ادبیاتفرهنگ و هنر

معنی ضرب المثل از ترس عقرب جراره به مار غاشیه پناه می برد

معنی و مفهوم ضرب المثل از ترس عقرب جراره به مار غاشیه پناه می برد به همراه ریشه و داستان حکایت و اصطلاح انگلیسی

معنی ضرب المثل از ترس عقرب جراره به مار غاشیه پناه می برد : این ضرب المثل به افرادی اشاره دارد که با استفاده از زرنگی خود قصد دارند تا از زیر مشکل و دردسرهایی در رفته و در واقع خلاص شوند. ولی باید بدانید در این صورت به جای خلاص شدن دچار مشکلات سخت و دشوارتری می‌شوید و آرامش خود را از دست خواهید داد. برای آشنایی با مطالب کامل‌تری درمورد ضرب‌المثل، در ادامه با بخش ضرب المثل ماگرتا همراه باشید.

مَثَل پیشنهادی : معنی ضرب المثل در مثل جای مناقشه نیست

معنی ضرب المثل از ترس عقرب جراره به مار غاشیه پناه می برد

مفهوم ضرب المثل از ترس عقرب جراره به مار غاشیه پناه می برد

منظور از عقرب جراره، عقرب زرد رنگی است که نیش سمی و خطرناکی داشته و می‌تواند زمان حرکت دم خود را روی زمین بکشد. منظور از مار غاشیه نیز مار جهنمی بوده که به دلیل نافرمانی و اطاعت نکردن مردم از خداوند و همچنین شرک ورزیدن، گریبان‌گیر افراد می‌شود. ولی باید بدانید در این ضرب المثل هردو این عبارات به معنای عذاب‌های جهنمی هستند که درصورت برخورداری از میزان گناهان سختی گریبان‌گیر افراد خواهند شد.

داستان یا تاریخچه ضرب المثل از ترس عقرب جراره به مار غاشیه پناه می برد

در روزی از روزها مردی با اخلاقیات و خصوصیات بدی وجود داشت. این مرد دارای زنی بود که تا به حال با اخلاقیات مرد کنار آمده و مشکلات و سختی‌های بسیاری را تحمل کرده است. زندگی آن‌ها دارای سختی و دشواری‌های زیادی بود و هر دو آن‌ها نیز کلافه شده بودند.

مرد که از زندگی با همسر خود کلافه شده بود با خود گفت: بهتر است او را ول کرده و همسر جدیدی بگیرم. پس مرد تصمیم خود را قطعی کرد و به خواستگاری دختری رفت که پس از گذشت مدت زمانی تصمیم به ازدواج گرفتند.

مرد با خود فکر می‌کرد درصورتی که از دست همسر قبلی خود رها شود، مشکلات زندگی از بین خواهند رفت. ولی او نمی‌دانست که مشکلات زندگی همیشه هستند و خواهند بود. آن‌ها با یکدیگر عروسی کردند و روز به روز مشکلات زندگی و همچنین توقع همسر جدید بالاتر می‌رفت.

مرد که همچین فکری نمی‌کرد روزی با خود گفت: من فکر می‌کردم که همسر قبلیم سبب ایجاد مشکلات و خرج‌های زندگی می‌شود، ولی نمی‌دانستم درصورتی که همسر جدید و جوانی بگیرم مشکلاتم دوچندان خواهد شد.

در همین حین پیرمردی نزد او آمد و از مرد پرسید: پسرم چیشده که این همه ناراحت و از زمانه دلسرد شده‌ای؟ مرد با ناراحتی شروع به تعریف کرد. پیرمرد پس از شنیدن داستان زندگی او از ضرب المثل از ترس عقرب جراره به مار غاشیه پناه می برد استفاده کرد و گفت: همیشه به خاطر داشته باش درصورتی که بخواهی از مشکلات کوچک راحت شوی، همیشه دچار مشکلات و سختی‌های بزرگتری خواهی شد. پس بهتر است به مشکلات و سختی‌های کوچک زندگی خود قانع بوده و به هیچ وجه از آن‌ها گلایه نکنید.

گسترش و بازآفرینی ضرب المثل از ترس عقرب جراره به مار غاشیه پناه می برد

بسیاری از افراد به دلیل انجام امور زشت و گناهانی دچار عذاب شده و آسایش خود را از دست می‌دهند. در واقع بهتر است در برابر هرگونه مشکل و عذابی صبوری کرده و بتوانید آن‌ را حل کنید. به همین منظور باید قبل از انجام هر کاری فکر کرده و موقعیت را مورد سنجش قرار دهید.

اصطلاح انگلیسی ضرب المثل از ترس عقرب جراره به مار غاشیه پناه می برد

Scared of the scorpion, Jarareh takes refuge in the Ghashieh snake

مَثَل های پیشنهادی :
معنی ضرب المثل پنبه از گوش درآوردن
و
معنی ضرب المثل روغن ریخته نذر امامزاده شده

به پایان معنی ضرب المثل از ترس عقرب جراره به مار غاشیه پناه می برد رسیدیم، اگر دیدگاهی درباره این ضرب المثل قدیمی داشتید حتما آن را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

طهرانی

بنیانگذار مجله اینترنتی ماگرتا و متخصص سئو ، کارشناس تولید محتوا ، هم‌چنین ۱۰ سال تجربه سئو ، تحلیل و آنالیز سایت ها را دارم و رشته من فناوری اطلاعات (IT) است . حدود ۵ سال است که بازاریابی دیجیتال را شروع کردم. هدف من بالا بردن سرانه مطالعه کشور است و اون هدف الان ماگرتا ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *