ادبیاتفرهنگ و هنر

انشا مقایسه برخاستن از خواب در صبح روستا و شهر نگارش هشتم

انشای تفاوت و شباهت برخاستن از خواب در صبح شهر و روستا با مقدمه و نتیجه صفحه 73 درس 6 ششم نگارش پایه هشتم

انشا مقایسه برخاستن از خواب در صبح روستا و شهر نگارش هشتم ؛ در این مقاله به پاسخ و جواب انشا درباره مقایسه تفاوت و شباهت برخاستن از خواب در صبح شهر و روستا با مقدمه و نتیجه از صفحه ۷۳ درس ۶ ششم کتاب نگارش هشتم پرداخته ایم. در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: جواب نگارش هشتم درس ششم

انشا مقایسه برخاستن از خواب در صبح روستا و شهر نگارش هشتم
انشا مقایسه برخاستن از خواب در صبح روستا و شهر نگارش هشتم

انشای مقایسه برخاستن از خواب در صبح شهر و روستا صفحه ۷۳ نگارش هشتم

انشا درباره مقایسه برخاستن از خواب در صبح و تفاوت زندگی شهری و روستایی :

مقدمه: شاید فکر کنید زندگی شهری بهتر از زندگی در روستا است. اما زندگی شهری و روستایی هر کدام خوبی و بدی هایی دارند. زندگی کردن در شهر راحت تر است، زیرا فرصت های بیشتری برای رشد و ترقی در شهر وجود دارد.

بدنه انشا: در زندگی روستایی در زندگی روستایی مردم با اتحاد و آرامش زندگی می کنند. مردم روستا رقابت کمتری نسبت به همدیگر دارند. و چون جامعه کوچکتری دارند،دوستان بیشتری دارند.مردم روستایی معمولاً تلاش می کنند از عادات و فرهنگشان محافظت کنند.

روستا هوای تمیز و محیطی زیبا دارد و در آن خبری از سر و صدا و شلوغی نیست،به همین علت آلودگی آن کمتر است، وسایل نقلیه زیادی در روستا آمد و رفت نمی کند. روستاییان می توانند از سبزیجات و میوه های تازه استفاده کنند. محیط روستا دارای مناظری فوق العاده زیبا است.

با اینکه زندگی کردن در شهر مزایای بسیاری دارد، اما معایبی نیز دارد. هوای تازه و آب پاک با مشکل مواجه است. محیط با گرد و غبار، دود، زباله و گازهای دی اکسید کارخانه ها آلوده شده است. شهر همیشه شلوغ و پر سروصدا است. وسایل نقلیه و آدم های بسیاری در آن در حال رفت و آمد هستند. خیابان ها کثیف و شلوغ است. به همین علت داشتن یک زندگی سالم در شهر بسیار مشکل است.

همچنین بخوانید: توصیف حس و حال طعم خورشت قورمه سبزی نگارش هشتم

در زندگی روستایی صبح را با آواز خروس و صدای دلنشین گنجشک هایی آغاز می کنیم که گویی در بهشت هستیم و چنان لذتی را به دنبال دارد که با هیچ چیز قابل مقایسه نخواهد بود و از سویی دیگر بوی نان داغ محلی که در فضا می پیچد اشتهای هر کسی را دوچندان می کند و با وجود هر فصلی می توان بوی واقعی آن فصل را استنشاق کرد و معنای زندگی را در هوای پاک و بی آلایش زندگی روستایی پیدا کرد.

صبح زود را با صدای مردان و زنان روستایی که شب را فارغ از دغدغه های زندگی شهری به راحتی استراحت کرده اند آغاز می کنیم، عموماً هرکس از این افراد تعدادی از گوسفندان گله را با خود از محل به بیرون روستا و به سوی چراگاه هدایت می کند، هر از گاهی صدای نهیب پدری بگوش می رسد که فرزندش را جهت همراهی گوسفندان و ترخیص خود فرا می خواند.

اما در زندگی شهری، صبح در یک شهر شلوغ و پر سر و صدا با بوق ماشین های بزرگ و کوچک از خواب بیدار می شوم. با نگاه به پنجره می بینم. هوای شهر آلوده است و پنجره را باز می کنم و با باز کردن پنجره هوای کثیف و آلوده شهر داخل اتاق می آید. به ابرهای سیاه و خشن، به خورشید که پشت ابر ها مخفی شده، به ساختمان های بلند، به ماشین های زیاد و ترافیک سنگین و بوق ماشین ها نگاه می کنم و در دل خود می گویم که ای کاش من همان بچه روستا بودم و در آنجا زندگی می کردم.

از خانه برای خرید نان بیرون می روم. صف نان را که نگو و نپرس! همه با چشم های خواب آلود و بسته در صف طولانی ایستاده اند و تنها با رسیدن به نوبتشان، از خواب شیرین سرپایی، بیدار می شوند! انگار نه انگار صبح زود است! سرتاسر خیابان های شهر را ترافیک ماشین ها و آدم فرا گرفته است.

نتیجه گیری: با این حال ترجیح می دهم صبح زود در روستا از خواب بیدار شوم با تمام کمبود امکانات و مشکلات دیگرش. حداقل میدانم در آرامش و در کنار انسان های خون گرم و آرام زندگی می کنم. صبح زود در روستا بجز صدای گنجشک و درختان چیز دیگری نمی شنوی، که آرامش و حس خوبی به من منتقل می کند. خبری از ترافیک و آلودگی نیست. آری اینجا روستا است، زندگی آرام، مردمانی خوب، و منظره هایی بی نظیر.

همچنین بخوانید: انشا درباره دیدن مورچه ای که باری را می کشد نگارش هشتم
و
توصیف حس و حال حمل یک قالب یخ بدون دستکش نگارش هشتم

✅ به پایان مقاله انشا مقایسه برخاستن از خواب در صبح روستا و شهر کتاب نگارش هشتم متوسطه اول رسیدیم، اگر پیشنهاد یا سوالی در این رابطه داشتید حتما آن را از بخش نظرات بپرسید تا کارشناسان ما پاسخگوی شما باشند.

زنجیران

هم‌بنیانگذار ماگرتا ، عاشق دنیای وب و ۷ سالی ست که فعالیت جدی در حوزه اینترنت دارم. تخصص من تولید محتوایی‌ست که مورد نیاز مخاطبان است. مدیر ارشد تیم شبکه های اجتماعی سایت هستم. به قول ماگرتایی‌ها وقت بروز شدنه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.