اخبارعلمی

جواب کاوش کنید صفحه ۷۱ شیمی دوازدهم فصل سوم

توضیح و حل سوال های کاوش کنید صفحه ی 71 فصل سوم کتاب شیمی دوازدهم رشته تجربی و ریاضی فیزیک

جواب کاوش کنید صفحه ۷۱ شیمی دوازدهم تجربی و ریاضی ؛ در این مقاله به پاسخ و جواب سوالات تمرین کاوش کنید صفحه ی 71 فصل سوم شیمی جلوه ای از هنر ،‌ زیبایی و ماندگاری کتاب شیمی دوازدهم تجربی و ریاضی فیزیک متوسطه دوم پرداخته ایم. در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: جواب در میان تارنماها صفحه ۷۱ شیمی دوازدهم

جواب کاوش کنید صفحه ۷۱ شیمی دوازدهم فصل سوم
جواب کاوش کنید صفحه ۷۱ شیمی دوازدهم فصل سوم

پاسخ و حل کاوش کنید صفحه ۷۱ شیمی دوازدهم تجربی و ریاضی

درباره «رسانایی الکتریکی گرافن» کاوش کنید.

پاسخ و حل کاوش کنید صفحه ۷۱ شیمی دوازدهم
پاسخ و حل کاوش کنید صفحه ۷۱ شیمی دوازدهم

وسایل و مواد مورد نیاز: لامپ LED، باتری 9 ولتی ، سیم، سوکت، مقاومت 330 اهمی، مداد و کاغذ.

۱- مداری مطابق شکل روبه رو بسازید.

۲- با یک مداد نرم، چهار گوشه‌ای ضخیم و تیره روی کاغذ بکشید، به طوری که حدود 3 تا 4 سانتی متر طول و حدود 1/5 سانتی متر عرض داشته باشد، سپس مستطیل را با مداد به طور کامل سیاه کنید.

۳- نوک فلزی دو سیم رابط را با مستطیل گرافیتی که ضخامتی در حدود چند نانومتر دارد تماس دهید سپس به لامپ نگاه کنید، چه رخ می‌دهد؟

پاسخ: لامپ روشن می‌شود، بنابراین مستطیل گرافیتی با ضخامتی در حدود چند نانومتر که می‌توان آن را گرافن نامید، رسانای برق است.

۴- دو نقطه اتصال را به هم نزدیک یا از هم دور کنید، چه تغییری در شدت روشنایی لامپ پدید می‌آید؟

پاسخ: هر چه دو نقطه‌ای اتصال به هم نزدیک تر باشند، شدت روشنایی لامپ بیشتر است. زیرا مقاومت کمتری در مسیر جریان الکتریکی قرار دارد.

پاسخ دیگر: با نزدیک کردن دو نقطهٔ اتصال به هم شدت روشنایی لامپ بیشتر و با دور کردن دو نقطهٔ اتصال به هم شدت روشنایی کمتر خواهد بود.

همچنین بخوانید: جواب خود را بیازمایید صفحه ۶۹ و ۷۰ شیمی دوازدهم
و
جواب باهم بیندیشیم صفحه ۶۸ و ۶۹ شیمی دوازدهم

توجه: شما دانش آموز پایه دوازدهم رشته های نظری ریاضی فیزیک و تجربی می توانید برای دسترسی سریع و آسان تر به جواب تمرینات و سوالات فصل های اول تا چهارم کتاب شیمی دوازدهم متوسطه دوم ، در انتهای عنوان خود عبارت «ماگرتا» را نیز در گوگل جستجو کنید.

✅ در انتها امیدواریم که مقاله توضیح و جواب سوال های کاوش کنید صفحه ۷۱ فصل سوم شیمی دوازدهم تجربی و ریاضی ؛ برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد. سوالات خود را در بخش نظرات بیان کنید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *