ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا در مورد هوای بارانی ⚡️ + به زبان انگلیسی

متن های انشا زیبا در مورد حال و هوای بارانی به همراه ترجمه انگلیسی

انشا در مورد هوای بارانی: کم کم رنگ آسمان تیره می شود و هوای قدم زدن به سرم می زند، بر می خیزم و حرکت می کنم. برای دریافت اطلاعات بیشتر در بخش انشای ماگرتا با ما همراه شوید.

مطلب پیشنهادی: انشا در مورد خاطره یک روز بارانی

انشا در مورد هوای بارانی

انشا در مورد هوای بارانی با مقدمه و نتیجه گیری

مقدمه: باران تنها نعمتی است که همه از آن فرار می کنند. دلم بی تاب است و روی طاقچه‌اش خاک گرفته و منتظر نمی و قطره ای تا به خودش بیاید. آسمان هم ابری است و من هم بی تابم، چشمانم به پنجره دوخته شده است و منتظرم تا باران مرا به حال خوش مهمان کند.

بدنه: هیچ کس حالش خوب نیست و شاید بارانی و نمی و عطری دل همه را شاد کند. هرکس را که می بینم غمگین و سر در گم و پر از اضطراب است و هوای گریه و باران دارد، شاید این بار باران معجزه کند و بیاید و مرهمی و مرحمی شود، شاید قلبها با یک بارش آسمانی و دیدن هوای بارانی عالی و رو به راه شوند. چه قدر این حس آسمانی و ناز باران را عاشقانه دوست دارم، کم کم ابر تکانی به خود می دهد و با عشوه تمام شروع به بارش می کند.

گل در باغی نگاهی به بالا می کند و فرصت زندگی می یابد. هوای بارانی معجزه می کندو خود تکیه گاه همه مردم می گردد تا در گوشه ای دور های های گریه کنند. باران ببار و رحمی به دل ها کن. باران جان تو از تبار کدام مهری که چنین بی هوا درد زدایی می کنی، باران را چون تن محبوب و چون بوی خوش یار دوست می دارم. ای کاش می توانستم به آسمان بروم و ببینم باران از کجا سرچشمه می گیرد که چنین پاک و دوست داشتنی است.

نم نم می آید و غبار گل و گلدان و خاک مرده جهان را می شوید و زخم های بی درمان را درمان می کند. ابرها هم که گریه شان تمام می شود، سبک می شوند و از جلوی چشم دور می شوند. آسمان هم به پاس ایستادگی در هوای بارانی رنگین کمان را هدیه می گیرد و ماندگارترین لحظاتش ثبت می شود.

نتیجه گیری: هوای بارانی یک پدیده کاملا طبیعی است که در فصل های سرد سال و بهار رخ می دهد، ولی باران به جهت شست و شوی هوا و پاک کردن طبیعت همواره مورد عشق و علاقه مردم است. پس خوشا روزی و ساعتی که باران ببارد و دل انسانها و طبیعت شاد شود. خالق باران را شکر فراوان.

انشاء درباره حال و هوای یک روز بارانی

مقدمه: باران را دوست می دارم و در کنارش حالم خوب و روبه راه است. ای همه پاکی و مهر و عطوفت و لطافت و مهر،تو را که می بینم دلم جوان می شود و دوباره جوانه می زنم و زنده می شوم. من به نم تو و عشق تو مست عطر گل ها می شوم. تو ای وارث هرچه خوبی و پاکی تو را می ستایم.

بدنه: باران را که می بینم، شاعر می شوم و دلم هوای سرودن می کند. دفتری در دلم می گشایم و می نویسم، باران؟ تو هم عاشقی و سر به دار، تو هم بی تابی و در به در، تو هم رسوایی و شیدا، تو چرا بی قراری، تو چرا نم نم می باری و حرف داری برای گفتن، می دانم تو از راه دور می آیی، خوش می آیی و دلم را شاد می کنی، من تا تو را دارم جایی برای حرف زدن دارم و حالم خوب است.

آسمان روبه راه می شود و تو هم مهمان زمین می شوی و بزم دل زمینیان سبز و شاد و خرم. این همه که تو شادی و خوش ، مرا تا اوج می بری و مرهم دلم می شوی، تو عشق همه زمین و دلبر همه عاشقانی، پاییز که از راه می رسی، همدم باغ می شوی و همراه درخت. تو بهترین و زیباترین نعمتی هستی که دیده‌ام.

اما گاهی طغیان می کنی و خراب، دل خاک به آتش می کشی و ویران می کنی، از چه گاهی بی رحم می شوی و از چه گاهی درد می افزایی، تو که با خدایی، تو که از جنش نوایی، تو که دل را سپر بلایی، از چه گاهی موجب درد و زیانی، آرام باش و مثل همیشه دلبری کن. ای همه خوبی و عشق و صفا. هوای تو را دارم و دلم در آغوش تو بارانی می شود. بگذار کم کم خیس شوم و غبار گناه از تن و روحم برود.

نتیجه گیری: باران و هوای بارانی را برای عبادت و نزدیک شدن به خدا انتخاب کنیم و به شکرگزاری در مقابل خداوند بپردازیم. باران نعمت بی پایان خداست، کاش قدرش را بدانیم و بدانیم که اگر خداوند نخواهد قطره ای به زمین فرود نخواهد افتاد.

انشا در مورد هوای بارانی به زبان انگلیسی

Rainy days are different from any other day. They hold great importance for everyone differently. People have different reasons to wait for the Rainy Season eagerly. After all, it brings a sigh relief for everyone. No matter what the weather may be, a rainy day relaxes and soothes our soul. There is no age limit to enjoy rainy days people of almost every age enjoy it equally. Thus, rainy days are very important for a number of reasons.

As stated earlier, rainy days are enjoyed by people of all ages. The kids are probably the most excited lot of all. Rainy days bring pleasant weather and uplift the moods of kids. Moreover, it gives them a chance to step out and play in the rain, jump in the puddles and make paper boats.

Similarly, for students, a rainy day means a break from school. It gives them a break from their monotonous routine as the school declares a holiday. The joy of going to school on a rainy day enjoying the weather and then realizing the school is closed is one of a kind experience. The students become relaxed and spend their day doing other activities like going out with friends and more.

If we look at rainy days from the perspective of a common man, we see how it brings them relief from the heat. It changes their mood and also their dull routine. In other words, rainy days give them a chance for rejuvenation amidst the stress.

Most importantly, we see rainy days are of utmost importance for farmers. It is quite essential for the production of crops. It provides them with adequate water to make their crops flourish which will eventually benefit them.

همچنین بخوانید:
انشا در مورد باران با مقدمه بدنه و نتیجه گیری
و
انشا درباره قطره بارانی هستید که از ابری چکیده اید

به پایان متن های انشا در مورد هوای بارانی رسیدیم، اگر شما نیز دیدگاهی در این رابطه دارید حتما آن را از بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *