سبک زندگیمهارت های زندگی

راز ازدواج های بادوام در چیست – یک زندگی عاشقانه داشته باشید

راز ازدواج بادوام زوج های مسن چیست؟

حتما برای شما اتفاق افتاده است که زن و شوهر های مسن و پیر را در کوچه و بازار دیده باشید که چگونه با هم صحبت و به هم محبت می کنند ، ولی هیچ گاه از خود نمی پرسیم واقعا راز داشتن ازدواج بادوام و رابطه آنها در چه بوده است؟ در ادامه با برای فهمیدن راز ازدواج بادوام این زوج های مسن ، با ماگرتا همراه باشید.

رازه ازدواج های بادوام
رازه ازدواج های بادوام

همچنین این مطالب را بخوانید:

در مراسم خواستگاری ، باید چه سوالاتی از خواستگار خود بپرسیم؟

مهم‌ترین ملاک‌های یک ازدواج موفق چیست – شروع یک زندگی ایده آل

پیشنهاد تیم تحریریه

راز ازدواج های بادوام

رازه ازدواج های بادوام
رازه ازدواج های بادوام

نتایجی که از یکسری مطالعات به دست آمده است می تواند پاسخ مناسبی برای این سوال باشد. در طی این تحقیقات زن و شوهرهای مسنی که ۲۰، ۳۰ یا ۴۰ سال با هم زندگی کرده اند توصیه هایی را پیشنهاد می کنند که پاسخ خوبی برای این سوال خواهد بود.

ازدواج را یک تعهد طولانی مدت بدانید

اگر می خواهید یک زندگی با دوام داشته باشید، باید به این موضوع اعتقاد دشته باشید که ازدواج یک تعهد همیشگی می باشد. حتی با وجود سختی ها و مشقات زندگی هم شما باید آن را حفظ کنید زیرا این همان تعهدی است که از همان ابتدا با همسرتان توافق کرده اید.

رابطه جنسی صحیح و لذت بردن طرفین

عدم برقراری رابطه جنسی در طولانی مدت می تواند نشان دهنده یک رابطه آسیب پذیر باشد و زوجین را دچار مشکل کند ، چرا که روابط جنسی موجب تقویت روابط عاطفی و در نتیجه باعث نزدیک شدن زوجین می شود .

زوج های که از برقراری رابطه جنسی خود داری می کند بین خود و همسرشان فاصله به وجود می آورند که در نتیجه موجب دوری زوجین از هم و در نهایت عدم تعهد آن ها می شود ، یکی از راه های که دو نفر را نزدیک هم نگه می دارد این است که آن ها از نظر جنسی به هم نزدیک باشند .

راز ازدواج های بادوام
راز ازدواج های بادوام

از خودتان مراقبت کنید

شما نباید به بهانه ی توجه به همسرتان نیاز های خودتان را نادیده بگیرید و به خودتان نرسید. یک زوج موفق با رابطه ای با دوام، همیشه سعی می کنند که به خودشان برسند و خوش پوش و مرتب باشند زیرا می دانند این کار هم برای خودشان و هم برای همسرشان خوب است.

بازی و تفریح در هر سنی

زوج هایی که با هم بازی می کنند، زوج هایی که قسمتی از زمان هر روزشان را برای با هم تنها بودن کنار می گذارند با هم می مانند با هر لبخند مشترک و تبادل کلامی خوشایند، ارتباط شان را تازه می کنند. به این ترتیب، شانس پایداری ازدواج خوب تان در شکلی مناسب را بالا ببرید.

با یکدیگر گفتگو داشته باشید

شاید این مسئله برای خیلی ها کلیشه ای باشد اما یکی از رازهای ازدواج های با دوام همین ارتباط هاست. قبل از ازدواج درباره ارزش های خود بگویید و از سازگار بودنشان اطمینان حاصل کنید. به عنوان مثال فقط درباره بچه دار شدن صحبت نکنید درباره تربیت و بزرگ کردنشان هم بگویید.

درباره مسائل مالی بگویید، درباره نحوه درآوردن پول و زمانی که می خواهید بازنشسته شوید. پس از ازدواج درباره خوشحالی ها و ناراحتی ها، درباره چیزهایی که به شما حس خوبی می دهند و بالعکس چیزهایی که حس بدی میدهند، چه چیزی شما را به وجد می آورد و چه چیزی کسل می کند.

هیچوقت به بهانه کم حرف بودن این مسائل را نادیده نگیرید. البته کم حرف ها هم ممکن است زندگی موفقی داشته باشند در صورتی که بدانند چگونه درباره احساساتشان حرف بزنند.

راز ازدواج های بادوام
راز ازدواج های بادوام

بخشیدن اشتباهات یکدیگر

یکی دیگر از راز ها و شرایط یک ازدواج موفق بخشیدن است، همه ما این را می دانیم که هیچ کس کامل نیست و دچار اشتباهاتی می شود ، حتی خود ما هم دچار اشتباهاتی می شویم که ممکن است برای رهایی از آن به هر کاری دست بزنیم.

به عبارتی با اعمالی این اشتباهات را از بین و یا کم رنگ کنیم پس همانطور که ما به خودمان حق ارتکاب این اشتباه را می دهیم باید برای طرف مقابل هم همین حق را قائل باشیم وقتی ما تمرین کنیم که در مسائل و مشکلات ابتدا خود را در موقعیت طرف مقابلمان قرار دهیم یاد می گیریم که او را ببخشیم .

به همسرتان بیشتر از کودکتان توجه کنید

یادتان باشد که روزی بچه هایتان هم ازدواج خواهند کرد و شما را تنها خواهند گذاشت و دوباره تنها همدم و مونس شما همسرتان خواهد شد. به همین دلیل وقتی که بچه دار می شوید، فراموش نکنید که نباید توجهتان را فقط برای کار و بچه هایتان بگذارید و تایمی را هم به همسرتان اختصاص دهید.

زوج های شاد می دانند که حتی کودکان هم از یک رابطه خوب بهره می برند.

راز ازدواج های بادوام
راز ازدواج های بادوام

نیازهای همسرتان را در اولویت قرار دهید

در تحقیقاتی که انجام شده است بیشتر زوج های موفق توجه به رضایت همسرشان را در زندگی بسیار موثر می دانستند. آن ها سعی می کنند یک زندگی آسان و لذت بخش برای همسرشان ایجاد کنند و می دانند که این کار برای هر دو آن ها بهترین زندگی را به ارمغان می آورد.

در جمع بحث نکنید

نقش های که ما در زندگی انتخاب می کنیم به ما کمک می کند تا مسیر زندگی اجتماعی را راحتر طی کنیم بعضی اوقات این نقش ها فقط یک مکانیسم دفاعی است .

برای محبوبیت خودمان در واقع ما برای این که از استرس های ناشی از عدم پذیرش در اجتماع راحت شویم دست به کار های می زنیم ، مانند کودکی که در مهد مداد رنگی دوست خود را برداشته ولی برای این که مورد پذیرش دوستان خود قرار بگیرد به دروغ احضار بی اطلاعی می کند ، پس همه افراد برای فرار از استرس اجتماع نقشی را بازی می کنیم .

اگر می خواهیم یک ازدواج موفق داشته باشیم باید آموزش ببینیم و تمرین کنیم که مشکلاتمان را در جمع مطرح نکنیم .

بیان مشکلات در جمع ممکن است منجر به از دست رفتن اعتماد اطرافیان به ما شود و یا حتی به ارزش ما لطمه وارد کند وقتی شما مشکلی را در مطرح می کنید ممکن است به دلیل بازخوردهای مثبت و منفی اطرافیان به نتیجه ای نرسید ، تمرین کنید که بحث و صحبت در مورد مشکلات فقط در خانه و در تنهایی با همسرتان صورت بگیرد .

تمایل به تغییر داشته باشید

با گذر زمان موقعیت ها تغییر می کند. زوج های موفق زمانی که مشکلات بزرگ یا کوچک پیش می آید سعی می کنند خودشان را با شرایط وفق بدهند.

راز ازدواج های بادوام
راز ازدواج های بادوام

شفافیت در مورد امور مالی

هر شخصی حق دارد که استقلال مالی داشته باشد، پس مشکلی نیست اگه حساب بانکی جدا دارید و میخواهید داخل آن ، پول پس انداز کنید. اما باید بدانید که همسرتان هم حق دارد از امور مالی شما آگاه باشد، چه در مواردی که دارید پول خود را در مکانی سرمایه گذاری می کنید و چه وقتی که دارید به یکی از دوستان یا اعضای خانواده خود پول قرض می دهید .

بهتره همیشه همسرتان را در جریان امور مالی خود قرار دهید. در غیر این صورت همسرتان ناراحت شده و اعتمادش به شما را از دست می دهد. همین مسئله به ظاهر کوچیک می تواند باعث ایجاد یک شکاف داخل رابطه شود.

یکدیگر را نوازش کنید

یکی دیگر از شرط ها و راز های ازدواج بادوام این است که زوجین در طول مدت روز بدون دلیل یک دیگر را مورد نوازش قرار دهند ، نوازش زوج ها نشان دهنده میل و رغبت آن ها به یکدیگر است چراکه انجام و تکرار این عمل به طریق درست ممکن است منجر به رابطه جنسی شود و در نهایت فاصله بین زوجین کم رنگ و یا از بین برود و البته لازم به ذکر است که نوازش در بین زوجین ممکن است تنها رابطه لمسی باشد که این امر اصلا نگران کننده نیست .

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *