سینما ، تئاتر ، تلویزیونفرهنگ و هنر

گزارش فروش سینمای ایران؛ در هفته کم فروش و تعطیلی سینماها

گزارش فروش هفته سوم شهریور ماه سینما ی ایران در هفته تعطیل

گیشه سینمای ایران در این هفته با حضور فیلم هایی مانند ایده اصلی و قسم در صدر جدول ، چندان پرفروغ نبود. با باکس آفیس ماگرتا Magerta همراه باشید.

سینمای ایران در این هفته برای تعطیلی به مناسبت تاسوعا و عاشورای حسینی، فروش چندان بالایی نداشت. تقریبا تمام فیلم‌های گیشه فروشی کم را تجربه کردند. اکران فیلم‌های کمدی نیز به همین دلیل متوقف شده است.

پرفروش ترین فیلم هفته سوم شهریور ماه ۹۸

فیلم “ایده اصلی”، به کارگردانی “آزیتا موگویی”، با ۲۶۳ میلیون تومان فروش همچنان در جایگاه اول قرار دارد. فروش کل این فیلم در هفته ی پنجم اکرانش به ۲ میلیارد و ۶۶۳ میلیون تومان رسیده است.

این فیلم که با ژانر اجتماعی ساخته شده، داستان رقابت شرکت های مختلف تجاری برای برنده شدن در مناقصه ای است که بین ایران و اسپانیا و در جزیره ی هندورابی در حال برگزاری است. “بهرام رادان”، “مریلا زارعی”، “پژمان جمشیدی” و “هانیه توسلی” از جمله ستارگان این فیلم هستند.

فیلم ایده اصلی
گزارش فروش سینمای ایران : فیلم ایده اصلی

فیلم های پرفروش دوم تا پنجم سینما

تبه دوم این هفته به فیلم سینمایی «قسم»، ساخته محسن تنابنده تعلق دارد. این فیلم برای ششمین هفته در ۱۰۰ سینما به نمایش درآمد. فیلم سینمایی «قسم» در این هفته به فروشی معادل ۲۰۰ میلیون تومان رسید. «قسم» که چهره‌هایی مانند مهناز افشار را در تیم بازیگری دارد، حالا به مجموع فروش ۲ میلیارد و ۱۷۶ میلیون تومان رسیده است.

در ادامه ی جدول، فیلم “سرخپوست”، به کارگردانی “نیما جاویدی”، با ۱۴۱ میلیون تومان فروش در هفته ی چهاردهم اکرانش، در جایگاه سوم قرار گرفت. فروش کل این فیلم تا کنون به مبلغ ۱۴ میلیارد و ۹۴ میلیون تومان رسیده است.

فیلم های “شبی که ماه کامل شد”، به کارگردانی “نرگس آبیار” و “قصر شیرین”، به کارگردانی “سیدرضا میرکریمی”، به ترتیب با ۱۲۵ و ۱۱۴ میلیون تومان فروش، در جایگاه های چهار و پنجم جدول فروش هفتگی قرار گرفته اند.

فیلم قسم
گزارش فروش سینمای ایران : فیلم قسم

آیا احتمال شکستن رکورد فروش سینمای ایران است ؟

در شش ماه باقیمانده‌ی سال بعید به نظر می‌رسد فیلم‌های پرفروشی به گیشه راه پیدا کنند. شاید تنها فیلم‌هایی که ممکن است گیشه را تکان بدهند، «ماجرای نیمروز ۲: رد خون» ساخته محمدحسین مهدویان و «زیرنظر» ساخته مجید صالحی باشند.

البته، فیلم «ناگهان درخت» با بازی پیمان معادی و مهناز افشار نیز می‌‌تواند یکی از گزینه‌های فروش بالا باشد اما امکان چنین اتفاقی تنها یک «احتمال» است. واضح است که تا زمان اکران فیلم‌های جدید، چنین گزاره‌هایی تنها پیش‌بینی محسوب می‌شوند. در ادامه مطلب به مرور ده فیلم پرفروش هفته گذشته پرداخته‌ایم.

جدول ده فیلم پرفروش هفته گذشته سوم شهریور ماه

ردیفنام فیلمهفتهتعداد سینمافروش هفتگیفروش کل
۱ایده اصلی۵۱۲۲۲۶۳,۰۷۰,۰۰۰۲,۶۶۳,۸۶۲,۰۰۰
۲قسم۶۱۰۰۲۰۰,۱۶۴,۰۰۰۲,۱۷۶,۱۳۲,۰۰۰
۳سرخپوست۱۴۴۲۱۶۱,۴۴۲,۰۰۰۱۴,۰۹۴,۷۱۰,۰۰۰
۴شبی که ماه کامل شد۱۴۷۴۱۲۵,۹۳۱,۰۰۰۱۸,۳۳۷,۸۰۹,۰۰۰
۵قصر شیرین۷۹۰۱۱۴,۱۴۹,۰۰۰۳,۰۵۳,۶۶۰,۰۰۰
۶روسی۳۷۸۸۷,۷۳۳,۰۰۰۵۵۵,۳۹۱,۰۰۰
۷چاقی۲۶۶۶۳,۱۸۲,۰۰۰۱۶۰,۳۲۸,۰۰۰
۸نیوکاسل۸۳۷۴۶,۲۷۵,۰۰۰۱,۹۲۲,۴۷۶,۰۰۰
۹تپلی و من۷۷۲۳۱,۵۴۸,۰۰۰۱,۴۰۶,۷۲۶,۰۰۰
۱۰سرکوب۷۴۹۳۰,۶۳۵,۰۰۰۹۰۱,۳۷۲,۰۰۰

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − دو =