زندگینامهفرهنگ و هنر

بیوگرافی جنیفر گروت ، مدل و خواننده‌ای که مسلمان شد و قرآن خواند

با جنیفر گروت، خواننده و مدل آمریکایی که به اسلام روی آورد و به قرائت قرآن کریم پرداخت، آشنا شوید

بیوگرافی جنیفر گروت ؛ جنیفر گروت (Jennifer Grout) مدل و خواننده مشهور آمریکایی می باشد که در چند سال گذشته به اسلام روی آورد و مسلمان شد. این خواننده که به زبان عربی علاقه زیادی پیدا کرده، به تازگی با خواندن و قرائت جزیی از قرآن کریم مورد توجه عموم قرار گرفته است. حال در این مقاله از بخش زندگی نامه ماگرتا قصد داریم تا به بیوگرافی و ماجرای قرآن خواندن جنیفر گروت بپردازیم. در ادامه با ماگرتا همراه باشید.


بیوگرافی و ماجرای مسلمان شدن جنیفر گروت ، Jennifer Grout

بیوگرافی جنیفر گروت
بیوگرافی جنیفر گروت

جنیفر گراوت ، Jennifer Grout خواننده مشهور آمریکایی در تاریخ 21 می 1990 (۳۱ اردیبهشت ۱۳۶۹) در کشور آمریکا چشم به جهان گشوده است. جنیفر گروت علاوه بر خوانندگی و فعالیت موسیقیایی در عرصه مدلینگ نیز فعالیت دارد
و بیشتر به دلیل اجرای زیبای اشعار کلاسیک عربی مشهور شده است.

این خواننده 30 ساله در سن 23 سالگی بعد از تحقیقات خود به دین اسلام علاقه مند و مسلمان شد و شهادتین را ادا کرد و پس از آن نیز برای ادامه تحصیل در رشته زبان عربی عازم کشور مراکش شد. بر اساس بررسی‌ها علاقه جنیفر به زبان عربی و خواندن متن‌های عربی او را به کتاب آسمانی قرآن که به این زبان نازل شده علاقه‌مند کرده بود.

بیوگرافی جنیفر گروت
زندگینامه جنیفر گروت

جنیفر گروت پس از مسلمان شدنش روزه می گیرد و نماز می خواند. او می گوید که سعی دارم سخاوتمندانه تر باشم و مسلمان واقعی بودن را تمرین کنم.

همچنین وی در ادامه گفت: اصول اسلامی مهمترین چیزهایی هستند که من را به کمال می رسانند و مطمئناً من سعی می کنم خودم را در این باره آموزش دهم، تا درباره معنای قرآن تاریخ اسلام بیشتر بدانم، در جایی خوانده ام که اسلام حالت هستی نیست، بلکه یک روند تبدیل شدن است، و این واقعاً برای من صادق است. ”

بیوگرافی جنیفر گراوت
بیوگرافی جنیفر گراوت

یکی علل علاقه بالای جنیفر گروت به اسلام همسر مراکشی وی می باشد. او می گوید، همسر مسلمانم شجاع‌ترین ، پایدارترین و دوست داشتنی‌ترین شخصی است که من می شناسم … او را تحسین کردم، بنابراین من می خواستم روابط را عملی کنم و مسلمان شدم و دیدم که اسلام چقدر انسان را تربیت می کند.

امروز جنیفر گروت با همسر مراکشی خود، نوازنده بربر، که با او نیز اجرا می کند، در مراکش زندگی و فعالیت می کند.


ماجرای تلاوت و خواندن قرآن جنیفر گروت


در روز‌های گذشته ویدئویی (که در بالا می توانید تماشا کنید) از او در فضای مجازی منتشر شد که در حال قرائت آیات 285 و 286 سوره بقره است. این قرائت زیبا با استقبال گسترده مسلمانان کشورهای جهان مواجه شد و به شکل گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی بازنشر شد و از آن به عنوان اولین شگفتی 2020 یاد می‌شود.

وی پیش از این به عنوان مدل و خواننده مشهور آمریکایی فعالبت داشته است اما سذانجام در سال 1392 به خاطر علاقه به ریان عربی و تسلط کافی که در خواندن اشعار عربی ذاشته است با کتاب مقدس قرآن کریم رو به رو میشود و از آنجا  تصمیم خوذ را میگرد که مسلمان شود و به دین اسلام روی آورد و با خواندن سوره و آیات بفره با صدای دلنشین خود توانست نظر عموم مسلمانان را به خود مجذوب کند .

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *