ادبیاتفرهنگ و هنر

معنی ضرب المثل در جنگ نان و حلوا تقسیم نمی کنند + مفهوم و گسترش

معنی و مفهوم ضرب المثل در جنگ نان و حلوا تقسیم نمی کنند به همراه ریشه و داستان حکایت و اصطلاح انگلیسی

معنی ضرب المثل در جنگ نان و حلوا تقسیم نمی کنند: در جنگ و نبرد باید مبارزه کرده و بتوانید از حق و حقوق خود دفاع کنید، نه اینکه به دنبال خوشگذرانی باشید. باید بدانید درصورتی که جنگ و نبردی داشته باشید باید بتوانید از تمامی نیروی خود استفاده کرده و خوشگذرانی نکنید.

از این طریق خواهید توانست پیروز میدان شده و دشمنان خود را شکست دهید. برای آشنایی با مطالب کامل‌تری درمورد ضرب‌المثل، در ادامه با بخش ضرب المثل ماگرتا همراه باشید.

مَثَل پیشنهادی : معنی ضرب المثل از ترس عقرب جراره به مار غاشیه پناه می برد

معنی ضرب المثل در جنگ نان و حلوا تقسیم نمی کنند

مفهوم ضرب المثل در جنگ نان و حلوا تقسیم نمی کنند

آرامش و آسایش به راحتی به دست نخواهد آمد و باید برای دستیابی به آن‌ها جنگ کرده و سختی‌های بسیاری را تحمل کنید. به این صورت می‌توانید دشمنان را شکست داده و آرامش را نصیب خود کنید. البته نکته مهم این است که جنگ جای خوشگذرانی نبوده و بلکه باید بتوانید از تمامی نیروی خود برای موفقیت استفاده کنید.

داستان یا تاریخچه ضرب المثل در جنگ نان و حلوا تقسیم نمی کنند

در روزی از روزها در روستایی دور افتاده دو نفر که از قبل با یکدیگر درگیری داشتند، تصمیم گرفتند دعوای الکی راه انداخته و با یکدیگر جنگ کنند. این دو نفر آگاه بوند که کل مردم روستا به دعوا علاقه داشته و به محض شنیدن خبر جنگ در محل حاضر خواهند شد.

این دو تصمیم گرفتند تا به منظور آگاه کردن مردم از اشتباهشان روزی را انتخاب کرده و این زمان را به گوش مردم برسانند. مردم روستا به محض آگاه شدن از این خبر سریعا خود را به محل دعوای آن دو رساندند و دیدند که وضع خراب بوده و این دو نفر به شدت در حال زخمی کردن یکدیگر هستند.

البته آن‌ها از قبل قرار گذاشته بودند که هم به دشمنی خود پایان دهند و هم مردم را از اشتباهاتشان آگاه کنند. مردم جمع شده و دور آن‌ها حلقه زده بودند و جنگ را تماشا می‌کردند. پس از گذشت مدتی نفرات دعوا تصمیم گرفتند که به دعوای خود اتمام داده و با مردم صحبت کنند.

مردم با تمام شدن دعوای آن دو حیرت زده شده بودند که در همین حین یکی از آن دو نفر گفت: ای مردم آیا در جنگ و دعوا به شما نان و حلوایی تعلق گرفت که با سرعت بالا خود را به اینجا رساندید؟ جنگ و دعوا جای تماشا کردن و آرامش داشتن نیست، بلکه باید از تمامی جان و جسم خود مایع بگذارید که بتوانید پیروز میدان شوید.

گسترش و بازآفرینی ضرب المثل تو دعوا نان و حلوا خیرات نمی کنند

گاهی اوقات جنگ و دعواهایی بین افراد پیش می‌آید که افراد باخبر سریعا خود را به محیط دعوا می‌رسانند. باید بدانید که در آنجا هیچ اتفاق خاصی نخواهد افتاد که شما برای دیدن دعوای مردم عجله کنید.

در این مواقع هیچ گونه نذری پخش نمی‌کنند که شما با بیشترین سرعت به محل دعوا رسیده و نذری را از دست ندهید. باید بدانید که هیچ اتفاقی نخواهد افتاد و بهتر است به جای حضور در محیط دعوا به امور خود رسیدگی کنید.

اصطلاح انگلیسی ضرب المثل در جنگ نان و حلوا تقسیم نمی کنند

One can’t make war with rose water.
با گلاب نمی توان جنگ کرد.

مَثَل های پیشنهادی :
معنی ضرب المثل خواهر زن نون زیر کبابه
و
معنی ضرب المثل در مثل جای مناقشه نیست

به پایان معنی ضرب المثل در جنگ نان و حلوا تقسیم نمی کنند رسیدیم، اگر دیدگاهی درباره این ضرب المثل قدیمی داشتید حتما آن را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.