سبک زندگی

جواب درس ۷ هویت اجتماعی دوازدهم

گام به گام درس 7 کتاب هویت اجتماعی پایه دوازدهم (علوم اجتماعی) و پاسخ سوالات صفحه 56 - 57 درس تحولات هویتی جامعه

جواب سوال های درس هفتم (۷) هویت اجتماعی دوازدهم که شامل هم اندیشی، مفاهیم اساسی، خلاصه کنید و آنچه از این درس آموختیم صفحه ۵۶ و ۵۷ می باشد را در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا برای شما آماده کرده ایم.

مطلب پیشنهادی: جواب سوالات درس ۶ هویت اجتماعی دوازدهم

جواب درس ۷ هویت اجتماعی دوازدهم

جواب هم اندیشی کنید صفحه ۵۶ هویت اجتماعی دوازدهم

از خود بیگانگی حقیقی و تاریخی چه رابطه‌ای با هم دارند؟
این دو لازم و ملزوم یکدیگر نیستند.

آیا اگر جامعه ای به یکی از معانی از خود بیگانگی دچار شود، ناگزیر به دیگری هم مبتلا می‌شود؟ آیا ممکن است که جامعه ای در یک معنا از خود بیگانه نباشد ولی در معنای دیگر از خود بیگانه باشد؟

خیر، ممکن است جامعه ای دارای فرهنگ فطری و معنوی باشد و اعضای آن به آن عمل نکنند. همچنین فرهنگ یک جامعه ممکن است معنوی و فطری نباشد، اما اعضای آن به ارزش ها، اعتقادات و تاریخ جامعه و فرهنگ خود پایبند باشند که در این صورت بیگانگی فطری است اما بیگانگی تاریخی نیست.

پاسخ مفاهیم اساسی صفحه ۵۷ درس هفتم هویت اجتماعی دوازدهم

  • غرب زدگی
  • بحران هویت فرهنگی
  • از خود بیگانگی حقیقی
  • از خود بیگانگی فرهنگی
  • از خود بیگانگی تاریخی

جواب خلاصه کنید درس ۷ هویت اجتماعی دوازدهم

برخی جوامع اسلامی به از خود بیگانگی تاریخی دچار هستند در مقابل جوامع غربی از خود بیگانگی فطری دارند. اگر جوامع تغییر در سطح هنجارها و نمادها را بپذیرند و ارزش های خود را حفظ کنند، می توانند راه را برای گسترش خود هموار کنند. فرهنگ حق درهای آسمان و زمین را به روی انسان می گشاید و او را با خود و هستی آشنا می کند.

آنچه از این درس آموختیم صفحه ۵۷ هویت اجتماعی دوازدهم

هویت اجتماعی افراد محصول عضویت گروهی می باشد. تحولات فرهنگی می تواند مثبت یا منفی باشد. در عین حال، این تحولات می تواند منشا داخلی یا خارجی داشته باشد. اگر فرهنگی نتواند ارزش های فرهنگی خود را در مقابل فرهنگ های دیگر حفظ کند، دچار خود تخریبی فرهنگی می شود. پدیده ای که امروزه بسیاری از کشورهای مسلمان از آن به عنوان غرب زدگی رنج می برند.

همچنین بخوانید: جواب درس ۵ هویت اجتماعی دوازدهم ؛ هویت

☑️ در این نوشته جواب درس ۷ هویت اجتماعی دوازدهم را مرور کردیم، جهت مشاهده گام به گام سایر درس های کتاب کافیست شماره درس را به همراه عبارت ماگرتا در گوگل جست و جو کنید. همچنین اگر سوالی دارید آن را از قسمت دیدگاه بپرسید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *