سبک زندگی

جواب فرهنگ خواندن، معما و سرگرمی صفحه ۲۲ ریاضی چهارم

گام به گام فرهنگ خواندن صفحه 22 از فصل اول ریاضی چهارم دبستان اعداد و الگوها

پاسخ پرسش های فرهنگ خواندن صفحه ۲۲ ریاضی چهارم از قسمت مرور فصل اول اعداد و الگوها را می توانید در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا مطالعه نمایید.

مطلب پیشنهادی : جواب تمرین صفحه ۲۰ و ۲۱ ریاضی چهارم

جواب فرهنگ خواندن صفحه ۲۲ ریاضی چهارم

پاسخ معما و سرگرمی صفحه ۲۲ ریاضی چهارم

در هر کدام از شکل های زیر تعدادی نقطه وجود دارد. اگر شکل ها را به همین ترتیب ادامه دهیم، تعداد نقطه های شکل ششم چقدر است؟

حل معما و سرگرمی صفحه 22 ریاضی چهارم
حل معما و سرگرمی صفحه 22 ریاضی چهارم

حل سوال های فرهنگ خواندن صفحه ۲۲ ریاضی چهارم

خانم احمدی از دانش آموزان کلاس چهارم خواست که عدد ۷۴۵۲۰۰ را روی محور نشان دهند. یکی از دانش آموزان بعد از صفر، به ترتیب عددهای ۱، ۲، ۳ و سایر عددها را نوشت. آیا فکر می کنید او می تواند عدد معلم را روی محورش نشان دهد؟

خیر، چون عدد ۷۴۵۲۰۰ از عددهای نشان داده شده روی محور خیلی دور است و باید این محور را ادامه دهیم اما اگر بخواهیم محور را ادامه دهیم خیلی زمان می برد و منطقی نیست.

یکی دیگر از دانش آموزان محور خود را ۱۰۰۰ تا ۱۰۰۰ تا تقسیم کرد و به این ترتیب، بعد از عدد صفر، عددهای ۱۰۰۰ و ۲۰۰۰ و ۳۰۰۰ را نوشت. آیا او موفق می شود عدد معلم را نشان دهد؟

خیر، با این محور نیز نمی شود عدد ۷۴۵۲۰۰ را نشان داد زیرا هنوز خیلی از عددهای نوشته شده روی محور دور است.

خانم احمدی دانش آموزان را راهنمایی کرد. او گفت: «بهتر است روی محور خود اولین قسمت را با عدد ۷۴۰۰۰۰ نشان دهید و ۱۰۰۰ تا ۱۰۰۰ تا جلو بروید. بعد هم محور را کامل کنید و عدد را به صورت تقریبی روی محور نشان دهید.»

پاسخ فرهنگ خواندن صفحه 22 ریاضی کلاس چهارم
پاسخ فرهنگ خواندن صفحه 22 ریاضی کلاس چهارم

نتیجه می گیریم که برای نمایش اعداد روی محور باید تقسیم بندی را انتخاب کنیم که به عدد داده شده نزدیک تر باشد. برای نمایش عددها روی محور گاهی ممکن است فقط قسمتی از محور رسم شود زیرا رسم تمام محور امکان پذیر نیست.

یکی از دانش آموزان پرسید: «آیا می شود با ۷۰۰٬۰۰۰ شروع کنیم و ۱۰۰٬۰۰۰ تا ۱۰۰٬۰۰۰ تا جلو برویم؟» به نظر شما کدام پیشنهاد بهتر است؟ چون در این صورت عدد بعدی ۸۰۰۰۰۰ است و پیدا کردن عدد ۷۴۵۲۰۰ خیلی سخت می شود پس بهترین روش، روش خانم معلم می باشد.

همچنین بخوانید : جواب تمرین صفحه ۱۹ ریاضی چهارم

در این نوشته به بررسی سوالات فرهنگ خواندن صفحه ۲۲ ریاضی چهارم از فصل اول پرداختیم، جهت مشاهده گام به گام کامل فصل های کتاب کافیست شماره آن را به همراه عبارت ماگرتا در گوگل جست و جو نمایید. همچنین اگر نظری دارید آن را از قسمت دیدگاه به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

10 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *