ادبیاتفرهنگ و هنر

معنی ضرب المثل تنبل نرو به سایه سایه خودش می آید

مفهوم حکایت قدیمی و پرکاربرد تنبل نرو به سایه سایه خودش می آید با تفسیر کامل

معنی ضرب المثل تنبل نرو به سایه سایه خودش می آید؛ این حکایت برای انسان های تنبل و راحت طلبی است که منتظرند همه چیز برایشان بدون هیچ دردسری آماده شود. در ادامه در بخش ضرب المثل ماگرتا سایر مفهوم ها را بررسی می کنیم.

مطلب پیشنهادی: معنی ضرب المثل سنگ مفت گنجشک مفت

معنی ضرب المثل تنبل نرو به سایه سایه خودش می آید

مفهوم حکایت تنبل نرو به سایه سایه خودش می آید

کاربرد این ضرب المثل برای مسخره کردن انسان هایی استفاده می شود که هیچ کاری انجام نمی دهند و منتظر نتایج درخشان هستند، آن ها انتظار دارند با تنبلی و بیحالی دنیا همه چیز را به آن ها به صورت مجانی هدیه بدهد. به صورت کلی این جمله کنایه از انسان های راحت طلب دارد.

داستان ضرب المثل تنبل نرو به سایه سایه خودش میایه

می گویند روزی تنبلی زیر آفتاب خوابیده بود، شخصی از کنارش گذشت و با دیدنش تعجب کرد و گفت: چرا زیر آفتاب داغ می خوابی و خودت را اذیت می کنی؟ پاشو برو در سایه بخواب. مرد تنبل در حالی که حرکت می کرد گفت: نباید زحمت بکشم، یک ساعت دیگر، سایه خودش می آید. «منبع داستان هایی از ضرب المثل ها نوشته رحیمه قلیزاده»

همچنین بخوانید
معنی ضرب المثل تا تنور گرم است نان را بچسبان
و
معنی ضرب المثل سواره خبر از حال پیاده ندارد

⭐️ در این وبسایت مجموع کاملی از ضرب المثل ها و حکایت ها قرار داده شده است، اگر نیاز به معنی حکایت دیگری داشتید حتما موقع سرچ در گوگل عبارت «ماگرتا» را در انتهای آن اضافه کنید.

☑️ شما چه دیدگاهی در مورد معنی ضرب المثل تنبل نرو به سایه سایه خودش می آید دارید؟ آیا تا حالا از این کنایه استفاده کرده اید؟ حتما آن را از بخش نظرات با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید. همچنین اگر سوالی داشتید حتما آن را بپرسید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *