ادبیاتفرهنگ و هنر

معنی ضرب المثل هر پستی، بلندی دارد + گسترش و داستان

ریشه و داستان حکایت قدیمی «هر پستی، بلندی دارد» به همراه اصطلاح انگلیسی آن

معنی ضرب المثل هر پستی، بلندی دارد : جهان ویژگی‌های بسیاری دارد و یکی از ویژگی‌های خوب آن این است که هیچ چیزی در این دنیا ثابت و پایدار نخواهد بود و بالاخره روزی به اتمام خواهد رسید. با بخش ضرب المثل ماگرتا همراه باشید.

برای مثال فرض کنید زمانی که ما در مدرسه نمره کمی مثل 10 می‌گرفتیم ناراحت می‌شدیم، ولی روز دیگری که نمره 20 گرفتیم خوشحال می شدیم. این موضوع یکی از بهترین ویژگی‌های دنیا به حساب می‌آید و می‌تواند انسان را برای دستیابی به آینده‌ای بهتر امیدوار کند.

مطلب پیشنهادی: معنی ضرب المثل سالی که نکوست از بهارش پیداست

معنی ضرب المثل هر پستی، بلندی دارد

مفهوم ضرب المثل هر پستی، بلندی دارد

زندگی هر فردی دارای پستی و بلندی‌هایی است که طی مدتی از بین خواهند رفت و آسانی هایی به وجود می‌آیند. پس بهتر است هیچ ناراحتی و غمی نداشته باشید و زندگی را به راحتی بگذرانید. به این وسیله خواهید توانست به خوشی و به دور از هرگونه مشکلی زندگی کنید.

همچنین بد نیست بدانید که از عبارت vicissitudes برای بیان این ضرب المثل به زبان انگلیسی استفاده می شود.

داستان و تاریخچه ضرب المثل هر پستی، بلندی دارد

در روزی از روزها مردی به همراه خانواده‌اش در روستایی زندگی می‌کردند که فقیر بوده و در زندگی سختی و دشواری‌های بسیاری داشتند. مرد برای اینکه بتواند شکم خانواده‌اش را سیر کند، دست به انجام هر کاری می‌زد تا بالاخره روزی از کار کردن بی نیاز شود. این مرد به هر فردی می‌رسید از بدبختی و سختی‌های زندگی خود می‌گفت. آن‌ها نیز برای امیدوار کردن مرد همیشه از جملات مثبت و انرژی دهنده استفاده می‌کردند و می‌گفتند تمامی این مشکلات و سختی‌های زندگی تو گذرا هستند و بعد از مدتی از بین خواهند رفت، پس ناراحت نباش.

او همیشه به صحبت‌های مردم می‌خندید و به هیچ کدام از حرف‌های آن‌ها اعتمادی نداشت. تا اینکه چند سال گذشت و مرد به خاطر کار و تلاش‌های زیادی که انجام داده بود توانست جزو یکی از پولدارترین افراد به حساب بیاید. روزی از روزها یکی از افرادی که قبلا صحبت‌های امیدوار کننده می‌زد با او روبرو شد و با دیدن تیپ و ظاهر فرد گفت: تو که می‌گفتی حرف‌های ما غلط است و به جایی نمی‌رسی، پس چی شد که حال این تیپ را زده‌ای؟

مرد جواب داد من با تلاش‌های خود توانستم تا پول‌دار شده و علاوه بر دادن خرج خانواده‌ام، چندین نفر نیز خدمه داشته باشم. ولی حال به حرف شما ایمان آورده‌ام و می‌بینم که هیچ چیز روزگار ماندنی و پایدار نیست و نخواهد بود. به همین وسیله فرد از ضرب المثل هر پستی، بلندی دارد استفاده کرد و می‌خواست تا به فرد پولدار بفهماند که هیچ سختی و دشواری ماندگار نیست و انسان ممکن است بعدا به بلندی و سربلندی برسد.

گسترش و بازآفرینی حکایت هر پستی، بلندی دارد

باید بدانید که هر سختی و دشواری بالاخره به اتمام خواهد رسید و ماندگار نخواهد بود، ولی مسئله مهم این است که بتوانید در برابر این سختی و دشواری‌ها به خوبی مقابله کنید و از عهده آن بربیایید. به همین وسیله می‌توانید تا به فرد موفقی در زندگی تبدیل شوید.

همچنین بخوانید:
معنی ضرب المثل شتر با بارش گم می شود
و
معنی ضرب المثل پاشنه آشیل

☑️ به پایان معنی ضرب المثل هر پستی، بلندی دارد رسیدیم، اگر دیدگاهی درباره این ضرب المثل قدیمی داشتید حتما آن را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

موسوی پوران

هم‌بنیانگذار مجله ماگرتا ، زندگی ۲۴ ساعته روی خط آنلاین دهکده جهانی وب . تحلیلگر و متخصص تولید محتوای با ارزش و با کیفیت هستم و ۸ سالی می شود که وارد دنیای دیجیتال شدم. مدیر تیم تحقیق و توسعه شرکت هستم. بالاترین لذت برای من انجام کار تیمی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.