فناوری

سقف پارکینگ مدرن

اگر خانه شما حیاط‌دار است و پارکینگ­تان سقفی ندارد؛ باید بدانید که دیر یا زود، استهلاک سقف ماشین و بدنه آن، بالا می‌رود. در صورتی‌که لازم است تا طراحی یک محوطه بزرگ پارکینگ یک جای عمومی را طراحی کنید؛ بد نیست به فکر استفاده از سبک جدیدی مانند سقف پارکینگ مدرن پارچه‌ای باشید. این سازه‌ها را می‌توانید از بزرگ‌ترین شرکت واردکننده آن بگیرید تا سال‌ها نیز از دوام آن خیال‌تان آسوده باشد.

سقف پارکینگ مدرن

محافظت از خودرو در برابر عوامل جوی

معمولا کارمندان خودروی­شان را صبح زود، پارک می‌کنند و به کار خود مشغول می‌شوند. وجود این سایه‌بان‌های پارکینگ، در یک فضای اداری مانند دانشگاه، بیمارستان، کارخانه‌ها یا ادارات دولتی، لازم است. از طرفی شاید طراحی یک مجموعه فرهنگی باشید؛ به منظور ایجاد یک حس خوب خرید، میان مراجعان، بهتر است، عوامل آسایش آنان را فراهم کنید.

به این منظور می‌توانید به فکر احداث یک پارکینگ مدرن باشید؛ در ادامه با تمام کاربردهای این سبک سازه‌های جدید مانند سقف پارچه ای مدرن برای پارکینگ منازل مسکونی و مجتمع‌های بزرگ، آشنا می‌شویم.

محافظت از خودرو در برابر عوامل جوی

سقف پارکینگ مدرن چه شکلی است؟

هنگامی‌که بخواهید یک منزل یا محل کار مدرن داشته باشید؛ لازم است که بتوانید از جدیدترین انواع سازه مانند سقف پارکینگ مدرن بهره ببرید. درباره پارکینگ نیز، اگر فضای آن باز است؛ باید برایش سقفی در نظر بگیرید. با این‌حال استفاده از چه متریالی برای سقف مدرن پارکینگ مناسب‌تر است؟

باید ببینید کدام متریال دوام بهتری دارد. اما قیمت تمام‎شده آن، خیلی بالا نرود.  برای این منظور می‌توان از سازه‌های سفالی، بتنی، چوبی، ایرانیت و سازه‌های پارچه‌ای استفاده کنید. از میان تمام این متریال‌ها، باید دقت داشته باشید که اگر متریال قیمت مناسبی داشته و نمای زیبایی به پارکینگ می بخشد و برای انواع فصل‌ها مناسب است؛ سقف چادری مدرن را تهیه کنید تا استهلاک آن بالا نرود.

با این اوصاف بهترین سقف پارکینگ مدرن، انواع سازه‌های مدرن پارچه‌ای خواهد بود.

جنس پارچه سقف مدرن پارکینگ

برای این‌که بتوانید از این انواع سقف مدرن پارچه‌ای در پارکینگ خود نصب کنید؛ دقت داشته باشید که این سبک سازه‌ها از بهترین جنس پارچه، آماده می‌شوند. به عبارتی، این پارچه‌ها، خیلی مقاوم هست‌ند و با پارچه‌های معمولی خیلی فرق دارند.

خاطرتان باشد که اگر پارچه معمولی، چادر برزنتی یا ایرانیت، روی سقف پارکینگ بکشید؛ دیر یا زود به دلیل بارش‌های زیاد و تابش طولانی مدت نور خورشید در طول روز، ممکن است؛ تاروپود آن از بین برود. در این صورت حداقل باید سالی یک‌ بار پارچه سقف پارکینگ را نو کرده و در نتیجه هزینه زیادی برای نگهداری از بخش پارکینگ ساختمان پرداخت کنید.

 بنابراین سقف پارکینگ مدرن باید به طور دقیق اندازه‌گیری شود و با پارچه‌های مخصوص سازه‌های سقفی پارچه‌ای پوشانده شود؛ ویژگی این پارچه‌ها عبارتند از:

  • بدون نیاز به شستشو با مواد شوینده
  • مقاوم به تابش شدید نور خورشید
  • مقاومت تاروپود، نسبت به پوسیدگی
  • پتانسیل بالا در برابر شکل‌پذیری
  • کاهش خسارات هنگام آتش‌سوزی
  • مقاوم نسبت به پنجه پرندگان
  • امکان سفارش پارچه کاملا نسوز
اندازه سقف پارکینگ مدرن را بسته به شکل حیاط، تعیین کنید.

اندازه سقف مدرن پارکینگ چقدر باشد؟

بسته به این‌که حیاط شما یا پارکینگ چقدر از نظر سطحی، گسترش یافته باشد؛ لازم است که برای ایجاد یک سقف پارکینگ، اندازه‌گیری‌های لازم انجام شود؛ بسته به این‌که چند خودرو قرار باشد در محوطه پارک شود؛ طراحان شرکت ماهوت، سایز سقف پارچه‌ای پارکینگ را محاسبه می‌کنند.

از طرفی اگر بخواهید یک پارکینگ خیلی بزرگ را مانند پارکینگ هتل اسپیناس پالاس، بسازید؛ می‌توانید تعداد زیادی از واحدهای سقف پارکینگ مدرن را کنار هم قرار دهید.

انواع سقف مدرن پارکینگ

برای این‌که بتوانید زیباترین سقف مدرن پارکینگ را در محوطه منزل، محل کار یا ویلای خود داشته باشید؛ می‌توانید جدیدترین انواع سقف پارچه‌ای مدرن را در کاتالوگ بزرگ‌ترین تولیدکننده سازه‌های پارچه‌ای کشور، ببینید. همیشه طراحان این مرکز، بهترین ایده‌ها را برای فضای خاص شما می‌دهند. انواع این سقف‌های پارکینگ عبارتند از:

بهترین مدل سقف  مدرن پارچه ای کدام است؟

سقف پارچه ای مدرن

این نوع سقف‌ها با پایه‌ای محکم از آلیاژ فولاد، روی زمین ثابت می‌شوند. بسته به این‌که چند خودرو قرار باشد؛ در پارکینگ خانه یا اماکن عمومی پارک شود؛ آرایش این واحدهای سقف پارچه ای مدرن را تعیین می‌کنند. در نظر داشته باشید که هنگام سفارش سقف پارکینگ مدرن، دید بلند مدتی داشته باشید تا طراحی فضای باز منزل یا محل کار شما، خراب نشود.

پارچه‌هایی که روی این سازه‌ها نصب می‌شوند به صورت تکه‌های نواری بلند، از یک سوی طاقی پارکینگ به سوی دیگرمی‌روند؛ در کل نمای سقف پارکینگ محدب می‌شود؛ در نتیجه دوام فیزیکی آن در برابر نیروهای طبیعی افزایش می‎یابد.

سقف چادری مدرن در اماکن معروف

بسیاری از افراد  تصور می‌کنند که سفارش سقف چادری مدرن، هزینه اضافه‌ای است؛ اگر قرار بود رنگ خودرو در برابر تابش آفتاب و بارش‌های آسمانی، خراب شود؛ باید سالی یک‌بار ماشین را رنگ می‌زد. با این‌ حال تصور مذکور، اصلا درست نیست.

باید در نظر داشته باشید؛ اگر خودرو را در درازمدت روزی چندین ساعت زیر آفتاب بگذارید؛ به مرور نه تنها رنگ آن می‌پوسد؛ بلکه تمام سطوح و قطعات داخل اتاق هم آسیب می‌‌بینند که ضرورت استفاده از سقف پارکینگ مدرن را نشان می­دهد.

 اتفاقا خودروی یک فرد به طور معمول، ساعت‌های زیادی در روز، زیر یک سقف است و تنها روزی دو الی سه ساعت در خیابان تردد می‌کند. پس اگر به طور مداوم خودروی‌تان زیر نور خورشید است؛ باید حتما برای سقف پارچه ای مدرن برای بالای آن فکری کنید.

مثلا در محوطه هتل‌ها هم می‌توان، چنین کاری را کرد. ببینید در ادامه سقف مدرن پارکینگ هتل اسپیناس پالاس چقدر فضای این اقامتگاه لوکس را زیبا و خاص کرده است.

سقف متحرک مدرن پارکینگ هتل اسپیناس پالاس

جمع‌بندی

برای انجام انواع طراحی‌ها سقف پارکینگ مدرن، می‌توانید به بزرگ‌ترین تولیدکننده این سازه‌ها سفارش دهید؛ سازه های پارچه ای و چادری ماهوت ده‌ها سال است که بهترین کیفیت این سازه‌ها را ارائه می‌دهد. به خاطر داشته باشید که استحکام پایه‌ها و بازوها، همچنین جنس پارچه چادر پارکینگ، بسیار در کاربرد و دوام این سازه‌ها، اهمیت دارد.

ماهوت در این امر، بسیار عالی عمل کرده است؛ بنابراین بزرگ‌ترین مجموعه‌های مسکونی و تفریحی کشور، سفارش سازه‌های خود را به این مجموعه می‌دهند؛ از جمله هتل اسپیناس پالاس را می­توان به عنوان نمونه بیان نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =