سبک زندگی

جواب تمرین صفحه ۱۵۱ ریاضی چهارم دبستان

حل تمرینات صفحه 151 ریاضی چهارم ابتدایی و پاسخ سوال 1 - 2 - 3 - 4 و 5 از فصل هفتم آمار و احتمال

جواب صفحه ۱۵۱ ریاضی چهارم و حل سوال های تمرین صفحه 151 از فصل 7 آمار و احتمال را برای شما دانش آموز عزیز در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا به صورت کامل آماده کرده ایم. در این صفحه از کتاب پنج سوال مطرح شده است که همگی آن ها مهم امتحانی نیز می باشند.

پاسخ تمرین صفحه ۱۵۱ ریاضی چهارم

تمرین صفحه 151 ریاضی پایه چهارم شامل پنج سوال می باشد که باید آن ها را با راه حل های زیر جواب دهید.

۱- چرخنده‌ی رو به رو ۸ قسمت دارد. آن را طوری رنگ کنید که احتمال قرار گرفتن عقربه روی رنگ سبز بیشتر و روی رنگ های آبی و قرمز کمتر باشد.

جواب تمرین صفحه 151 ریاضی چهارم

همچنین بخوانید : جواب کاردرکلاس صفحه ۱۵۰ ریاضی چهارم

۲- روی یک تاس عددهای ۱ تا ۶ وجود دارد. این احتمال را که پس از انداختن تاس عدد زوج بیاید، با یک عبارت مناسب مشخص کنید. پاسخ : احتمال زوج یا فرد آمدن برابر است چون تعداد اعداد زوج و فرد روی تاس با هم برابر است.

پاسخ دو دانش آموز را ببینید. کدام یک درست می گویند؟ چرا؟

دانش آموز اول : به احتمال برابر زوج یا فرد می آید.
❌ دانش آموز دوم : به احتمال کمتر زوج می آید.

۳- برای هر کدام از عبارت های «به طور حتم اتفاق می افتد» و «به طور حتم اتفاق نمی افتد» یک مثال بزنید.

به طور حتم اتفاق می افتد : احتمال بیرون آمدن مهره مشکی رنگ از کیسه ای که ۱۰ مهره‌ی مشکی دارد.

به طور حتم اتفاق نمی افتد : احتمال بیرون آمدن مهره مشکی رنگ از کیسه ای که ۳ مهره آبی و ۲ مهره قرمز دارد.

۴- اگر از هر کیسه یک مهره خارج کنیم، در کدام یک احتمال بیرون آمدن مهره‌ی سیاه بیشتر است؟ تعداد مهره ها روی کیسه نوشته شده است. دلیل خود را بنویسید.

حل سوالات تمرین صفحه 151 ریاضی چهارم دبستان

پاسخ : کیسه‌ی سمت راست. چون تعداد کل مهره ها در سه کیسه برابر است ولی فقط در کیسه سمت راست تعداد مهره های مشکی بیشتر از سایر مهره ها می باشد پس نتیجه می گیریم احتمال بیرون آمدن مهره مشکی از این کیسه بیشتر است.

۵- در یک کیسه ۳ مهره‌ی سبز، ۵ مهره‌ی قرمز و ۲ مهره‌ی زرد هست. قسمت پیش بینی جدول را برای ۲۰ بار آزمایش کامل کنید. ۲۰ بار آزمایش در آوردن مهر از کیسه را انجام دهید و جدول را کامل کنید.

آزمایشپیش بینیتعداد مهرهرنگ
۴۷۳سبز
۱۳۱۰۵قرمز
۳۳۲زرد

توجه داشته باشید که اعداد نوشته شده در این جدول تصادفی می باشد و اگر شما این آزمایش را انجام دهید عددهای متفاوتی نسبت به جدول بالا به دست می آورید.

دانش آموز عزیز اگر به پاسخ های خیلی خوب درسی نیاز دارید کافیست در انتهای عبارت هایی که در گوگل سرچ می کنید عبارت «ماگرتا» را نیز اضافه کنید.

✅ اگر سوال یا پیشنهادی درباره جواب تمرین صفحه ۱۵۱ ریاضی چهارم ابتدایی دارید، کافیست به انتهای همین مطلب رفته و آن را در قسمت نظرات برای ما بنویسید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

65 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *