اخباراقتصادی

قیمت انواع خودرو داخلی دست دوم در بازار شهریور ماه ۹۸

قیمت خودرو دست دوم پراید و سمند و پژو و تیبا

خودرو دست دوم داخلی و خارجی این روز‌ها تنها راه چاره است. اینطور که پیداست قیمت فروشنده‌های ماشین صفر کیلومتر خیال پایین آوردن قیمت‌ها را ندارند و خودروساز‌ها هم با طرح‌های فروش عجیب و غریب به استقبال مشتریانشان می‌روند. در چنین شرایطی خرید ماشین دست دوم بیشتر از قبل صرفه اقتصادی پیدا کرده.

 البته باید توجه داشته باشید که ممکن است یک ماشین با کارکرد بالا، به خرج افتاده باشد و هر چند وقت یک بار هزینه تعمیر روی دستتان بگذارد.

در این گزارش می‌توانید قیمت مدل‌ها مختلف ماشین‌های دست دوم داخلی در بازار را ببینید و هزینه‌های تعمیر و نگهداری هر کدام را با هم مقایسه کنید. با خبرگزاری ماگرتا همراه باشید.

پیشنهاد می شود بخوانید : چه نکاتی را باید هنگام خرید خودرو دست دوم رعایت کنیم ؟

پیشنهاد سردبیر

قیمت پراید دست دوم ؛ ۳۰ تا ۳۸ میلیون تومان

پراید ۱۳۱ SE یا همان پراید صندوق‌دار در بازار ماشین‌های صفر کیلومتر حدود ۴۴ میلیون تومان قیمت دارد. البته با یک هزینه کمتر می‌توان سراغ پراید دست دوم رفت. در چنین حالتی باید فکری به حال خرج ماشین‌های کهنه و کارکرده بکنید.

اگر بخواهید می‌توانید با ۳۸ میلیون تومان سراغ پراید مدل ۹۵ و ۹۶ بروید. مدل‌های قدیمی‌تر یعنی ۹۳ و ۹۴ در بازار ماشین‌های دست دوم حدود ۳۴ میلیون تومان فروخته می‌شوند. همچنین قیمت پراید دست دوم مدل ۹۰ تا ۹۲ در بازار حدود ۳۱ میلیون تومان است.

پراید دست دوم مدل دهه هشتاد در بازار بین ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان است، اما باید توجه داشته باشید که این ماشین‌ها حالا به دوره خرج رسیده‌اند و خرید آن‌ها زیاد به صرفه به نظر نمی‌رسد.

قیمت پراید
قیمت پراید

قیمت پژو ۴۰۵ GLX دست دوم ؛ ۴۰ تا ۶۵ میلیون

اگر بخواهید پژو ۴۰۵ GLX دست دوم و کارکرده بخرید، باید بالای ۴۰ میلیون تومان هزینه کنید. تازه این رقم برای ماشین‌های بیش از ۱۰ سال پیش است که تا حالا بالای ۲۰۰ هزار کیلومتر کار کرده‌اند و سندشان چند دست چرخیده.

در صورتی که بخواهید سراغ ماشین‌ها جدیدتر و با کارکرد کمتر بروید، ممکن است قیمت پژو ۴۰۵ GLX دست دوم تا ۶۵ میلیون تومان بالا برود. در حال حاضر پژو ۴۰۵ GLX دست دوم مدل ۸۷ تا ۸۹ در بازار حدود ۴۰ میلیون تومان است.

مدل‌های دهه ۹۰ تا سال ۹۳ بین ۴۵ تا ۵۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شوند و مدل‌های ۹۴ تا ۹۶ عموما بین ۶۰ تا ۶۵ میلیون تومان فروخته می‌شوند. قیمت پژو ۴۰۵ GLX صفرکیلومتر هم در بازار این روز‌ها حدود ۷۳ میلیون تومان است.


قیمت پژو ۴۰۵ GLX
قیمت پژو ۴۰۵ GLX

قیمت سمند EF۷ دست دوم ؛ ۴۰ تا ۷۰ میلیون تومان

سمند EF۷ به موتور پایه‌گازسوز مجهز است و گفته می‌شود سمند یکی از بهترین ماشین‌های داخلی گازسوز به حساب می‌آید. این ماشین در بازار خودرو‌های دست دوم، دست کم ۴۰ میلیون تومان قیمت دارد.

قیمت مدل‌های جدید ۹۵ و ۹۶ به حدود ۷۰ میلیون تومان می‌رسد. اگر بخواهید می‌توانید با یک بودجه ۶۰ میلیونی سراغ خرید سمند EF۷ مدل ۹۳ و ۹۴ بروید. مدل‌های قدیمی‌تر دهه ۹۰ در بازار تقریبا ۵۰ میلیون تومان قیمت دارند.

اگر بودجه‌تان خیلی کمتر است به ناچار باید سراغ مدل‌های دهه ۸۰ یعنی سال ۸۷ تا ۸۹ بروید که در بازار بین ۴۰ تا ۴۵ میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شوند. خرید مدل‌های قدیمی‌تر با توجه به اینکه تقریبا به خرج افتاده‌اند، زیاد به صرفه نیست. باید توجه داشته باشید که قیمت روز سمند EF۷ در بازار این روز‌ها به حدود ۸۴ میلیون تومان رسیده است.

قیمت دنا معمولی دست دوم ؛ ۸۰ تا ۹۵ میلیون تومان

قدیمی‌ترین مدل دنا که می‌توان در بازار ماشین‌های دست دوم پیدا کرد، دنا سال ۹۴ است که حدود ۸۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شود. اختلاف قیمت در بین مدل‌های سال‌های مختلف دنا در بازار ماشین‌های دست دوم خیلی زیاد است.

طوری که دنا سال ۹۵ حدود ۱۰ میلیون گران‌تر و تقریبا ۹۰ میلیون تومان فروخته می‌شود. اگر سراغ مدل‌های ۹۶ دنا دست دوم بروید، با قیمت حدود ۹۵ میلیون روبرو خواهید شد. در حال حاضر دنا در بازار خودرو‌های صفر کیلومتر ۱۱۴ میلیون تومان قیمت دارد و نشان می‌دهد خرید دنا دست دوم به نظر صرفه اقتصادی بیشتری دارد.

قیمت دنا
قیمت دنا

قیمت تیبا دست دوم ؛ ۳۶ تا ۵۰ میلیون تومان

تیبا دست دوم مدل ۹۰ تا ۹۲ عموما با قیمت ۳۶ میلیون تومان فروخته می‌شود. تیبا دست دوم مدل ۹۳ تا ۹۵ در بازار حدود ۴۰ میلیون تومان است و تیبا دست دوم مدل ۹۶ و ۹۷ با قیمت ۴۵ تا ۵۰ میلیون تومان در آگهی‌های فروش خودرو دست دوم فروخته می‌شود.

این در حالی است که قیمت تیبا صفر در بازار حدود ۵۱ میلیون تومان است و فروشنده‌های تیبا دست دوم مدل ۹۷، آن را با اختلاف کمی نسبت به تیبا صفر قیمت‌گذاری می‌کنند. باید توجه داشته باشید قیمت مصوب کارخانه برای تیبا صندوق‌دار تنها ۴۲ میلیون تومان است.

قیمت ساینا دست دوم ؛ حدود ۵۰ میلیون

ساینا تازه وارد بازار خودرو شده. برای همین زیاد مدل‌های دست دوم آن کمتر در بازار پیدا می‌شوند. به عبارتی می‌توان گفت: آخرین مدل ساینا مربوط به سال ۹۵ است که در بازار حدود ۴۹ میلیون تومان فروخته می‌شود.

ساینا ۹۶ تقریبا ۵۱ میلیون تومان است و ساینا کارکرده مدل ۹۷ با قیمت ۵۳ میلیون تومان فروخته می‌شود. در حال حاضر قیمت روز ساینا در بازار خودرو تقریبا ۵۶ میلیون تومان است و اختلاف خیلی کمی با قیمت مصوب کارخانه دارد.

قیمت ساینا
قیمت ساینا

قیمت پژو پارس دست دوم ؛ ۴۵ تا ۸۰ میلیون تومان

قیمت خودرو دست دوم

مدل‌های قدیمی پژو پارس دست دوم در بازار یعنی مدل‌های سال ۸۷ تا ۸۹ حدود ۴۵ تا ۵۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شوند. مدل‌های دهه ۹۰ تا سال ۹۲ عموما ۶۰ میلیون تومان فروخته می‌شوند و صاحبان پژو پارس مدل ۹۳ و ۹۴ ماشین دست دوم خود را با قیمت ۶۶ تا ۷۵ میلیون تومان در بازار عرضه می‌کنند.

اگر سراغ مدل‌های جدید‌تر یعنی سال ۹۵ و ۹۶ بروید، با قیمت‌هایی بین ۷۶ تا ۸۰ میلیون تومان روبرو خواهید شد. باید توجه داشته باشید که قیمت روز پژو پارس صفرکیلومتر در بازار خودرو‌های داخلی تقریبا ۹۵ میلیون تومان است.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ دست دوم ؛ ۴۷ تا ۶۸ میلیون تومان

پژو ۲۰۶ دست دوم بین ۴۷ تا ۶۸ میلیون تومان قیمت دارد. اگر سراغ مدل‌های قدیمی بروید، می‌توانید پژو ۲۰۶ تیپ ۲ قبل از سال ۹۰ را با قیمت حدود ۴۷ میلیون تومان بخرید.

مدل‌های ۹۰ تا ۹۳ پژو ۲۰۶ تیپ ۲ دست دوم در بازار حدود ۵۰ میلیون تومان است و مدل‌های جدیدتر یعنی سال ۹۴ تا ۹۶ با توجه به کارکرد ماشین بین ۶۲ تا ۶۸ میلیون تومان فروخته می‌شوند.

باید توجه داشته باشید که در حال حاضر قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ صفر کیلومتر در بازار حدود ۸۱ میلیون تومان است و اختلاف خیلی زیادی با ماشین‌های دست دوم دارد.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲
قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =