ترفندفناوری

آموزش ثبت نام کتاب درسی ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ برای تمامی پایه ها

نحوه ورود و ثبت سفارش کتب درسی سال آینده ابتدایی و متوسطه به همراه مدارک لازم برای ثبت نام

سایت ثبت نام کتاب درسی ۱۴۰۱ ۱۴۰۲ برای تمامی پایه ها راه اندازی شد. برای مشاهده قیمت کتاب ها و نحوه ثبت سفارش اینترنتی در سامانه irtextbook.ir در ادامه با بخش ترفند ماگرتا همراه ما باشید.

دانش آموزان باید در زمانی که به آن ها اعلام می شود وارد سامانه ثبت نام کتب درسی 1401-1402 شده و بر اساس پایگاه یا حوزه تحصیلی خود، فرآیند ثبت کتاب را انجام دهند. در صورتی که این کار را انجام ندهید دیگر امکان سفارش گذاری را ندارید و باید کتاب های خود را آزادانه تهیه کنید.

ثبت نام کتاب درسی ۱۴۰۱ ۱۴۰۲ برای تمامی پایه ها

نحوه ثبت سفارش اینترنتی کتاب درسی ۱۴۰۱ ۱۴۰۲

افرادی که می خواهند برای ثبت نام کتاب درسی امسال اقدام کنند، باید وارد سایت irtextbook.com شوند و اطلاعات خواسته شده را در این سامانه وارد کنند. لازم به ذکر است ثبت نام کتب درسی در کلیه مقاطع تحصیلی فقط در همین سامانه انجام می شود لذا دانش آموزان عزیز جهت جلوگیری از هرگونه سوء استفاده از مراجعه به سایت های دیگر خودداری نمایند.

قدم اول – وارد سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی به آدرس irtextbook.com شوید. سپس روی دکمه «ورود دانش آموزان» کلیک کنید.

روش ثبت نام کتاب درسی ۱۴۰۱
روش ثبت نام کتاب درسی ۱۴۰۱

قدم دوم – در صفحه جدید باز شده کد ملی (بدون خط تیره) و سریال شناسنامه (فقط ۶ رقم آخر) را وارد کنید.

نحوه ثبت نام در کتاب درسی امسال در سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی
نحوه ثبت نام در کتاب درسی امسال در سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی

قدم سوم – هم اکنون وارد صفحه پروفایل خود در سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی شده‌اید. برای خرید کتاب درسی روی گزینه «ثبت سفارش» کلیک کنید.

آموزش استفاده از سامانه ثبت کتاب درسی
آموزش استفاده از سامانه ثبت کتاب درسی

قدم چهارم – این قسمت را به خوبی مطالعه کنید و زمانی که مطمئن بودید همه اطلاعات نوشته شده مثل پایه تحصیلی، قیمت بسته آموزشی و… درست است یک درگاه بانکی را از انتهای صفحه انتخاب کنید و روی دکمه «ثبت سفارش و پرداخت» کلیک کنید.

چگونه کتاب درسی 1401 و 1402 را ثبت نام کنیم
چگونه کتاب درسی 1401 و 1402 را ثبت نام کنیم

قدم پنجم – کمی منتظر بمانید تا صفحه پرداخت وجه کتاب برای شما باز شود. سپس اطلاعات خواسته شده مثل شماره کارت بانکی، رمز دوم پویا، تاریخ انقضا و… را وارد کنید و روی دکمه «پرداخت» کلیک کنید.

طریقه ثبت نام کتاب درسی 1401 - 1402
طریقه ثبت نام کتاب درسی 1401 – 1402

قدم ششم – تمام! اگر اطلاعات کارت بانکی به درستی وارد کرده باشید رسید پرداختی زیر برای شما نمایش داده می شود. حتما از این صفحه یک اسکرین شات بگرید و یا اطلاعات آن را روی یک کاغذ بنویسید.

راهنمای ثبت و دریافت کتاب درسی تمامی پایه های تحصیلی
راهنمای ثبت و دریافت کتاب درسی تمامی پایه های تحصیلی

☑️ جهت مشاهده وضعیت سفارش و چاپ آن مجددا وارد صفحه اصلی شوید و روی گزینه «مشاهده سفارش» کلیک کنید. سپس در انتهای صفحه روی دکمه «چاپ سفارش» کلیک کنید.

روش خرید کتاب درسی تمامی پایه های تحصیلی
روش خرید کتاب درسی تمامی پایه های تحصیلی

کتب درسی دانش آموزان مقاطع ابتدایی، متوسطه، فنی و حرفه ای، کاردانش، معارف اسلامی و کتاب های درسی تکمیلی دوره اول متوسطه برای استعدادهای درخشان از محل تحصیل آنان که در دستور دانش آموزی قید شده است، از طریق مدرسه توزیع می شود.

در صورت نیاز از این صفحه یک پرینت بگیرید و هنگام تحویل کتاب آن را تحویل مدرسه بدهید. همچنین توجه داشته باشید که ثبت سفارش تنها در صورتی امکان پذیر است که ثبت نام شما توسط آموزشگاه در سامانه سیدا نهایی شود.

تقویم زمانی سفارش کتاب های درسی

لازم است مدارس از سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ با فرض پذیرش دانش آموزان در سال تحصیلی جاری نسبت به ثبت سفارش کتاب های درسی اقدام نمایند. در صورت عدم موفقیت دانش آموز در پایه فعلی در زمان اصلاح سفارش امکان تغییر پایه وجود خواهد داشت.

تقویم زمانی سفارش کتاب درسی تمامی پایه ها
تقویم زمانی سفارش کتاب درسی تمامی پایه ها

هزینه ثبت نام در کتاب درسی برای هر مقطع متفاوت است و این هزینه هنوز منتشر نشده است. اما در نظر داشته باشید که هزینه ثبت نام کتب درسی در سراسر کشور یکسان است و دانش آموزانی که قصد ثبت نام در کافی نت ها را دارند باید برای ثبت نام کتاب درسی فقط مبلغ پشت کتاب ها را پرداخت کنید.

سوالات متداول

با چه مرورگری وارد سایت شویم؟

از آخرین نسخه مرورگر Firefox یا Chrome استفاده شود.

برای ثبت سفارش چه مدارکی نیاز است؟

کد ملی و شماره سریال شناسنامه دانش آموز.

اطلاعات را صحیح وارد می کنم ولی وارد سیستم نمی شود؟

دانش آموز برای سال تحصیلی جاری در سامانه سیدا ثبت نام نداشته است. به مدیر مدرسه مراجعه کنید.

اتباع چگونه وارد شوند؟

به جای کد ملی، کد اتباع در سامانه سناد و به جای شماره سریال شناسنامه، 6 رقم یک (111111) وارد شود.

کاربر گرامی! در صورتی که پاسخ شما در سؤالات متداول وجود ندارد، در ساعات اداری با یکی از شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

021-88301487
021-88823140
021-88302026
021-88490220

گاهی اوقات ممکن است اطلاعات برخی دانش آموزان در سامانه سیدا به درستی ثبت نشده باشد، در اینگونه مواقع به هیچ وجه نمی توان از سامانه ثبت کتاب درسی استفاده کرد و دانش آموزان باید با اولیا خود نزد مدیر مدرسه برود و درخواست کند که اطلاعات آن در سامانه سیدا ثبت شود.

جمع بندی

☑️ با توجه به اینکه ثبت نام کتب درسی به صورت آنلاین می باشد در این مقاله سعی کردیم مراحل انجام این کار را برای دانش آموزان و اولیاء محترمه به صورت کامل آموزش دهیم حال اگر باز هم سوالی داشتید حتما آن را از بخش نظرات بپرسید تا کارشناسان ما پاسخگوی شما باشند.

مطلب پیشنهادی :‌ دانلود اپلیکیشن شبکه اجتماعی شاد آموزش و پرورش

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.