ادبیاتفرهنگ و هنر

گسترش ضرب المثل از تو حرکت از خدا برکت

بازآفرینی حکایت از تو حرکت از خدا برکت نگارش فارسی پایه دهم

گسترش ضرب المثل از تو حرکت از خدا برکت از مثل نویسی صفحه ۳۹ نگارش دهم را می توانید در ادامه در بخش ضرب المثل ماگرتا مطالعه فرمایید.

مطلب پیشنهادی: جواب تمرینات درس دوم نگارش دهم

گسترش ضرب المثل از تو حرکت از خدا برکت

گسترش ضرب المثل از تو حرکت از خدا برکت نگارش دهم

مقدمه : از زمان های قدیم گفته می شود که خداوند روزی رسان است و این عبارت زیبا مانند قوت قلب برای انسان عمل می کند اما برخی انسان ها از این جمله برداشت اشتباهی می کنند و فکر می کنند فقط با امید و توکل به خداوند می شود به همه اهداف رسید و دیگر هیچ تلاشی نمی کنند.

بدنه : خداوند از همان لحظه ای که ما را آفرید، نعمت های زیادی به ما عطا کرده است و مهم ترین آن توانایی تلاش کردن است. هر کدام از ما استعدادی داریم که می توانیم آن را تقویت کنیم تا موفق شویم، پس باید از امکاناتی که در زندگی داریم استفاده کنیم و با سعی و تلاش و توکل به خدای یکتا به خواسته‌هایمان برسیم.

قرآن کریم بارها به رزاق بودن خداوند اشاره کرده است، اما در کنار گفته شده است که هرکس به اندازه تلاش و کوشش خود روزی می یابد. در این باب سعدی نیز می فرماید:

هر که رنجی برد، گنجش شد پدید
هر که جدی کرد، بر جودی رسید

نتیجه گیری : همه ما وظیفه داریم که خودمان مسیر موفقیت را پیدا کنیم و در آن رو به جلو حرکت کنیم، همچنین در کنار سعی و تلاشمان به خداوند نیز توکل کنیم و از او بخواهیم که ما را در این مسیر تنها نگذارد و کمک کننده ما باشد. با انجام این کار ما نه تنها برای خودمان بلکه برای جامعه و زندگی نیز مفید واقع شده‌ایم.

همچنین بخوانید:
معنی ضرب المثل از تو حرکت از خدا برکت
و
گسترش ضرب المثل عالم شدن چه آسان، آدم شدن چه مشکل

☑️ به پایان گسترش ضرب المثل از تو حرکت از خدا برکت رسیدیم، اگر شما نیز دیدگاه مفیدی در این رابطه دارید حتما آن را از بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *