طراحی لباس به کار گیرید تا خسته نشوید و نتایج شگفت انگیز آن شما را متعجب کند.

آشنایی با فرهنگ‌های مختلف با سفرهای مکرر

باید سفرهای زیادی بروید، درنقاط مختلف جهان هم‌چون میلان و پاریس جشن‌های مختلفی برگزار می‌شود. شما به واسطه سفر می‌توانید دانش خود را افزایش دهید، حتماً برای سفر رفتن برنامه‌ریزی کنید و از کنار این قضیه راحت نگذرید، چون کمک زیادی به شما می‌کند و تجاربتان را تا حد بسیار زیادی افزایش می‌دهد طوری که شما می‌توانید در آینده‌ای نزدیک، در زمینه بین المللی کار کنید. مشتریان مختلفی از قاره‌های مختلف خواهید داشت، همه آنها را می‌بینید و این یک گزینه شغلی پردرآمد است، علاوه بر این روزبه‌روز انگیزه‌تان برای آینده‌ای پرازموفقیت افزایش می‌باید، به‌صورت کلی برای افرادی با هیجانات بالا و ماجراجو که به دنبال پیشرفت در کمترین زمان ممکن هستند، بستر لازم را فراهم می‌کند.

جمع‌بندی

با جستجو در شبکه‌های اجتماعی پی می‌برید که رشته طراحی لباس یا مد به سرعت در حال رشد است و علاقمندانش روزبه‌بروز درحال افزایش هستند. مهم‌ترین دلیل استقبال زیاد از این رشته، درآمد خوب و انعطاف‌پذیری بالای آن است و براحتی می‌توانید ایده و خلاقیتتان را در این مسیر بکارگیرید، اگر علاقه‌مند به آموزش طراحی لباس، یادگیری صفر تا صد مهارت‌های خیاطی  هستید کلاسهای طراحی لباس هنرآموزی با آموزش و دوره طراحی لباس آنلاین و حضوری با آفرهای ویژه آماده خدمت رسانی به عزیزان علاقه مند است، جهت مشاوره رایگان و ثبت‌نام در دوره‌های آموزشی با ما تماس بگیرید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.