سبک زندگیسلامت

راهنمای خرید مکمل آمینو اسید برای افزایش حجم عضلات

خرید آمینو اسید چه مزایایی دارد؟ مکمل آمینو اسید چگونه باعث عضله سازی میشود؟

مکمل های آمینو اسید بین ورزشکارها و کسانی که دنبال عضله‌سازی هستند، طرفدار زیادی دارند. این مکمل‌ها به ساخت پروتئین در بدن کمک می‌کنند. پروتئین‌ها هم برای ساخت و رشد عضله‌ها ضروری هستند. با خرید آمینو اسید می‌توانید عملکرد ورزشی خودتان را تقویت کنید و دیرتر خسته شوید. در این مطلب، می‌خواهیم درباره خرید آمینو اسید صحبت کنیم و ویژگی‌های یک مکمل آمینو اسید باکیفیت را بشناسیم.

خرید مکمل آمینو اسید

خرید آمینو اسید چه مزایایی دارد؟

مهم‌ترین مزیت مکمل آمینو اسید افزایش حجم عضله است. مثلاً آمینو اسید لوسین باعث سنتز پروتئین در بدن می‌شود و به ساخت عضله در بدن کمک می‌‌کند. تحقیقات نشان می‌دهند که مصرف مکمل‌های آمینو اسید، تولید پروتئین در عضله‌ها را تا ۲۲٪ افزایش می‌دهد.

اگر بعد از انجام ورزش‌های سنگین دچار درد عضله می‌شوید، خرید مکمل آمینو اسید می‌تواند به شما کمک کند. مصرف آمینو اسید درد عضله‌ها را کاهش می‌دهد و خستگی بدن بعد از تمرین را کم می‌کند. در واقع، آمینو اسیدها میزان تجزیة پروتئین در حین تمرین را کم می‌کنند و سطح کراتین را کاهش می‌دهند.

مکمل‌های آمینو اسید در حفظ عضله‌ها هم نقش دارند. اگر دوست دارید عضله‌هایتان همیشه خوش‌فرم باشند، به این مکمل‌ها نیاز دارید. پروتئین‌های موجود در عضله‌ها همیشه در حال تجزیه و تولید هستند. تعادل بین تجزیه و سنتز پروتئین در بدن، مقدار پروتئین موجود در عضله را مشخص می‌کند. زمانی‌که تجزیة پروتئین بیشتر از سنتز پروتئین باشد، عضله‌ها از بین می‌روند. از بین‌رفتن عضله‌ها نشانة تغذیه بد، بیماری و افزایش سن است و در دوران رژیم هم رخ می‌دهد. ترکیب‌های موجود در آمینو اسیدها، روند تحلیل عضله را کندتر می‌کنند.

مکمل آمینو اسید چگونه باعث عضله‌سازی می‌شود؟

ضروری‌ترین ماده برای عضله‌سازی، پروتئین است. وقتی پروتئین مصرف می‌کنید، بدن شما ترکیب‌های پروتئین را به آمینو اسید تبدیل می‌کند. آمینو اسیدها هم به رشد عضله‌ها و تامین فیبر موردنیاز آن‌ها کمک می‌کند. اگر به اندازة کافی پروتئین مصرف کنید، میزان نیتروژن بدن شما متعادل می‌شود.

تعادل نیتروژن معیاری برای متابولیسم پروتئین است. در صورتی‌که مقدار نیتروژن دریافتی شما بیشتر از نیتروژن خروجی از بدن باشد، مقدار کل پروتئین افزایش پیدا می‌کند. تعادل مثبت نیتروژن نشان می‌دهد که بدن شما به عضله‌سازی رسیده است. جالب است بدانید که کودکان در دوران رشدشان و مادران باردار تعادل نیتروژن مثبتی دارند. کم‌کاری تیروئید هم با تعادل مثبت نیتروژن همراه است.

انواع مکمل آمینو اسید

آمینو اسیدها در دو دستة ضروری و غیرضروری تقسیم‌بندی می‌شوند. اسید آمینوهای ضروری، آلانین، آرژنین، اسید اسپارتیک، اسید گلوتامیک، گلوتامین، گلیسین، هیدروکسی پرولین، سرین و تیروسین هستند. سلول‌های بدن نمی‌توانند این اسیدها را تولید کنند.

برندهای مختلفی مکمل آمینو اسید تولید می‌کنند. از جمله این برندها، نوتریمد، رانتک، دوبیس، ژن استار، پی ان سی، نوتریشن، مگنوم، الیمپ، میلک آلامو و بلید اسپرت هستند. مکمل آمینو اسید به شکل قرص، کپسول و پودر تولید می‌شود و طعم‌های مختلفی دارد. آلبالو، توت‌فرنگی، لیمو، وانیل و شکلات از جمله طعم‌های مکمل آمینو اسید هستند.

نکاتی که باید قبل از خرید آمینو اسید بدانید

همان‌طور که در بخش قبل گفتیم، ۹ آمینو اسید ضروری وجود دارد. از بین آن‌ها، آمینو اسیدهای شاخه‌دار (لوسین، ایزولوسین و والین) مهم‌تر از بقیه هستند. بنابراین اولین نکته‌ای که هنگام خرید آمینو اسید باید به آن دقت کنید، نوع آمینو اسید موجود در مکمل است. بهترین مکمل تمام ۹ آمینو اسید‌های ضروری را دارد.

هنگام خرید آمینو اسید به اطلاعات روی بسته‌بندی، مقدار کالری و کربوهیدرات دقت کنید. هرچقدر کالری مکمل کمتر باشد، اثربخشی بهتری دارد. معمولا بهترین مکمل‌های آمینو اسید، بدون کربوهیدرات هستند یا با کمترین مقدار کربوهیدرات تولید می‌شوند.

کپسول‌هایی که مقدار آمینو اسید کمتری دارند، برای قبل از تمرین مناسب هستند. اگر برای بعد از تمرین به آمینو اسید احتیاج دارید، مکملی تهیه کنید که در هر سروینگ، مقدار آمینو اسید بیشتری دارد. بعضی از کپسول‌های آمینو اسید هم بدون قند و شیرین‌کننده هستند. در صورتی که رژیم قند و شکر دارید، می‌توانید از این نوع کپسول‌ها استفاده کنید.

بهترین برند آمینو اسید خارجی و ایرانی

در بین برندهای ایرانی، کارن، دوبیس و ژن استار، بهترین مکمل آمینو اسید را تولید می‌کنند. شرکت کارن از مواد اولیه وارداتی استفاده می‌کند و بسته‌بندی محصولات را در ایران انجام می‌دهد. بهترین برندهای خارجی در زمینه تولید مکمل آمینو اسید هم سایتک، پی اچ دی و الیمپ هستند.

می‌توانید مکمل آمینو اسید آلامو، بلید اسپرت، دوبیس، ژن استار، آیرون مکس، ال اس پی نوتریشن، مگنوم، نوتریشن پلاس، نوتریمد و الیمپ را در داروخانه روشا پیدا کنید.

خرید آنلاین مکمل آمینو اسید از داروخانه روشا

قرص آمینو تائورین ژن استار

این مکمل آمینو اسید محصول یک شرکت ایرانی و با مشارکت شرکت کانادایی هلث امپایر تولید شده است. قرص آمینو اسید ژن استار قدرت عضلانی شما را حفظ می‌کند و تمرکز ذهنی شما را افزایش می‌دهد. این قرص حاوی ۹۰ درصد پروتئین وی است و در ترکیباتش، آمینو اسید پایه وی هیدرولیز و کنستانتره و تائورین وجود دارد. تائورین در گروه آمینواسیدهای نیمه‌ضروری قرار دارد و سرعت ریکاوری بدن را افزایش می‌دهد. تائورین از جمله آمینو اسیدهای مهم است و گلوکز را به سلول‌ها منتقل می‌کند.

قرص آنابولیک آمینو الیمپ

الیمپ یک شرکت لهستانی است و مکمل‌های باکیفیتی تولید می‌کند. مادة اصلی مکمل الیمپ، آمینو اسیدهای آزاد و پپتایدی هستند. تائورین و ویتامین ب ۶ هم در این ترکیبات قرار دارند. ترکیبات موجود در قرص آمینو اسید الیمپ به رفع خستگی شما کمک می‌کند و روند چربی‌سوزی را سریع‌تر می‌کند.

 این قرص می‌تواند نیتروژن بدن را در حالت متعادل نگه دارد و بافت ماهیچه‌ها را بازسازی کند. قرص آنالوبیک آمینو الیمپ باعث افزایش قدرت و انرژی می‌شود و در رشد ماهیچه‌های جدید نقش دارد. افزایش سرعت عضله‌سازی و افزایش استقامت بدنی از دیگر ویژگی‌های مکمل آنابولیک الیمپ است.

داروخانه روشا، ارائه‌کننده انواع مکمل آمینو اسید

داروخانه روشا مجموعه‌ای از بهترین و باکیفیت‌ترین برندهای آمینو اسید را  جمع‌آوری کرده است. تمام این مکمل‌ها زیرنظر کارشناس‌های باتجربه و پزشک‌ها انتخاب می‌شوند. کارشناس‌های داروخانه روشا به تمام سؤال‌های شما در خصوص انتخاب مکمل مناسب پاسخ می‌دهند و به شما در خرید مطمئن کمک می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *