ادبیاتفرهنگ و هنر

معنی ضرب المثل خون خونو میکشه ⭕️ + داستان و گسترش

ریشه و داستان حکایت «معنی ضرب المثل خون خونو میکشه» به همراه گسترش و بازآفرینی

معنی ضرب المثل خون خونو میکشه ؛ از این حکایت در مسائل فامیلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ضرب المثل به افرادی اشاره دارد که گاهی اوقات به سوی یکدیگر جذب می‌شوند و این دلیل تنها به علت هم خون بودن آن‌ها است درحالی که ممکن است از این موضوع آگاهی نداشته باشند.

مطلب پیشنهادی: معنی ضرب المثل به خون کسی تشنه بودن

معنی ضرب المثل خون خونو میکشه

مفهوم ضرب المثل خون خونو میکشه

باید بدانید که محبت از درون افراد می‌آید و شاید شما بدون هیچ دلیلی به افرادی محبت کنید. گاهی ممکن است فردی را دیده باشید که فکر کنید سالیان سال است او را می‌شناسید یا حتی چندین سال است که با یکدیگر زندگی می‌کنید. در این مواقع از ضرب المثل خون خونو می‌کشه استفاده می‌کنند.

داستان و تاریخچه خون خونو میکشه

در روزی از روزها خانواده‌ای پولدار با پسر و عروسشان در شهری زندگی می‌کردند که عروس بخاطر مسائلی مجبور به ترک همسرش شد. او رفت تا به تنهایی زندگی کند، ولی خبر نداشت که فرزندی در راه دارد. زمانی که از این موضوع باخبر شد در حال سفر به شهر مقصد بود و با خود گفت: زمانی که او نتوانست تا مرا نگه دارد، پس چطور می‌تواند برای فرزندم پدری کند؟ پس به جای برگشت، رفتن را انتخاب کرد.

چندین ساعت گذشت و او به مقصدش رسید و برای اینکه بتواند سرپناهی داشته باشد، به دنبال کار گشت، تا اینکه توانست تا منزل پسر پولداری را پیدا کند. آن دو با هم قرار گذاشتند تا به علت حرف و حدیث مردم به عنوان زن و شوهر در جامعه حضور داشته باشند.

پس از گذشت چندین ماه دختر کوچولو به دنیا آمد و این سه نفر به خوبی و خوشی با یکدیگر زندگی کردند تا اینکه پسر خواست تا برای انجام کارهایش با یکدیگر به زادگاه دختر بروند. دختر که این موضوع را فهمید به خاطر ترس از دست دادن دخترش مخالفت‌های زیادی کرد ولی هیچ کدام از مخالفت‌های او نتیجه‌ای نداشتند. آن‌ها راه افتاده و پس از چندین ساعت به زادگاه دختر رسیدند و در خانه‌ای ساکن شدند.

پسر به کار خود مشغول شد و دختر نیز برای ثبت نام دخترش در مدرسه‌ای اقدام کرد ولی خبر نداشت که دختر همسرش نیز در آن مدرسه درس می‌خواند. چندین روز گذشت و دختر این دو با یکدیگر همکلاس و دوست‌های صمیمی یکدیگر شدند.

البته این دختر علاوه بر صمیمیت با خواهرش، توانست با پدرش نیز رابطه صمیمی برقرار کند و حتی به شکلی که او را از پدر ناتنی که فکر می‌کرد پدرش است بیشتر دوست داشت. روزی دختر این دو به خاطر خواهرش تصادف کرد و راهی بیمارستان شد. خانواده پدری او نیز آمدند و عروسشان را در بیمارستان دیدند.

دختر قصه به خون احتیاج داشت و کسی جز پدر واقعی‌اش نمی‌توانست به او خون بدهد. پس از طی مراحل خون دهی دختر به هوش آمد ولی دکتر او بر اساس دی ان ای دختر با پدرش تشخیص داد که این دو پدر و دختر هستند و این موضوع را به پدر اصلی‌اش گفت. در این حال مادربزرگ پسر با خود گفت که از قدیم و ندیم گفته‌اند که خون خونو می کشه، پس به همین دلیل آن‌ها با هم رابطه صمیمی و خوبی داشتند.

گسترش و بازآفرینی حکایت خون خونو میکشه

از قدیم و ندیم بیان کرده‌اند که هم خون بودن تاثیر بسیاری روی صمیمیت افراد دارد. برای مثال فرض کنید فردی را دیده‌اید که تا به ‌حال با او ملاقاتی نداشته و حتی او را نمی‌شناسید ولی فکر می‌کنید او را می‌شناسید و رابطه‌ای با یکدیگر دارید. به همین منظور مردم در این حال از ضرب المثل خون خونو می کشه استفاده می‌کنند.

همچنین بخوانید:
معنی ضرب المثل زیر آب زدن
و
معنی ضرب المثل هر پستی، بلندی دارد

☑️ به پایان توضیحات معنی ضرب المثل خون خونو میکشه رسیدیم، اگر شما نیز دیدگاهی در این رابطه دارید حتما آن را از بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =