زندگینامهفرهنگ و هنر

تحقیق درباره ابوعلی سینا ⭕️ خلاصه و کوتاه مناسب تمامی پایه ها

تحقیق درباره ابوعلی سینا فیلسوف و پزشک بزرگ مشرق زمین برای کلاس دوم تا هشتم

تحقیق درباره ابوعلی سینا به زبان ساده : ابوعلی سینا یکی از دانشمندان قدیمی و مشهور ایرانی است که نام و آوازه او در سراسر جهان پیچیده است، ابن سینا در طول دوران حیات خویش، آثار علمی متعدد ارزشمندی را پدیدی آورد و به همین دلیل امروزه جزو تاثیرگذارترین دانشمندان دنیا در جهان علم و گسترش دانش به شمار آورده می شود.

ما به عنوان یکی ایرانی باید اطلاعات جامع و دقیقی از زندگینامه و دستاوردهای ابوعلی سینا دانشمند محترم و بزرگ کشورمان داشته باشیم در این تحقیق قصد داریم نگاهی جامع و کلی به زندگینامه و دستاوردهای بوعلی سینا بیندازیم و شناخت عمیق ­تری نسبت به او به دست آوریم. در ادامه با بخش تحقیق ماگرتا همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: تحقیق درباره دکتر محمود حسابی

تحقیق درباره ابوعلی سینا

تحقیق درباره زندگینامه ابن سینا دانشمند بزرگ ایرانی

ابوعلی سینا در تاریخ ۱ شهریور ۳۵۹ در خانواده‌ای مذهبی چشم به جهان گشود محل تولد او روستایی به نام خرمیثن در قلب بخارا که در آن زمان پایتخت ساسانیان به شمار می آمد بود. پدر او اصالتا برای بلخ بود اما مادر او اهل روستایی به نام افشنه بود.

ابوعلی سینا از همان دوران کودکی نسبت به هم سن و سالانش تفاوت‌های بسیار زیادی داشت و هوش بالای او مورد توجه مادر و پدر بود، ابن سینا زودتر از باقی هم سن و سالانش شروع به حرف زدن کرد و اولین قدم های زندگی‌­اش را برداشت.

ابن سینا از همان کودکی به تمامی موضوعات و تصاویر از زاویه‌ای تازه نگاه می کرد و همین موضوع پدر او را به این فکر واداشت که برای پرورش این هوش و استعداد در ذهن فرزندش باید به فکر اعمال آموزش های حرفه‌ای برای او باشد.

فعالیت علمی ابوعلی سینا چگونه آغاز شد؟

ابوعلی سینا در روزهای آغازین ورودش به جهان علم و دانش سعی کرد در علوم ریاضیات و پزشکی دارای تبحر و دانش بالا شود اما طولی نکشید که این دانشمند سرشار از دانایی در سایر علوم از جمله ریاضی، فیزیک، شیمی، ادبیات، موسیقی، منطق، نجوم و … دارای علم و دانش بالا شد تا حدی که پس از مدتی بو علی سینا را دانشمندی همه چیز دان خطاب می کردند.

ابن سینا چه سفرهایی رفت؟

ابن سینا دانشمندی کنجکاو و دانا بود و برای افزایش آگاهی خود در طول دوران حیاتش سفر های زیادی را رفت، گرگان، جرجان، خراسان، قزوین و همدان جزو مهم ترین سفر های ابن سینا هستند که در طول دوران حیات خود به آن ها سفر نموده است.

علت مرگ ابن سینا چه بود؟

یکی از سوالات مهمی که ممکن است برای شما ایجاد شود آن است که علت فوت ابو علی سینا چه بود؟ آیا او به قتل رسیده است یا اینکه مرگ او یک مرگ طبیعی بوده است!؟ ابو علی سینا به سختی درگیر بیماری قولنج بود و و در روزهای پایانی عمرش این موضوع به شدت او را آزار می داد تا اینکه بالاخره بیماری قولنج او را از پای درآورد و دار فانی را وداع گفت.

مقالات پیشنهادی:
تحقیق درباره دکتر محمد مصدق
تحقیق درباره سعدی شیرازی
تحقیق درباره فرد موفق ایرانی

☑️ به پایان تحقیق درباره ابوعلی سینا رسیدیم، به نظر شما چه نکته‌ای پیرامون زندگی این دانشمند بزرگ حائز اهمیت است که ما آن را در این مطلب ذکر نکردیم، خوشحال می ­شویم نظرات ارزشمندتان را با ما و دیگر خوانندگان این مقاله به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.