اخبارعلمی

جواب باهم بیندیشیم صفحه ۶۵ و ۶۶ شیمی دهم تجربی و ریاضی

توضیح و حل سوال های با هم بیندیشیم صفحه ی 65 و 66 فصل دوم کتاب شیمی دهم رشته تجربی و ریاضی فیزیک

جواب باهم بیندیشیم صفحه ۶۵ و ۶۶ شیمی دهم تجربی و ریاضی ؛ در این مقاله به پاسخ و جواب سوالات تمرین با هم بیندیشیم صفحه ی 65 و 66 فصل دوم ردپای گازها در زندگی کتاب شیمی دهم تجربی و ریاضی فیزیک متوسطه دوم پرداخته ایم. در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: جواب خود را بیازمایید صفحه ۶۴ شیمی دهم

جواب باهم بیندیشیم صفحه ۶۵ و ۶۶ شیمی دهم تجربی و ریاضی
جواب باهم بیندیشیم صفحه ۶۵ و ۶۶ شیمی دهم تجربی و ریاضی

پاسخ و حل با هم بیندیشیم صفحه ۶۵ و ۶۶ شیمی دهم تجربی و ریاضی

در جدول زیر روش به دست آوردن مقدار کربن دی‌اکسید وارد شده به هواکره برحسب برق مصرفی نشان داده شده است. در این جدول فرض شده است که برق خانگی شما را می‌توان به روش‌های گوناگون تهیه کرد. (y میزان برق مصرفی خانه شما را نشان می‌دهد که از روی قبض برق می‌توانید آن را مشخص کنید.)

پاسخ و حل با هم بیندیشیم صفحه ۶۵ و ۶۶ شیمی دهم
پاسخ و حل با هم بیندیشیم صفحه ۶۵ و ۶۶ شیمی دهم

آ) ستون‌های یک، سه و چهار جدول را کامل کنید.

پاسخ: در تصویر زیر می توانید پاسخ این تمرین را مشاهده کنید:

جواب با هم بیندیشیم صفحه ۶۵ و ۶۶ شیمی دهم
جواب با هم بیندیشیم صفحه ۶۵ و ۶۶ شیمی دهم

ب) استفاده از کدام منبع برای تولید برق، کربن دی‌اکسید بیشتری تولید خواهد کرد؟

پاسخ: زغال سنگ

پ) چرا میزان کربن دی‌اکسید ایجاد شده از منابع گوناگون انرژی با هم تفاوت دارد؟ توضیح دهید.

پاسخ: چون منابع تولید انرژی برق متفاوت است، برخی از سوخت‌های فسیلی و برخی از انرژی‌های پاک (مانند باد، خورشید و…) تأمین می‌شوند.

ت) طبیعت به کمک گیاهان، کربن دی‌اکسید را مصرف می‌کند؛ بنابراین یکی از راهکارهای کاهش ردپای کربن دی‌اکسید، کاشت و مراقبت از درختان و ایجاد کمربندهای سبز در شهرها، شهرک‌های صنعتی و روستاها است. اکنون با توجه به داده‌های جدول زیر حساب کنید که چند درخت تنومند نیاز است تا کربن دی‌اکسید وارد شده به هواکره در اثر برق مصرفی خانه شما، مصرف و هوا پاک سازی شود.

میانگین قطر درخت (سانتی متر)3 4-78-1314-2122-2829-3435≤ 
مقدار کربن دی‌اکسید مصرفی (کیلوگرم در سال)1/04/49/419/134/655/392/7

پاسخ: با توجه به اینکه در کشور ما بیشتر برق تولیدی از طریق نیروگاه‌هایی با سوخت گاز طبیعی تولید می‌شود، بنابراین 23 درخت با میانگین قطر 29 تا 34 سانتی‌متر نیاز است.

همچنین بخوانید: جواب باهم بیندیشیم صفحه ۶۱ و ۶۲ شیمی دهم
و
جواب کاوش کنید صفحه ۵۹ شیمی دهم فصل دوم

توجه: شما دانش آموز پایه دهم رشته های نظری ریاضی فیزیک و تجربی می توانید برای دسترسی سریع و آسان تر به جواب تمرینات و سوالات فصل های اول و دوم و سوم کتاب شیمی دهم متوسطه دوم ، در انتهای عنوان خود عبارت «ماگرتا» را نیز در گوگل جستجو کنید.

✅ در انتها امیدواریم که مقاله توضیح و جواب سوال های باهم بیندیشیم صفحه ۶۵ و ۶۶ فصل دوم شیمی دهم تجربی و ریاضی ؛ برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد. سوالات خود را در بخش نظرات بیان کنید.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *